Červen, červenec, srpenec

9. srpna 2018 v 12:58 |  Herald z roku 2018
Je smutné to přiznat, ale v poslední době, přinejmenším od posledního článku (což bude už skoro týden), se téměř musím nutit k tomu, abych něco napsala. Vím, řeknete si, že bych se na to měla vykašlat a psát jenom tehdy, až se mi doopravdy bude chtít. Na jednu stranu si to říkám taky, ale na tu druhou se bojím toho, aby ten stav nepřetrval moc dlouho a nerozvinul se tak, aby už se miz něj nechtělo vrátit do starých kolejí ... a to nechci. Jen teď často mívám pocit, že mě vcucává nějaká imaginární duševní černá díra a zase mi našeptává, jak si vůbec můžu dovolit mít z něčeho radost nebo dělat a zažívat něco, z čeho mám radost, když bych z toho měla mít jenom výčitky. Snažím se to ze všech sil ignorovat, ovšem ten stav, ve kterém se tak nějak všichni nacházíme už přes dva měsíce, a který se spíš horší než aby se lepšil, se mi neochvějně snaží ty nohy pořád a pořád podrážet. A i když to třeba někdy není vidět nebo poznat, čím dál víc mám pocit, že po té psychické stránce už začínám brát z úplných zbytečků, které ještě na dně zbyly.

Nechci vás zatěžovat se svými problémy, nechci o nich už ostatně ani mluvit. Jen ze sebe tímhle způsobem potřebuji dostat alespoň malý zlomeček toho ošklivého, co se ve mě už stačilo nahromadit.Dopočítala jsem se k tomu, že za letošní léto jsem zatím od jeho začátku přečetla třináct knížek. Halucinování nad mrtvým dřevem (což je vlastně to nejvýstižnější označení) je totiž jedna z mála věcí, které mi poskytuje nějakou útěchu či jak to nazvat a především odpočinek od reality. Už se mi povedlo prokousat ke třetímu dílu rozličných vílů neboli A Court of Wings and Ruin, a hrozně mě těší, že z toho mám takový podobný fantasy hype, který jsem (alespoň u prvních dílů, než mě začal úporně pít krev Eragon) před dávnými lety měla u Odkazu Dračích jezdců. Jen mě tedy poněkud štve, že zrovna dvory představující má oblíbená roční období, musí být plná totálních idiotů (a to nejen ve vedení, ehm ... teď už asi není těžké uhodnout, která to jsou, že). Když si vzpomenu, jak jsem tomu dlouhou dobu nemohla přijít na jméno, protože to bylo prostě všude, každý o tom mluvil a kdo to nečetl, ten byl největší lúzr ... tyhle věci zkrátka dovedou téměř spolehlivě a na dost dlouhou dobu odradit. ^^"

Ačkoliv už se prázdniny (i když je nemám, pořád budu těm dvěma měsícům říkat prázdniny, sue me) přelouply a vedro je víc než veliké, poprvé jsem se byla jakože fakt venku vykoupat, ve výjimečné světlé víkendové chvilce. Kousek za německými hranicemi se totiž nachází městečko Geising (ano, přesně to, kde jsem vloni byla na vánočních trzích), které má moc pěkné přírodní koupaliště disponující hned několika výhodami - a tou hlavní a asi největší i nadále zůstává minimální přítomnost Čechů, a především totální absence Hnědočechů. Sice nás po nějakých třech hodinách vyhnala bouřka takové síly, že jsme mokří jak myši (což už je v současném počasí pomalu utopie) nalezli dočasné útočiště v boudičce se záchody, ale stihla jsem si krásně zaplavat ve vodě vonící po melounu (vážně, ještě jsem nezažila, aby přírodní rašelinová voda voněla takhle) a i si doopálit ramena.

Tak. Myslím, že jsem asi vyčerpala všechno, o čem jsem se chtěla zmínit, protože to, že jsem si nechala vypískovat chrup od všech těch kafí, čajů a červených vín, abych v sobotu na Pride mohla blýskat americkým úsměvem (berte prosím s rezervou, fakt jsem to nedělala kvůli tomu, vyšlo to tak náhodou), stejně nikoho nezajímá, což? Tak se tedy mějte a snad budu mít někdy brzy možnost přijít i s něčím zajímavějším než jenom těmihle plky.


~ Ani teď jsem nezapomněla na Aiko a tady je dokumentace mého druhého letního infantilního povlečení, tentokrát s mořskými vílami. Jen je tedy ta dokumentace trochu zavádějící, protože ve skutečnosti je fakt echt tyrkysové.
 


Komentáře

1 JojO JojO | Web | 9. srpna 2018 v 13:12 | Reagovat

13 knížek to jde, to nepřečtu snad ani za rok lol, ne že bych se tim chlubila, naopak, ale nějak se k tomu posledni dobou nedokopu ... :D Co se týče blogu, občas bych prostě něco radši přidala, než se na blog vykašlat úplně, protože je pak kurva těžký do se do těch kolejí zase zpátky vrátit, z vlastní zkušenosti.

2 Aiko ^_^ Aiko ^_^ | 9. srpna 2018 v 15:40 | Reagovat

Jéé, díky. ^^ A vypadá vážně dobře. ^^ Btw. tohle mi foťák dělá taky, že mi přebarvuje věci. :D

Jinak koupání v přírodním koupališti závidím. Tady u nás nic takového není, všude samé aquaparky a jiný humus plný chloro-sajrajtu. >.<
Teď jsem vážně ráda, že v těchle vedrech dělám tu noční ostrahu, kdy je počasí aspoň trochu snesitelnější. :D

PS: určitě nekonči (fakt sem ráda chodím)! ^^ Ale na druhou stranu, si klidně dej oraz a klid. :) Mě třeba z toho horka občas mírně odchází a roztíká se mozek, takže bych nic kloudného nenapsala, i kdyby to po mě někdo chtěl. :D

3 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 10. srpna 2018 v 2:13 | Reagovat

Halucinování nad mrtvým dřevem :D
To s těmi výčitkami z toho, že si něco užívám, znám. Konstantně mívám hlavně takové ty myšlenky, jestli si vůbec můžu dovolit, aby se mi nedejbože někdo líbil a podobně :D Že si musím předtím něco dokázat, abych si tohle vůbec zasloužila/mohla dovolit. Normálním lidem tohle přitom přijde na hlavu. Psychika je divná věc.

4 Gabrielle Crystal RoseBonniee ~ Gabrielle Crystal RoseBonniee ~ | Web | 10. srpna 2018 v 16:14 | Reagovat

Saku, ani len netušíš, ako veľmi sú tvoje pocity v blogovaní, ale aj v reálnom živote, related to those mine T_T Aktuálne sedím na gauči, hŕba produktov vedľa mňa a ja neviem, čo skôr. Do recenzií sa mi nechce, ale je pravda, že dnes už by mohlo niečo vyjsť .. Ách, no uvidíme .. Snažím sa z prázdnin ešte čo-to vyťažiť, pretože začiatkom roka to bude o bakalárke, štátniciach a podobných veciach a bojím sa, že aj blog začnem zanedbávať ._. Bolo by teda dobré prichystať si aj niečo dopredu .. Ale to uvidíme až keď príde onen čas ..

Pevne však verím, že sa všetko zlé v našich životoch, a aj životoch našich čitateľov, na dobré obráti ♥ *hugs*

A rozkošné prádlo!

5 Lila Lila | Web | 12. srpna 2018 v 8:35 | Reagovat

Vedro je na nic tady se ani neochladilo. Páni ty letos s knížkama jedeš, mě nějak nic nezaujalo. Krásné povlečení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama