Svítím, jsem světluška

2. prosince 2018 v 16:45 |  Herald z roku 2018
Když už máme konečně první adventní neděli, tak už je společensky přípustné všechno (včetně sebe) ověsit světelnými řetězy, že jo? ŽE JO?!

Tedy, ne že bych se na to nějak ohlížela, tak nějak svítím už od začátku týdne, ale po dvou dnech jsem konečně vyhrála boj s nastavením časovače na barevná vánoční světýlka do elektřiny, která mám vyvěšená v okně (respektive po dvou nocích, kdy jsem v půl jedné poté, co jsem po probuzení zjistila, že je nevypnul, vztekle časovač přenastavovala, protože by mi to jinak do rána nedalo spát). Ale co, zadařilo se a teď už vesele svítím snad vším, co mám, HO HO HO!Dost mě pobavilo, když jsem posledního listopadu někde na internetech četla, že "nastává advent, období nakupování vánočních dárků." No, nevím, ale představa, že bych vymýšlení a realizaci dárků nechala až na prosinec, mi tak nějak instantně zvyšuje krevní tlak. Pak spousta lidí držkuje, jak jsou Vánoce hrozné, samý stres a podobně, přitom stačí nenechat to všechno na poslední chvíli. Samozřejmě to neznamená, že musíte dárky začít kolektivizovat už od léta (ačkoliv v mém případě to už jeden byl) a že je už na začátku září musíte mít všechny nasyslené doma, ani v nejmenším. Můžete už o nich ale začít přemýšlet a pomalounku polehounku s nimi začít.

Když to vezmu kolem a kolem, kromě nejbližší rodiny, u které je to vždycky nejsložitější, protože "všechno mají" a "nic nepotřebují" a kromě jedné záležitosti, kterou by mi ještě měla přinést sova, mám dárky prakticky všechny. A nejen to, mám je i zabalené, dva mi úspěšně odeslala i doručila pošta (a to už je co říct), dva jsem úspěšně předala a třetí budu předávat na Barboru. Docela slušný rozjezd. ^^ Na druhou stranu, letos nějak netuším, kdy, co a jestli vůbec budeme letos něco péct, ale to se ještě uvidí a teď to není to nejdůležitější.

Důležité je, aby se alespoň ten advent nesl v trochu klidnějším duchu. Nic jiného bych si snad ani letos nepřála. Tak nezbývá než věřit a doufat. I tady blogíseQ jsem dostatečně vyzimnila a vyvánočnila, tak by to snad mohlo vyjít. (◡‿◡✿)

 


Komentáře

1 Lila Lila | Web | 3. prosince 2018 v 9:16 | Reagovat

Tady už se svítí docela dlouho. Jsem ráda že máš u pohodu. Já dárky už mám taky ,což beru jako osobní rekord. Jinak hezky si to tady vytunila na vánočně.

2 Sova přepálená Sova přepálená | 3. prosince 2018 v 18:47 | Reagovat

Jo, dárky pro nejbližší rodinu jsou nejsložitější. "Nic nechtějí", jenže to nic jim prostě dát nemůžu, a pak taky bojuju s tím, že všechno, co pro ně vymyslím, mi připadá hrozně málo. :'D Ale jinak už mám všechno, i zabalené, tak teď zbývá jen aby to udělalo radost, a bude to perfektní.
Na nějaké velké vánočnění se letos necítím. Pořád probíhají nějaké krize, duševní, pracovní, nebo rodinné, období klidu jsou taková křehká a vůbec je to  takové podivné. Tak si svítím svíčkami, protože se mi jich teď sešlo nějak hodně, a snažím se té vánoční pohody vyškrábat, co to jde.
Tak snad bude ten advent všude co nejklidnější! :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama