Listopad 2018

První letošní vánoční sraz, ještě chvíli před adventem

26. listopadu 2018 v 17:37 Historie conů, slezin a jiných akcí
No jo, advent sice ještě oficiálně nezačal, ale když se naskytne příležitost sejít se za účelem výměny dárků, musí se toho využít ... obzvlášť, když obě zúčastněné strany jsou z jiných koutů republiky.


It's beginning to look a lot like Christmas

22. listopadu 2018 v 19:50 Herald z roku 2018
Dokonce i toho prvního sněhu už jsme se i tady na severu dočkali. Jen tedy popadával asi tak hodinku a ani mu chudákovi nebylo přáno, aby zůstal ležet na zemi, ale i tak to bylo hrozně kouzelné. *-*


Yaoi girls from overseas

21. listopadu 2018 v 8:52 Bílé plátno Underlandu
Velice výstižná část jednoho z mých oblíbených aktuálně vycházejících anime :D


Rychlý jablečný koláč jednoduchý jako facka

17. listopadu 2018 v 9:08 Z liščího talíře
Podzim je (kromě jiného, samozřejmě) také časem jablek, a to ve větším než malém množství. Pokud máte (stejně jako já) rádi kombinaci jablíček se skořicí, ale štrůdl vám už leze i ušima, zkuste tenhle jednoduchý koláč, který někde v hlubinách internetu vyštrachala moje maminka. :)


Snažím se nebýt upside down

15. listopadu 2018 v 15:13 Herald z roku 2018
Na začátek malá vsuvka vzhledem k tomu, že poslední komentář, který se tu objevil, je osm dní starý, a navrch ještě můj vlastní - to, že nezažívám zrovna pozitivní období, neznamená, že kolem mě musíte chodit po špičkách, jako bych měla prašivinu. Tomu, že chci normálně fungovat a snad se mi to i celkem daří, to fakt zrovna nepomáhá, no. ^^"


Unicorn Queen

11. listopadu 2018 v 20:11 Dary pro královnu
Ale teď z trochu pozitivnějšího soudku ... Ryuki mi totiž letos k narozeninám nakreslila tuhle nádheru, o kterou se s vámi prostě musím podělit. ♥


Svatomartinsky, i když ne zrovna moc vesele

11. listopadu 2018 v 14:42 Herald z roku 2018
Měla bych mít radost, že se zase o chlup přiblížily Vánoce, a třeba si dát skleničku svatomartinského vína ... místo toho toho jsem začala zobat prášky na uvolnění, snažím se alespoň trochu uklidnit a uvědomit si, že život se nezastavil, život pokračuje.

V týdnu se mi to dařilo o chlup líp. Vypadla jsem na němčinu, na poště jsem si ještě vyzvedávala nějaké narozeninové dárky a taky jsem měla práci. Kromě toho mi Dobrovský nadělil 20% slevu, kterou jsem investovala do Krutého prince, a udělala jsem asi to nejlepší, co jsem mohla. Knížka je to totiž fakt hodně dobrá a dost mě baví.


Bez dvou za třicet aneb osmička, kam se podíváš

5. listopadu 2018 v 17:33 Dary pro královnu
Letošní rok je plný osmiček a osmičkových výročí ... a Saku není výjimka. Úderem dneška jí totiž je už 28.


Letošní narozeniny mi bohužel narušil Vesmír, který nejspíš nedokáže snést myšlenku, že by se mohlo stát něco hezkého bez toho, aby bezprostředně potom následovala nějaká katastrofa. Stručně řečeno - o víkendu v blízkém rodinném kruhu došlo k závažnému a především nečekanému zdravotnímu zvratu, který tak nějak nenávratně mění všechno. Kdybych se mohla vrátit do předminulé neděle nebo alespoň do takové veselé nálady, jakou jsem měla ještě před tím sobotním večerem, udělala bych to. Jenže nemůžu, bohužel. Musím to brát tak, jak to je, a připravit se na to, co bude ... a na to, že už to nikdy nebude jako dřív.

Proto bych chtěla opravdu upřímně a z celého srdce poděkovat všem lidem, díky kterým byl dnešek a to bezprostřední období kolem něj snesitelnější, příjemnější a trochu veselejší.

Díky, že jste si vzpomněli. ♥

Klidové meziobdobí

2. listopadu 2018 v 19:50 Herald z roku 2018
A zase tu máme listopad, takové to neurčité klidové období, kdy už je po Halloweenu, ale do Vánoc ještě přeci jenom relativně daleko ... ale i tak dá člověku hodně práce, aby ty dýně, pýry a gousty nevyměnil rovnou za vánoční třpytky. ^^"