Eeey karantena

21. března 2020 v 14:06 |  Herald z roku 2020
Můžu říct, že co se týče zásadních světových událostí odehrávajících se za mého života, s něčím takovým bych nepočítala ani ve snu. :'D A jsem velmi, VELMI ráda, že mám hotové všechny školy a možnost pracovat z domova. Ale i kdybych neměla, tak co se dá dělat?Najednou jsou paradoxně leden a únor, které bývají takovými těmi nejhnusnějšími měsíci roku, zatím těmi nejkrásnějšími. Venku sice začíná všechno kvést, zelenat se a vonět, jenže v tomhle kontextu to (obzvlášť ve městě) nedokážu tak úplně ocenit. Přišla jsem o dva plesy. Přišla jsem o výlet do okolí Karlštejna. S velkou pravděpodobností přijdu i o ten posunutý Animefest. Můžu být nasraná a rvát si vlasy, ale čím si tím pomůžu? Tak se holt dočasně vracím do té asociálnější bubliny, ve které jsem si lebedila tolik dávných let (a nevadilo mi to).

Berte tu karanténu tak, že konečně máte čas na něco, na co jste ho třeba dřív neměli nebo jste to neustále odkládali a odsouvali. Udělejte pořádný jarní úklid, ať se doma cítíte dobře. Dočtěte knižní resty, ke kterým jste se pořád nemohli dostat. Koukněte se na filmy nebo anime, která se vám nahromadila "na někdy, až bude čas". Konečně vytřiďte ty skříně přetéjající oblečením, které už nikdy nosit nebudete, kdy už, když ne teď? Nebo zkuste vyhravat zbytky látek, jehlu a nit a zkuste si nějakou tu fancy roušku spíchnout sami. Třeba se situace kolem nich teď konečně změní i v Evropě a lidé začnou jejich nošení na veřejnosti brát jako něco samozřejmého, i když bude ve vzduchu lítat třeba "jenom" chřipka.

Berte to jako nutné zlo, které je třeba vydržet, aby se tahle pitomá situace vyřešila a uklidnila co nejdříve. Všichni teď musíme kus něčeho obětovat, tak se k sobě navzájem nechovejme jak bezohledná sobecká hovádka.


P.S. Pokud máte splín, tady Hanako-kun vás z něj stopro dostane :D
 


Anketa

Kolik let vám jest?

1-10 2.2% (19)
11-15 24.6% (211)
16-18 13.6% (116)
Od 19 výš 59.6% (510)

Komentáře

1 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 22. března 2020 v 21:21 | Reagovat

Jenže právě to vědomí, že mám teď moře času mě od některých činností, kterým bych se jindy věnovala ráda, brzdí. :D
Mě zase štve, že možná přijdu o RFP, na který jsem se neskutečně těšila, jelikož se tam mají 3 skupiny, které miluji a na 2 z nich čekám už skoro 10 let, než se objeví v Česku. Ještě je skoro 3 měsíce čas, ale obávám se nejhoršího. :/ No jo, člověk se nemá na něco těšit bezdůvodně. :D

2 Kett Kett | E-mail | Web | 24. března 2020 v 9:26 | Reagovat

To je moc hezky napsaný motivující článek, já jsem na tom úplně stejně a už jsem začala dělat všechny věci co běžně nestíhám, skříně vytříděné, umytá okna atd. Seriálů mám na zkouknutí haba děj a spíše nestíhám. Mám ráda svobodu, ale myslím si, že se dá zabavit i lépe než komerčními kiny, divadly, obchodními centry a podobně. Do lesa stále můžeme tak proč trošku tu přírodu nepoznat a nedělat něco smysluplnějšího. Běhat můžeme tak nasadit roušky a jdeme na to :-)

3 Lila Lila | Web | 24. března 2020 v 20:15 | Reagovat

Krásně napsané a takových článků je teď málo. A opravud doufám že něketré pozitvní věci jako rouška když chrchlu, velký důraz an čistotu nebo ta hezká sousedská pomoc tu zůstanou i potom.

4 Blackie93_ Blackie93_ | E-mail | Web | 26. března 2020 v 19:45 | Reagovat

Je pravda, že z počátku jsem to první týden brala jako strašnou trágu. Do práce sice chodím pořád stejně, no, stejně. Zavřené školy, spousta lidí z práce doma na OSVČ, takže místo 8 hodinových směn, směny 12ti hodinové. Opravdu výhra, ale co se dá dělat, jen aby český národ neumřel hlady Taky by se to neposralo, kdyby teď bylo zavřeno aspoň v neděli.
Za rodinou ject nemohu, tátu mám zpátky z nemocnice, má slabou imunitu a já nebudu riskovat, že z té Prahy dotáhnu nějaké svinstvo vzhledem k faktu, s kolika stovkama lidí jsem v práci v kontaktu.
Beru na jednu stranu pozitivně Animefest, protože manžel měnil práci takže jsme na tom teď s penězma dost bídně :D Ale! Uklidila jsem si doma při dvou dnech volna. Mám dočtené dvě knihy a konečně když mě to netáhne ven mám čas na The Sims 4 a GTA V :D

Ale jak se tu zmiňovalo, doufám, že ta pomoc v těch lidech zůstane i až to skončí. Je krásně a na srdci zahřeje jak si lidé pomáhají. Mělo by to tak být. A i ty roušky by mohli k něčemu být později. Třeba hrozně se mi líbí jak asijské země berou i nachlazení a rouškou chrání sebe a své okolí i v běžných situacích a ne jen při téhle epidemii. Nebylo by to na škodu. A co že budou zavřené hranice, vždyť česko má také krásné památky, které stojí za to vidět. Není to vše jen o tom vyvalit se u moře.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama