Karas - recenze

24. října 2017 v 20:14 |  Anime recenze
Světy lidí a démonů se prolnuly v jeden a lidé, aniž by si to uvědomovali, prožívají své každodenní životy vedle démonů, kteří jsou však jejich zraku skryti. Shinjuku však dlouhou předlouhou dobu má své ochránce, kteří mezi oběma světy udržují řád a rovnováhu - bytost jménem Yurine a jejího věrného služebníka, bojovníka jménem Karas. Ti se vlastně převážně snaží zabránit tomu, aby démoni nějakým způsobem narušovali pokojné lidské životy. Ovšem, ne každému je po chuti, že lidé už dávno na existenci démonů zapomněli a dostává se jim toho sladkého privilegia, života bez jakéhokoliv strachu. A je to právě tato lidská arogance, kvůli které bývalý Karas Eko rebeluje, zahodí své poslání, kterému se kdysi dávno snažil dostát, a proto začíná tvořit svou vlastní armádu bytostí jménem Mikura, mechanizovaných démonů fungujících na lidskou krev, prostřednictvím které chce lidstvu ukázat, zač je toho loket. Ve městě začíná přibývat vražd způsobených právě Mikury, kterým je na stopě pověrčivý policejní důstojník Sagisaka, který v existenci démonů věří, a racionálně uvažující nováček Kure, který zrovna do města přijel. Ale policie není jediná, kdo se o tyto vraždy zajímá. Na stejné stopě je také Mikura jménem Nue, který má proto, aby opustil stranu a ideu svého stvořitele, své vlastní důvody. Je jisté, že ve městě se schyluje k něčemu obrovskému. Ale bude současný Karas jménem Otoha schopen v této těžké zkoušce uspět?

Pokud si dobře vzpomínám, tak tuhle záležitost kdysi dávno objevila Kadet, protože ... jak jinak, když vrána, že. Ani nevím, jakou shodou náhod jsem si na to vzpomněla, ale jsem ráda, že na to došlo, protože se jedná o skutečně velmi zajímavý počin. Ono je to vlastně takové dark fantasy, místy trošičku brutálnější, nádherně zanimované (všechny ty bitky jsou skutečně pastva pro oči), doprovázené krásnou hudbou, a se zápletkou, u které se musím přiznat, že ne u všeho jsem pobrala, o co vlastně šlo ... ale co jsem tak zkoumala, rozhodně jsem nebyla sama ^^" (ačkoliv, ono je dost dobře možné, že se to z toho bez nějakého hlubšího rozboru vyvodit fakt nedalo). A taky je tam rozkošný šnečí youkai ve žluté pláštěnce, na toho nesmím zapomenout. ♥ Je to zkrátka taková vizuálně velmi skvostná jednohubka (tvoří ji šest půlhodinových OVAček), která stojí za vidění. >:3

 


Komentáře

1 kadetjaina kadetjaina | 25. října 2017 v 7:31 | Reagovat

Taky doteď nevím, co jsem to vlastně viděla.
A mám doma dokonce jeden komiksový sešit téhle věci :D.

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 25. října 2017 v 22:18 | Reagovat

[1]: Ale stejně je to cool.

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 27. října 2017 v 21:18 | Reagovat

Vždycky se u anime na téma spojování lidského světa s démony, tak trochu děsím. Hodně věcí se na tom dá pokazit. Ale jestliže to je jen šest dílů a pastva pro oči, dala bych tomu šanci. Díky za tip ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama