Ze života hmyzu

25. září 2017 v 16:55 |  Herald z roku 2017
Ani vlastně pořádně nevím, proč vůbec tenhle název ... ale jiný mě nanapadl, a pochybuji, že by tady už někdy byl, tak co. Tenhle článek jsem chtěla psát už někdy minulý týden, ale vzhledem k tomu, že mě s oficiálním příchodem podzimu tak trochu skolil nějaký podzimní moribundus a připadala jsem si, jak kdyby ze mě někdo permanentně vysával energii, takže jsem na to nějak neměla ani sílu, ani náladu.On vůbec ten předchozí týden byl, na mé poměry, poměrně akční. V úterý se totiž jelo v mlze husté, že by se dala krájet, do Makra, aby nám nepropadly karty a nakoupily se docházející kancelářské potřeby. Při té příležitosti jsem si pořídila jednak sadu pěti metalických gelovek, přesně takových, jaké jsem měla ještě někdy na základce a tehdy jsem s nimi kreslila a podtrhávala snad úplně všechno, a také dva kusy z neuvěřitelně boží záležitosti od Santoro London, A4kovou liščí slečnu a deníčkovou bittersweet lolitku. Oba dva byly jediné kusy od svého druhu, které jsem si tam vyhrabala, a nechat jsem tam nemohla ani jeden. Ony jsou vůbec všechny tyhle holčičky strašně krásné, až snové, a člověk by to nejradši vykoupil úplně všechno. *-* Teď jenom musím časem vymyslet, co do nich budu tvořit. Jsou totiž příliš krásné na to, aby zůstaly prázdné, ale také příliš krásné na to, aby padly na nějakou chujovinu. Myslím, že přijdou ke slovu i ty gelovky.


Kromě toho jsem si odpoledne byla do jednoho z lázeňských domů v lázeňské uličce naproti kostelu, ve kterém kdysi přebýval Beethoven, domluvit kurz němčiny. Ano, Saku bude rozšiřovat jazykové spektrum a chystá se pochytit alespoň základy další cizí řeči, ze které má zatím akorát solidní slovní zásobu týkající se jídla. A taky arsch mit ohren, jenže na tom se německá konverzace asi postavit nedá. Paní lektorka vypadá víc než sympaticky, navíc mě bere jako kolegyni jazykářku a myslím si, že to bude fajn. :) Koneckonců, už při první zkušební konverzaci, kdy jsem převážně odpovídala jednoslovně, pokud vůbec, protože jak říkám, německá gramatika doteď šla mimo mě, odjakživa jsem jela angličtinu, poznala, že i když třeba nevím, jak odpovědět, tak většinou rozumím tomu, na co se ptá. Dnes jsem měla mít první hodinu. Bohužel, mojí lektorku ráno při venčení pes zatáhnul někam do křoví a natrhnul jí kolenní vazy, takže jela do špitálu. Doufám, že bude v pořádku, protože je mi jí fakt líto ... ale tak nějak mi tenhle zvrat připomíná většinu věcí v mém současném rozpoložení. Když už nic, tak mi alespoň dorazil dárek k blížícím se narozkám. Knížka s Barb mi pořád někde lítá a už jsem z toho poněkud rozmrzelá.


Ve čtvrtek jsem si do Dobrovského mazala vyzvednout Katakomby, abych měla hezky celou Asylum trilogii pohromadě. Jinak je to zatím takové čudné. Práce se teď nějak nehrne, takže není moc do čeho píchnout (proto taky ta kvanta recenzí). Do toho se zase přidaly jisté problémy týkající se jedné části příbuzenstva a její nebetyčné bezohlednosti a sobeckosti, kterou klasicky odnášíme my a už týden z toho špatně spím a připadám si, jak kdyby ze mě někdo ty zbytky energie ještě vysával. Unavuje mě to, nebaví mě to a nejhorší je, že to ovlivňuje i ostatní a prakticky z toho neexistuje cesta ven. Ne, dokud někdo nebude chtít. A já už bych to chtěla jenom pustit z hlavy, protože mě to doopravdy začíná dost ničit. Vytiskla jsem si ten boží podzimní To-Do list od Lucky a jednou z mých položek je "nepodléhat podzimním chmurám", tak uvidíme, jak to půjde.

Teď mám před sebou několikadenní dovolenou v Českém ráji, na kterou se po tom (nejenom) státnicovém stresu skutečně těším a kde si, jak doufám, alespoň trochu vyčistím hlavu a vypnu. A jestli se mi ji někdo pokusí nějakým způsobem kazit, tak ať si mě nepřeje. A je mi úplně jedno, kolik generací nás od sebe dělí.

Wish me luck and nerves made of steel, guys.
A nashle už v říjnu.
 


Komentáře

1 Tonda Tonda | E-mail | Web | 25. září 2017 v 17:54 | Reagovat

Kdybych jen měl více času si všechny tvoje nové recenze pročíst... ale mě se školou pěkně přituhuje a o víkendu se mi po tom všem vůbec nic nechce. Teď budu mít volno, tak jsem rád.
V Makru jsem byl jenom jednou, je to už dávno a rád bych si to někdy zopakoval, moc jsem si to užil. :D
Hodně štěstí s němčinou. Je pravda, že jediné, co jsem se za ty tři roky co se jí učím naučil je se představit a říct o sobě, že mám rád nudle k obědu, takže bych si s německými kolegy jistě velice hezky porozprávěl.
"Sobeckou část příbuzenstva" máme snad všichni a moc dobře to znám. :/ Doufám že se tvoje situace brzy zlepší.
Každopádně si užij dovolenou!

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 25. září 2017 v 18:10 | Reagovat

[1]: Teď se tu minimálně do neděle nic neobjeví, tak budeš mít čas je pročíst. :D

3 Lila Lila | Web | 26. září 2017 v 9:13 | Reagovat

Deníčky jsou boží. Němčinu ti schvaluju, sama s ní mám dovnovztah od základky. Na příbuzný kašli já sama s nini mám bžilion problému. Právě tyhle konflikti je hrozně živej v tom co dělaj. Doufám že už bude všechno jenom lepší.

4 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 26. září 2017 v 21:42 | Reagovat

Rozhodně se do dalšího jazyka pusť. Já jsem z němčiny maturovala a nejsem příliš velká lingvistka, takže pro tebe to bude za chvíli hračka, stačí se do toho jenom dostat a šprtat slovíčka a rozšiřovat si znalost gramatiky.
Příbuzný si nevybereš, a jestli z nich špatně spíš, zkus nějaký uklidňující čajíček. Někomu to pomáhá.

5 beepinka beepinka | Web | 28. září 2017 v 12:30 | Reagovat

Tak nejprve moc moc moc gratuluju k úspěšným státnicím!!! Musí to být úžasný pocit ^^! Určitě si dovolenou užij...a načerpej síly..je to určitě potřeba! :3
Jinak je super,že se jdeš učit další jazyk ..^^ němčina je skvělá..mám jí hrozně ráda..líbí se mi,jak je taková tvrdá :D! PS: Ten sešit je neskutečně krásný *-*.

6 Aiko ^_^ Aiko ^_^ | 29. září 2017 v 17:35 | Reagovat

Něco podobného jsem už poznala taky, takže ti přeju ať si na dovolené od všeho odpočineš. ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama