Little Witch Academia - recenze

30. srpna 2018 v 22:21 |  Anime recenze
Never forget.
A believing heart is your magic.

Od první chvíle, kdy Atsuko Kagari neboli Akko, jak si nechvává říkat, jako malá viděla představení plné kouzel a magie svého idolu, čarodějky Shiny Chariot, měla jediný sen - stát se čarodějkou jako Chariot. Čarodějkou, která dokáže lidem na tvářích vykouzlit úsměv. A o deset let později je Akko svému snu zase o kousek blíž, byla totiž přijata na akademii Luna Nova, stejnou školu, kterou navštěvovala i Chariot a která se, vlivem klesajícího počtu čarodějek, rozhodla poskytnout místo i člověku bez čarodějnického původu, jakým je právě Akko. Bohužel je však na celé akademii také jediná a její nulové osobní zkušenosti s čímkoliv, co s magií souvisí, se postarají o perné chvilky. Jak se ukáže, mezi čarodějnickou veřejností se Shiny Chariot netěší zrovna velké oblibě, spíš je považována za šarlatánku, která obyčejným lidem poskytuje zcela zkreslený pohled na magii a čarodějky samotné ... a ostatně, vždyť sama Akko nedokáže ani takový základ, jakým je vzlétnout na koštěti! Trošičku nešikovná a popudlivá, ale také tvrdohlavá Akko ovšem rezolutně odmítá, aby nad ní ostatní schopnější studentky, v čele s nadanou Dianou pocházející z váženého starobylého rodu, ohrnovaly nos a aby na ni i učitelský sbor shlížel shora - je přesvědčena o tom, že se jednoho dne stane stejně skvělou čarodějkou jako Chariot, která zmizela neznámo kam. Ke svému obrovskému nadšení totiž hned první den na škole objevila Shiny Rod, hůlku, kterou používala Chariot a kterou se Akko rozhodla používat a ochraňovat do doby, než jí bude moct vrátit. A i když jediné, kdo Akko v jejím snažení a snu alespoň trochu podporují, jsou její spolubydlící, tichá nenápadná Lotte a cynická Sucy s až nezdravým zájmem o houby a všemožné jedy, a její mentorka, profesorka Ursula, ani samotná Akko ještě netuší, že ji Shiny Rod vyvolil k něčemu mnohem většímu. Dokáže v sobě ale objevit svou magii?

To je tak, když si říkáte, jak si to necháte až na podzim ... a skutek utek. ^^" Víte, co je na Little Witch Academia to nejkrásnější? To, že vlastně v podstatně nepřináší nic nového (tak trošku variace na Harryho Pottera a Čarodějnice školou povinné v anime podání, případně tak trochu čarodějnická verze Soul Eatera), a přitom se na něj strašně hezky kouká, protože je prostě hrozně milé, kouzelné a přináší dost myšlenek a poselství, nad kterými se stojí za to pozastavit. Ukazuje magii i z toho úhlu, jestli vlastně v současném světě a jeho vědě a technice je vůbec zapotřebí a ne jenom zapomenutým přežitkem, je plné rozličných, krásně vykreslených postav, které ovšem nehrají vždy jenom druhé housle, ale jsou charaktery samy o sobě. Na kresbu jsem si pravda musela chvíli zvykat, protože alespoň pro mě byla celkem netypická (co se týče postav, prostředí bylo om nom nom), ale stejné pocity jsem ostatně měla i u toho Soul Eatera a zvykla jsem si bez větších problémů. Pokud máte rádi prostředí kouzelnických škol, hrdinů, kteří rozhodně nejsou zázračné dítě ani The Chosen One, ale pro své sny musí tvrdě makat, a pokud pořád pláčete nad tím, že jste v jedenácti nedostali sovu z Bradavic, Little Witch Academia byste si neměli nechat ujít. Je to vážně kouzelná záležitost. :3

 


Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 31. srpna 2018 v 12:44 | Reagovat

Je fajn, že se ti to líbilo. Ono je to hezké pro tu neoriginálnost. Tak trochu to "vykrádá" nejen HP, ale i Muminky, SW, a slyšela jsem, že v něčem i Zaklínače- ale jde jen o drobnosti a prvky. Ale je to moc miloučké.

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 31. srpna 2018 v 14:07 | Reagovat

[1]: O tom, že se mi bude líbit, jsem byla přesvědčená už potom, co jsem viděla oba filmy. :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama