Krtkovský období

11. listopadu 2017 v 19:07 |  Herald z roku 2017
O tenhle výraz mi rozšířila slovní zásobu Radka, moje lektorka němčiny - je to přesně to období, kdy je od rána do večera šero, takže prakticky vidíte prd a nechce se vám dělat nic jiného, než spát. Víc než výstižné. A taky podporuje přesně ten debilní stav, kterému se mi celý říjen povedlo se úspěšně vyhýbat. Welp, jednou to přijít muselo, bez toho by to asi nebyl podzim, heh.Tenhle týden stál, stručně řečeno, za dvě věci, a s klidným svědomím můžu říct, že nebýt práce, která mě přeci jenom nějakou dobu odváděla od blbých myšlenek, asi bych si výroční psychické složení absolvovala už dřív než včera. Říkala jsem si, že letos se to pokusím přejít a prostě se na to vykašlat, ale skutečnost, že jsem některým lidem, které považuji za poměrně blízké, nestála ani za blbou smsku, kterou mi k těm narozeninám mohli poslat, se nakonec zavrtala hlouběji a nechtěla odejít tak dlouho, až se to všechno řádně nakumulovalo a vybublalo ven. Včera od božího rána jsem tedy víc než cokoliv jiného připomínala personifikovaný PMS, který otráví, naštve a znechutí vše v okruhu jednoho kilometru a pomohla až večerní návštěva známých a utopení protivnosti ve víně. Pořád mě to mrzí, ale oproti včerejšku už je ten pocit takový otupělý a myslím, že to nebude trvat dlouho, a zmizí úplně. Vlastně celý tenhle víkend (no jo, tím, že má mamka až do Vánoc v pátky dovolenou, ho tak nějak mám třídenní) zatím trávím s větším než malým množstvím vína a je to zjevně to nejlepší, co můžu pro svou duševní pohodu udělat.


Co mi naopak dělá skutečně radost obrovskou, je němčina. Radka, se kterou už si nějaký ten týden tykáme, je čím dál víc v pohodě, už cestou kolem ťukám na okýnko, aby věděla, kdy mě pustit dovnitř, taky jsem se třeba už dozvěděla, jak se řekne průjem (Durchfall, jak krásně poetické, že?) nebo že doslovně "mrtvý kalhoty" znamená Chcíp tady pes. A taky jsem dostala předčasný vánoční dáreček v podobě rozkošné knížečky anglických idiomů. Budu jí muset před Vánoci přinést minimálně láhev červeného. Po měsíci studia (aneb Ich lerne Deutch sein Oktober) prakticky od nulových znalostí gramatiky, pouze nějakých slovíček, jsem schopná časovat a v blízké době budu začínat čtvrtou lekci, kde už jsou modální slovesa. Jsem na sebe fakt hrdá, protože už i písničky od Rammsteinů pro mě nejsou úplnou španělskou vesnicí (Jak jinak procvičovat předložky s pády než u Mann Gegen Mann nebo Ohne Dich? Mnemotechnické pomůcky hadr). Jako by nestačilo, že prakticky všechny současné pracovní maily, které mi přijdou od táty, začínají slovy Arbeit macht frei. :D


No vida, a dneska máme Martina, který sice spíš než na bílém koni přiletěl s deštníkem jako Mary Poppins, ale který je pro mě takovou první připomínkou toho, že Vánoce se fakt blíží, a proto jsem den začala tím, že jsem si domácí müsli nasypala do perníkového jogurtu (i letos mi totiž Lidl dělá radost se třemi zimními příchutěmi jogurtů, kterými jsem se vloni doslova prožírala adventem a které mám nesmazatelně spojené se sledováním Yuri!!! on Ice, především ten s punčem a rozinkami :'3 ... a na obojí brzy dojde). Kromě toho jsem vypadla od internetu, kde mě stejně nikdo nepostrádal, abych s mamkou pomohla babče zavařit červenou řepu, které se letos urodilo víc než dost, popít červené André, zakousnout ořechovou bábovku a celkově se vyvětrat v tom trochu štípavém, ale krásně čerstvém větru ... a doma ještě udělat jablečnou šťávu s hřebíčkem a skořicí. Takže to vlastně byl velice produktivní den.

Ale teď mě omluvte, jdu si zapálit voňavou svíčku a něco si pustit, asi konečně ten nový Blade Runner. Tschüss.
 


Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 11. listopadu 2017 v 19:14 | Reagovat

Tak ať se s němčinou daří i nadále a krtkovské období brzy přejde! :)

2 Lila Lila | Web | 12. listopadu 2017 v 9:32 | Reagovat

Doufám že se to nějak překulí a bude líp. S němčinou tě obdivuju já ten jazyk prostě mám za jazyk mordoru.

3 Atheira Atheira | Web | 13. listopadu 2017 v 18:18 | Reagovat

No tak já psala na skypu hlavně z toho důvodu, že občas prostě někam hodím mobil, nechám ho vybít a pak ho hledám jako debil, takže jestli ti přijdou sms nějak hodnotnější než napsat ti jinde, tak teda pardon. Navíc, když po tom, co mi odepíšeš, zmizíš jak pára nad hrncem, tak ti pak není možní ani napsat cokoli dalšího, tak je to pak těžký, no...

4 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 13. listopadu 2017 v 21:15 | Reagovat

[3]: To ale nebylo míněný na tebe. :D

5 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 13. listopadu 2017 v 21:37 | Reagovat

[3]: Nic není hodnotnější nebo míň hodnotný. Skype není zrovna moje oblíbený místo, proto se tam často nevyskytuju, ne nadarmo mě nazvali "skypovým přeludem." ¯\_(ツ)_/¯ A i když to tak asi vzhledem k mému rozpoložení nevypadalo, udělalo mi to radost. Jde o to, že někteří si nevzpomněli vůbec. To mě dost zamrzelo.

6 Kirachan Kirachan | E-mail | 13. listopadu 2017 v 21:53 | Reagovat

U nás v Liberci už ten Martin na bílém koni přijel. Včera chvíli sněžilo a ráno jsme měli zasněžené auto. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama