Kakegurui - recenze

24. září 2017 v 9:28 |  Anime recenze
Akademie Hyakkou není jen tak úplně obyčejná škola, a tím nemám na mysli jen to, že je soukromá a velmi prestižní. Mezi studenty Hyakkou se nachází také potomstvo nejvýznamnějších a nejbohatších lidí, kteří tvoří samé jádro Japonska a není tedy divu, že to samé je očekáváno i od jejich potomků. Jedním z úkolů této akademie (a především její studentské rady) je tedy oddělit zrno od plev a připravit budoucí elitu na skutečný svět, ve kterém se jenoho dne budou pohybovat. Po skončení klasického vyučování se Hyakkou mění v hráčské doupě, kde u libovolného druhu hazardu vzduchem létají sázky ve výši milionů, desítek milionů a stovek milionů yenů, a kde se budoucí elita učí umění manipulace, ovládání a získávání peněz. Peníze jsou totiž komodita, která určuje váš status nejen v životě, ale také ve škole, která se řídí jediným pravidlem - Vyhrávej a dostaneš se na absolutní vrchol. Prohraj a přijdeš úplně o všechno, včetně budoucnosti. Tedy, na tomto principu to na Hyakkou fungovalo do té doby, než na ni přestoupila krásná a na první pohled naivní a neškodná Yumeko Jabami, která ovšem už od samého začátku pěkně zamíchala kartami a je hlavním důvodem toho, proč se zažitý systém začíná pomalu hroutit. Yumeko je totiž kompulzivní gamblerka, které nejde o peníze, ale o samotné vzrušení ze hry, které hazard přináší ... a jejím cílem je to největší vzrušení, které jí mohou poskytnout jen ti nejlepší z nejlepších, samotná studentská rada a především její prezidentka, Kirari Momobami.

Jednou z věcí, které mě na Kakegurui bavily asi úplně nejvíc (tedy, kromě toho, když Yumeko aktivovala svůj Sharingan a krásně vyjebávala se všemi ostatními), byl jednak opening, perfektní jak po hudební, tak po vizuální stránce, a jednak ty kompletní změny výrazů a grimasy, kdy se odhalují skutečné povahy postav schované za poker faces a kdy se vám z roztomilé ajdoru holčičky stane tohle, a tak podobně. :D A taky Midari, Midari je prostě královna. Mimo Death Parade je to další anime z prostředí hazardu - každé je jiné, v každém jde o něco jiného, a i přesto jsou obě dvě psychologická a obě dvě naprosto skvělá. >:3 Je fakt bezva vidět zase jednou anime, kde první housle hraje ženská hrdinka, která rozhodně není žádná klasická anime slípka. Rozhodně je to velmi osvěžující a Kakegurui je rozhodně něco, co by si vyzrálejší anime fanda neměl nechat ujít. ;)

 


Komentáře

1 Sara Whitney Sara Whitney | Web | 24. září 2017 v 21:05 | Reagovat

Tohle vypadá vážně zajímavě, název je mi trochu povědomý, takže si myslím, že už jsem na to někde narazila, ale zřejmě jsem tomu nevěnovala větší pozornost. Death Parade jsem viděla a moc se mi líbilo, psychologický žánr je pravděpodobně mým nejoblíbenějším
a silných hlavních hrdinek, které člověk nemá chuť po deseti minutách zardousit, není nikdy dost, takže není nad čím přemýšlet, Kakegurui hned poputuje na Watchlist.^^ Děkuji za tip. :)

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 24. září 2017 v 21:12 | Reagovat

[1]: Je tam vlastně jediný hlavnější hrdina mužského pohlaví, a i tak je de facto jenom přicmrndáváč, i ve slavné studentské radě je jediný chlap, jinak je to výhradně dámská záležitost a je to boží. >:3 Za málo, snad se bude líbit. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama