Leden 2020

Cukrkandlově

26. ledna 2020 v 17:46 Herald z roku 2020
Nevím, jestli to je tím, že je tohle období letos tak nějak 100% pozitivnější než vloni. Jisté ale je, že v něm mám takovou pastelovou náladu (těžko se to definuje, ale je to tak ... většinou u mě nastávala v období ke konci zimního zkouškového a začátkem letního semestru, což by i časově odpovídalo). A taky bych pořád něco nakupovala. Je to jenom čistě wiččí záležitost, nebo tu rozhazovačnou míváte začátkem roku taky? Tak nějak totiž začínám dávat dohromady narozeninové dárky už třeba i pro lidi, co je mají v listopadu. ^^" Ale na druhou stranu, aspoň se pak nebudu muset honit na poslední chvíli, a to se vyplatí, ne? Ne? :'D

Už se těším, až začnu pálit ty tutti fruitti fazolkové čajovky v barvě cukrové vaty, ty té náladě naprosto dokonale odpovídají.


Leden mysteriózní a ospalý

18. ledna 2020 v 18:11 Herald z roku 2020
Nemůžu si pomoct, ale letos je ten leden takový ještě divnější a ošklivější než normálně. To, že není sníh a všude je to venku takové špinavé, to už jsem si tak nějak zvykla, ale kdyby aspoň mrzlo ... tyhle inverze, mlhy a tlak lítající nahoru dolů jak na horské dráze už fakt nějak psychicky úplně nedávám. To celodenní šero je šíleně demotivující, obzvlášť, když si člověk uvědomí, že do jara je ještě fakt dost daleko. :'D

Už se prostě těším, až zase začne vonět vzduch. A taky na tu růžovou čokoládu v Costě, protože růžová čokoláda je něco, co ve svém životě zcela nutně potřebuji. A taky na všechny ty naplánované věci. Ale na ty dojde, až přijde jejich čas.


Zrní - Hýkal

9. ledna 2020 v 9:07 Gramofon Underlandu
Je fakt divná, ale hrozně vlezlá ... jakmile ji jednou uslyšíte, už se jí nezbavíte.


Tma tříkrálová

6. ledna 2020 v 13:52 Herald z roku 2020
Začátek ledna je vždycky takové šedivé období, když se sundá všechen ten vánoční třpyt a uklidí se do krabic, aby počkal na další rok. Na jednu stranu se mi s tím nikdy nechce loučit, ale na tu druhou vím, že v opačném případě by to zevšednělo a už by to nemělo takové kouzlo. Navíc, kolem těch Tří králů se v člověku vždycky něco zlomí, začne postupně sklízet jednotlivé kousky a řekne si, že už to prostě musí dolů. Že zase začínáme nanovo, s čistým štítem. A tak to má být.


Miluju tu lamičkovou deku a to, jak krásně pastelově s ní ty fotky vypadají :333

Vánoce paličovy dcery

4. ledna 2020 v 14:06 Vše kolem Tweedledee
Závěr loňského roku ke mě byl, co se týče paliva, víc než štědrý. :3 A to nepočítám všechny ty svíčky, které skutečně hodlám pálit, tohle jsou jenom čuchny.


Premiérový Placatozemský Silvestr

2. ledna 2020 v 14:45 Historie conů, slezin a jiných akcí
Posledních pár Silvestrů se se mnou táhla smůla, a nakonec jsem vždycky byla donucená zůstat doma a cítit se pod psa. O to víc jsem ráda, že ten úplně poslední v závěru dekády vyšel, a to ještě poprvé v Placaté zemi. :3


Knižní výzva 2020

1. ledna 2020 v 20:20 Challenges accepted
I letos jsem se už po páté rozhodla zúčastnit Knižní výzvy, hlavně tedy tak nějak pro sebe, protože je to vlastně takový můju přehled toho, co jsem přečetla a co bych chtěla přečíst. :) A i tentokrát si dám hned ze začátku rovnou 30 knížek, protože jak jsem se přesvědčila, přidávat se dá vždycky. ;)