Červen 2018

Tachibanakan Triangle - recenze

Úterý v 19:15 Anime recenze
Hanabi Natsuno se po letech vrátila do svého rodného města, aby začala novou éru úžasného středoškolského života. Uvšem ubytovna Tachibanakan, která se má stát jejím novým domovem, už na první pohled nevypadá úplně tak, jak si Hanabi představovala ... a když se později za různých okolností seznámí s ostatními svéráznými obyvatelkami (z nichž některé jsou už staré známé tváře), zjišťuje, že tohle spolubydlení zjevně taky bude úplně jiný, než jaký si ho představovala. A rozhodně bude mít grády.

Pokud se budete ptát, proč že jsem dobrovolně mrhala čas sledováním ecchi obsahujícím snad všechna existující shoujo ai klišé, které je navíc opravdu strašně pitomé, upřímně vám odpovím, že vlastně ani nevím. Možná proto, že každá epizoda má (díkybohu) jenom tři minuty, a možná taky proto, že jsem byla zvědavá, jestli to může být ještě pitomější. A přesvědčila jsem se, že nikdy nebylo tak zle, aby nemohlo být hůř. Pro mě osobně to tedy skutečně byla (i když alespoň ne moc velká) ztráta času, ale kdo ví, třeba se najde někdo, komu se to bude líbit.


Mahou Shoujo Ore - recenze

Pondělí v 16:10 Anime recenze
Patnáctiletá Saki Uno je už od dětství zamilovaná do bratra své nejlepší kamarádky Sakuyo, Mohira, ze kterého se stal populární idol. A to je také tím hlavním důvodem, proč se Saki právě se Sakuyo, i když narozdíl od ní pěveckým talentem zrovna nepřetéká, pokouší stát také populárními idoly ... což se jim zatím moc nedaří. Jednoho dne pak Saki narazí na dost děsivého yakuzáckého týpka a zároveň ke svému zděšení zjišťuje, že její matka zamlada bývala kouzelnou dívkou, jejímž maskotem nebyl nikdo jiný než onen děsivý týpek jménem Kokoro. A aby toho nebylo na jeden den málo, zjišťuje, že jejího milovaného Mohira unesli démoni vypadající jako namakané roztomilé veverky. Saki, která by pro záchranu své lásky udělala cokoliv, s Kokorem uzavře smlouvu, a silou své lásky se promění ... v pohledného nabušeného chlapce v roztomilém dívčím oblečku, což tak trochu nečekala, ale co jiného se k magické dívce hodí víc, než pořádné svaly? Aneb ona pořádná nakládačka taky udělá svoje. A tak pro Saki začíná její cesta nové magické dívky, která jí přinese nejedno překvapení ... jako například to, že její kamarádka ji ve skutečnosti miluje a svou lásku k ní využije taktéž k proměně v nabušeného magického chlapce, aby ji mohla ochraňovat. A nebo fakt, že jejich manažer je ve skutečnosti doslova posedlý magickými dívkami a rozhodne se z děvčat/chlapců udělat megaúspěšné pěvecké duo. Začíná se objevovat množství otázek - Jakto, že cílem útoků démonů je v naprosté většině případů pořád Mohiro? Proč je Mohirův pěvecký partner Hyoue tak podezřelý a vždycky se náhodou vypaří a znovu objeví, když už je po všem? A proč to sakra vypadá, že je Sakina chlapecká verze Mohirovi až moc sympatická?

Pokud jste si po přečtení prvního odstavce řekli jenom "Wtf???", nebudu vám to mít za zlé - sama jsem si, ještě předtím, než se začalo vysílat, řekla totéž. Nakonec ale zvědavost zvítězila, a můžu říct, že jsem se od samého začátku první epizody královsky bavila a vydrželo mi to až do konce. :D Mahou Shoujo Ore si logicky dělá prču z klišé (nejen, ale hlavně) mahou shoujo žánru, vlastně si většinou dělá prču tak nějak ze všeho, boří čtvrté stěny, a funguje to, je to vážně klenot, který (obzvlášť tehdy, pokud máte pro mahou shoujo parodie tak trochu slabost jako já) prostě potřebujete vidět. Je to šílené a upřímně jsem velmi často žasla, kam tvůrci na ty nápady chodí, ale garantuji, že pokud je to váš jam, tak se u toho budete královsky bavit. :D A Konamin bude navždy bae ♥ (I'm not crying, you are).


Geekovsko-knihomolský piknik

Neděle v 20:50 Vše kolem Tweedledee
Strávila jsem krásné odpoledne v parku ve společnosti Míši a části naší školky, výborného jídla a pití, finální rituální vraždy jednorožce, deskovky a blízké hudební produkce, a navrch si odnesla další tři knížky na čtení, takže se s vámi nutně potřebuji podělit alespoň o fotodokumentaci. :3


Chlupatý kaktus

Sobota v 19:18 Herald z roku 2018
Nevím, jak vám, ale mě osobně ta písnička vždycky přišla tak trochu úchylná ... možná jsem jenom úchylná já, ale prostě je to tak. Ale vzhledem k tomu, že ke mě díky mocnému Kiku doputovala tahle boží letní kaktusová sklenička, nějak mě jiný název článku prostě nenapadl.


~ Ano, liščí famílie jsou právě ti blázni, kteří si odnesou a do kuchyně pověsí pivní světýlka, protože je shání už léta. Deal with it.

The stuff nightmares are made of

14. června 2018 v 19:55 Ostatní anime
Naprostá většina těhle posttitulkových artů v Mahou Shoujo Ore je víc než znepokojivá, ovšem tenhle konkrétní mi tak moc připomíná ranou éru tady Underlandu, že ho tady prostě nemůžu nemít.


Mezi obilím a vlčími máky

11. června 2018 v 10:48 Herald z roku 2018
Tak jo ... zjevně jsem se po všech těch letech blogování dostala do stavu, kdy je na mě víc než jeden článek za týden moc. Nebo se prostě jenom nic neděje? Jo, i to je možnost, a koneckonců, konec jarní anime sezóny se teprve blíží. A taky je na nějaké přemýšlení, které by mozek zavařilo ještě víc, než už je, prostě moc vedro ... a já se pořád nějak nedokážu srovnat s tím, že léto začalo už v květnu. Ano, červen je sice Pride Month, ale myslím, že dostatečně teplý by byl i bez toho, aby mi venku hrozila smrt okamžitou dehydratací a následným samovznícením. :'D No nic, však já si to ještě přiteplím, když už mi do konce měsíce volně zpřístupnili na čtení Autoboyography. (¬‿¬)


In a gradually heating bathtub you'd be boiled to death before you even know it

4. června 2018 v 8:29 Herald z roku 2018
Minulý týden byl taková jedna velká horská dráha.

Vedro začalo nabývat na dost nechutné intenzitě (jeden den mi z obličeje dokonce stekla i ta slupovací maska, která nějak nestačila zaschnout, chutnat ji nedoporučuji, opravdu to není žádný labužnický zážitek) a díkybohu za to, že jsem konečně po pár měsících zase trochu shodila srst, protože vlasy přilepené na krku taky nejsou fajn, ani v nejmenším. Dočetla jsem Renegáty, rozečetla Call Me By Your Name a přečetla Nikdyuš (strašně perfektní knížka s ještě perfektnějším překladem ♥). A taky jsem se na to vedro a nadcházející léto dostatečně zásobila v drogerkách (na fotce chybí jenom osvěžující kokosová voda ve spreji, která je mou záchranou, když se cítím takhle).


Small Lady

2. června 2018 v 19:10 Královniny panenky
Ještě na Animefestu mě tak nějak spontálně napadlo plácnout Chibiusu ke Kyoko na její lolití kabelku, a ona z toho nakonec vyšla moc pěkná a především moc hezky sladěná fotka. :3