Na sentiment nemám prostor

28. března 2018 v 17:57 |  Herald z roku 2018
Jaro nám pořád nějak nedorazilo. Tedy, spíš vždycky dorazí tak na jeden den, aby ty zbylé dva, které ho obklopují, zase přinesly hnusný podzim. Nebo dokonce zimu ... dneska tu, než se to zvrhlo v regulérní déšť, zase padal sníh. -_-

Alespoň, že včerejšek, na který jsem měla plány, patřil k tomu jarnímu minimu (i když, ten ledový vichr skutečně jarní nebyl). Před Edičním střediskem už konečně zvládli dopoložit dlažbu na podlahu, takže jsem si konečně mohla vyzvednou videodokumentaci své promoce, ale řeknu vám, byla jsem velmi ráda, že jsem z té budovy mohla hezky rychle vypadnout. Už jen ta cesta tam, když jsem se k ní blížila, přinesla ten starý známý pocit kamení v žaludku, který už teď neměl ani žádný důvod. V tom jarním vzduchu jsem se prošla až dolů na Mírák, tou cestou, kterou jsem tolik let chodívala na nádraží, a přepadla mě až taková poměrně silná nostalgie. Kdyby to bylo jen o tomhle městském courání, brala bych klidně znova, ale do té nervovací mašinerie už bych znovu nevkročila ani za zlaté čuně, fakt ne. Ale právě na tyhle jarní cesty domů nebo čekání na vlak na lavičce na nádraží v tom už nízkém slunci vzpomínám ráda, ty totiž byly skutečně fajn.Když mě zklamaly snad všechny obchody, do kterých jsem nakoukla, protože buď neměli nic, co by mě zaujalo, nebo pro změnu to, co jsem chtěla (sbohem, má milovaná černouhelná slupovací masko v tubě, nečekala jsem, že přestaneš být k mání tak brzy ;_;), na pár hodinek jsem se nacpala k Míše (v němčině totiž pozvat se doslova znamená někam se nacpat, heh, funfact). Udělala mi strašně dobrou bílou čokoládu s příchutí borůvkového cheesecaku (a je fakt nejlepší, co jsem u ní kdy měla ♥), očuchala jsem všechny velké i malé knižní svíčky (Rhysand voní tak strašně moc mužně, že si ten ACOTAR asi fakt budu muset přečíst) a taky jsem měla možnost být u rozbalování březnového Fairylootu (odtud tedy i to vegan mýdlo s eko třpytkami, o kterém jsem se zmiňovala na Cvrlikovníku). I když na ně sama nemám prostor, musím uznat, že tyhle měsíční knižní balíčky mě skutečně začínají dost fascinovat a je víc než fajn znát osobně někoho, ke komu se dostávají ... a taky někoho, kdo se nebojí půjčit vám knížky. *-* Přiznávám, od pubertálního období, kdy jsem mé tehdy dobré kamarádce půjčila dva paperbacky Alice a jeden se mi vrátil tak sežvýkaný, že jsem to snad i obrečela, je to pro mě něco, co se mi hodně těžce překonává (takže, pokud jsem vám někdy něco půjčila, tak si toho hodně važte, jste výjimka). Včera jsem si tedy na pronájem odnesla první knižně vydané Záleskautky a The Hazel Wood. Na druhé se teprve chystám, ovšem Záleskautky, v originále Lumberjanes, jsou víc než boží, hrozně mi připomínají Gravity Falls a už chroustám všechna jejich prozatímní vydání v originále (kdyby měl někdo zájem, pro jednodušší přístup mám odkaz hozený v levém medailonku a kdo hlodá, ten najde :>).Nějak z toho období, které mám vždycky ráda, letos nemám vůbec dobrý pocit (tedy, ne že bych ho snad vloni měla, ale to bylo alespoň opravdu jaro). Vůbec mi nepřijde, že jsou tu za pár Velikonoce, a nějak se mi ani nechce do tradičního JCS (a to už je ale sakra špatné). Snad to alespoň zítra vytrhne to zelené Starobrno.
 


Komentáře

1 Lila Lila | Web | 28. března 2018 v 19:11 | Reagovat

Doufám že jaro brzo přijde k tobě na krutý sever. Jůj na tuhle knížku si už delší dobu brousím zuby, od doby co jsem ji viděla v Pevnosti.

2 Kadet Kadet | 29. března 2018 v 9:35 | Reagovat

Když jsem viděla novou ikonu na ptáčkovi, tak jsem si říkala, že musíš číst Záleskautky, ale tvůj blog o tom ještě významně mlčel :D Jsem ráda, že ještě tyhle perly poznám. Je to opravdu vynikající komiks, já si ale počkám na vydání další knihy, jako ostatně se spoustou dalších.
Ono existuje nějako jako lootbagy na knížky?

3 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 29. března 2018 v 9:39 | Reagovat

[2]: Zkus googlit Fairyloot nebo Owlcrate, každý měsíc je to vždycky laděné do určitého tématu, jak knížka, tak všechny ty pěkné serepetičky k tomu. :)

4 Kadet Kadet | 29. března 2018 v 10:15 | Reagovat

[3]: Ne, že bych neutrácela už za dost kravin :D. Ale vypadá to pěkně.

5 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 29. března 2018 v 20:00 | Reagovat

[4]: Jojo, některý jsou obzvlášť boží a jsem za to ráda i takhle zprostředkovaně. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama