Mnemosyne: Mnemosyne no Musume-tachi

4. září 2017 v 15:42 |  Anime recenze
"Vodka means water in Russian."

Kdesi v Tokyu existuje malá detektivní kancelář jménem Asougi Consulting provozovaná Rin Asogi a její asistentkou Mimi, která se nebojí vzít i takové případy, u kterých jde doslova o krk. Ostatně, Rin při svém nebezpečném zaměstnání zemřela už několikrát ... v takových případech se docela šikne, když nemůžete zemřít, nebo ne? Jak Rin, tak Mimi, ačkoliv obě vypadají velmi mladě, před dlouhou, dlouhou řadou let pozřely takzvané ovoce času, speciální spóru stromu Yggdrasil (který běžní smrtelníci nevidí), která z vás, pokud jste žena, učiní nesmrtelnou - ať už zemřete jakkoliv brutálním způsobem, stejně se zase vrátíte, navždy v tom stavu, v jakém jste nesmrtelnost získala. Ovšem i když lidstvo touží po nesmrtelnosti prakticky od začátku své existence, nic není tak strašně fajn, jak se na první pohled zdá, a tak se v devadesátých letech, kdy příběh začíná, objevuje někdo, kdo, jak se zdá, úmyslně loví další nesmrtelné ženy. A aby toho nebylo málo, začínají se objevovat také bytosti připomínající anděly, které žádná nesmrtelná žena nechce potkat příliš zblízka, i když je k nim neovladatelně přitahovaná, a tak Rin musí být neustále v pozoru. A když pak místo toho, aby našla ztracenou kočku, najde týpka jménem Kouki Maeno, který si nic jiného nepamatuje, netuší, že jí a nejen jí to změní život na celých dlouhých 65 let ...

Pořád nějak nevím, co si o tom vlastně myslet ... rozhodně je to něco, co je určené pro dospělého diváka, a s nějakou cenzurou se tady nepáře - poměrně dost velká brutalita, nahota (navíc je to i yuri) a sex je tedy něco, co se objevuje jak na běžícím pásu. Navíc, už jenom co se myšlenky stromu a totožného jména týče, je to tak trochu vykrádačka ze severské mytologie. Ale i tak je to, co do příběhu a zápletky, dost zajímavý počin, který se navíc skutečně odehrává v rozmezí 65 let, tedy od roku 1990 do roku 2055, a je tedy krásně vidět nejen posun technologií a podobně, ale především skutečnost, jak je to těžké, když prakticky všichni blízcí kolem vás stárnou, odcházejí a mění se generace, zatímco vy jste stále stejní a takhle už zůstanete napořád. Jedná se o šest epizod na pětačtyřicet minut, takže to, jestli vám to za to stojí, si už musíte rozhodnout sami.

 


Komentáře

1 Nauesin Nauesin | Web | 5. září 2017 v 9:58 | Reagovat

Tak a teď si všichni řekneme ten název třikrát a rychle!

Jak si tak čtu ten příběh, tak mi to zní jako několik dalších anime splácaných dohromady :D :D Ale mohlo by to být zajímavé. Pro jedny z těch dní, kdy si chcete uvařit mozek :)

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 5. září 2017 v 16:22 | Reagovat

[1]: A to jsem ještě nezmiňovala, že je tam hermafroditní záporák. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama