Ladovská zima, za okny je

20. ledna 2018 v 20:36 |  Herald z roku 2018
Zdá se, i že sem k nám na sever zavítala zima. I když tedy sníh, který napadl, stihl už asi dvakrát roztát, když do něj začalo pršet, znovu napadnout a zmrznout, a do toho byla letos už druhá regulérní bouřka. To počasí je zkrátka takové nějaké napičoidní a upřímně jenom čekám, kdy ze země vylezou tripodi nebo tak něco. Ostatně, v ulici se zase začali vrtat v kanále a když se tam potulují jeden až dva týpci v bílých kombinézách a čelovkách, člověk si až říká, jestli se náhodou neocitnul ve Stranger Things.V poslední době mě trápí takové poměrně nepěkné pocity (a začaly se mi sem tam promítat i do snů, což je ještě nepěknější). Na jednu stranu jsem neuvěřitelně šťastná, že už má školu za sebou, protože zkoušky, nervy a obecně velkokněžna jsou věci, které mi ani v nejmenším nechybí. Co mi ale chybí, je ten jeden poslední krátký semestr, kdy jsem se skutečně každý den vracela domů vypovídaná a neměla jsem ani pomyšlení na nějaké chmury. I přes všechny ty povinnosti a vidiny povinností to v tomhle ohledu bylo jedno z nejkrásnějších období, jaké jsem za dlouhou dobu zažila.

Mým největším problémem i nadále zůstává to, že mám tendenci upínat se, když mám pocit, že jsem zase jednou našla toho správného člověka. Jenže tomu upínání chybí vzájemná reciprocita a ve výsledku jsem to já, kdo zase trpí, když to toho druhého omrzí nebo si najde někoho lepšího (netvrdím, že je to nutně pravda, jen z toho mám takový pocit). Kromě toho mám asi zřejmě zase takovou menší krizi týkající se toho, čeho jsem vůbec na těch dvacet sedm let, co existuji, dosáhla, nebo čeho aktuálně dosahuji. Jo, píšu blog, který (když na to přijde) stejně nikoho nezajímá, protože ho stejně píšu prakticky pro sebe a jenom proto, že se mi zrovna chce. Když vidím, co všechno dělají a v čem všem se angažují lidé o dost mladší než já, je mi z toho celkem nanic. Neuvěřitelnou radost mi udělalo, když mi sem tam někdo poděkuje s tím, že díky mé recenzi objevil nějaké anime (takže díky moc, Aiko, jsi taková má hvězda tady) a dneska jsem měla skoro až slzy na krajíčku, když mi bylo poděkováno za článek s ploutvodekou a další ploutev tak našla majitele. Jsou to možná drobné blbosti, ale znamenají pro mě hodně.

Jsem ráda, že je teď alespoň dost práce. Když je práce, tak dělám a nemám čas nad tím vším přemýšlet. Alespoň za to mám peníze. Jinak jsem prakticky zpátky na tom bakalářském standardu, kdy byly na denním pořádku dny, kdy jsem za celý den mimo domov nepromluvila ani slovo. Ale jak říkám, teď to alespoň nedělám zadarmo. Ale to je jenom pár věcí, které jsem ze sebe potřebovala dostat, pro svůj duševní klid. Doufám, že to třeba zase bude trochu lepší, i když tomu uvnitř moc nevěřím.

Jinak jsem si tenhle týden udělala radost novým zrzavým děťátkem a lístky na ples, na který se v březnu chystáme s Kyoko. Té jsem dnes taky lístek předala v útulné kavárničce pár minut od mého domu, o jejíž útulnosti jsem doteď neměla ani tušení, a bylo to fajn. Po dlouhé době zase klasický lidský kontakt.


A taky mi přišel ještě jeden knižní Ježíšek, spolu se záložkou ve stylu Alice in Wonderland, která, jak se ukázalo, je skutečně velmi rare (takže lucky me) a taky z té současné série suverénně nejhezčí.


A taky jsem se odhodlala podívat na nové Tuto. Kupodivu to nebylo tak děsivé, jak jsem očekávala, Finnův slovník byl vysloveně rozkošný (:D) a taky mě to dost navnadilo na to, abych si dala rewatch druhé řady Stranger Things. Zatím jsem se dostala jenom k prvnímu dílu, tak doufám, že brzy bude možnost pokračovat.

Ale o tom už mluvit nechci. To, co jsem chtěla napsat, už jsem napsala, a teď mě zase omluvte.
 


Komentáře

1 Iris Iris | Web | 20. ledna 2018 v 22:47 | Reagovat

Páni, vůbec tě neznám a tohle je první článek na tomhle blogu, který čtu, ale myslím, že mu úplně rozumím. Hlavně tedy tomu třetímu odstavci o přílišném upínání se a o tom, že občas vídáš mladší lidi, kteří toho dokázali víc než ty (nebo si to aspoň myslíš). Mám to totiž zcela stejně a tys to tak pěkně popsala a já jsem teď o něco málo klidnější, že s takovými pocity nejsem sama, ale zároveň mě mrzí, že něco takového musí zažívat i někdo jiný.
Jinak, sněžení u nás probíhá dost podobně. Na severu to asi všude vypadá víceméně stejně, a taky mě to docela štve, už aby bylo teplo. A tvoje nová figurka je děsně roztomilá, i když teda nevím o koho jde, protože Stranger Things neznám. (Já tak obecně nemůžu shromáždit dostatek času na seriály, na vůbec žádné, bohužel.)
Hmm, takže, snad to nebyl moc zmatenej komentář. Máš to tady moc hezké a doufám, že hnusné počasí i nepěkné pocity odejdou co nejdřív.

2 Kadet Kadet | E-mail | Web | 21. ledna 2018 v 9:59 | Reagovat

S těma záložkama jsi to zakřikla, protože jsem den na to dostala Pepinu :D Řekla bych, že Alice je jediná, kdo mi chybí.

3 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 21. ledna 2018 v 11:22 | Reagovat

[2]: Jestli to nebude tím, že jsem teď dlouho nic neobjednávala, tak mě chtěli motivovat hezkou záložkou. :D

[1]: Já tě znám jednak přes Gabču (Sovu přepálenou) a jednak z Twitteru (Liška sakurovitá, těší mě ^^). Na těch pocitech je nejhorší asi to, že jsou z větší části založené na tom, jak to v hlavě vnímám já, ale ve skutečnosti to tak vůbec být nemusí ... ale vtíravých myšlenek se člověk zbavuje těžko. :'D
Zmatený mi nepřijde, naopak za něj moc děkuji a doufejme, že už se zima alespoň začne tvářit jako pořádná zima, když je do jara ještě daleko.

4 Lila Lila | Web | 21. ledna 2018 v 13:38 | Reagovat

Ono je to teď takový blbý i tím depresivním počasím. Doufám že bude brzo líp,vždycky můžeš tom zkusit jít naproti. Tím že třeba změníš něco z toho co ti vadí.

5 Aiko ^_^ Aiko ^_^ | 21. ledna 2018 v 14:55 | Reagovat

Nemusíš děkovat, tvoje recenze jsou vážně praktické. ^^
Navíc tady chodím ráda a v posledním čase čtu všechny články. :) Jen teda nekomentuju všechno. :D Občas je to totiž článek, s jehož tématem nejsem moc obeznámena, takže k němu nemám co říct. A jindy zase bych to nenapsala jinak než ty, takže už k němu není co dodat - leda tak něco jako "amen" nebo "pod tohle bych se podepsala. :D

Ale každopádně pokračuj, těším se na každý další článek nebo recenzi! <3 A nevěš hlavu, i já si myslím že to bude tím počasím a s jarem přijde o poznání lepší nálada. ;)

6 Atheira Atheira | Web | 22. ledna 2018 v 10:24 | Reagovat

Tak já sem třeba chodím číst hlavně drníčky, protože anime mě už vůbrc neberr, tak recenze ani nečtu. Ne vždycky napíšu ke všemu komentář... Někdy si prostě nëco přečteš a jdeš dál, aniž by sis uvëdomila, že sis ty vëci k tomu řekla jen v hlavě... A vůbec. Deníčkové blogy totiž píšeme přece pro sebe. Nebo to snad vidíš jinak?

7 Míša Míša | 22. ledna 2018 v 12:59 | Reagovat

Hlavu vzhůru ;-)

A ten sociální kontakt mi taky chybí... leze to na mozek bejt doma.

8 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 22. ledna 2018 v 15:58 | Reagovat

[6]: Vlastně máš pravdu.

[7]: Už aby bylo toho 30. :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama