Konečně jaro

31. března 2017 v 10:23 |  Herald z roku 2017
Moje nejoblíbenější roční období je konečně tu a já jsem zase nadšená z toho, jak začíná vonět vzduch a jak se všechno začíná zelenat a rozkvétat. :'3 I když zase snad všichni lidi pičují na změnu času, i z té mám radost (a upřímně, přechod do hodiny světla navíc mi přijde rozhodně lepší než ten podzimní do hodiny světla méně). Dokonce i včera, kdy jsem naposledy musela vstávat v půl šesté a většinou jsem v ty čtvrtky byla jak přejetá náklaďákem, mě ten ranní vzduch a teplo doslova nabily energií. Jarní (a letní) rána totiž voní úplně jinak než zbytek dne a to je na nich to nejkrásnější.


Celý tenhle týden byl taky dost výživný. Psala jsem dva testy, které byly skutečně výživné a ačkoliv jsem se na ně učila jak ten debil a doslova promrhala ten nádherný minulý víkend, netroufám si tipovat jejich výsledky (pouze se modlím, protože většina učitelů má na výsledky zjevně času dost, narozdíl od nás), získala další dva zápočty plus krásných osm kreditů za diplomku, a taky se mi povedlo dát dohromady jednu seminárku, čímž mi z psaných věcí zbývá už jenom jedna a jeden fiktivní test. Na druhou stranu, stihla jsem ulovit dalších pár chybějících autogramů do apendixu, úspěšně jsem si dala asi poslední tortillu plus první dvě letošní točené zmrzliny, a taky mě v pondělí Dita dokonce hodila domů. A také jsem, zjevně taky naposled, v pondělí viděla svou fialovou slečnu. I když to bylo trošičku na trapáka, neboť naposledy mi odjela jiným autobusem, tak jsem se teď po jeho příjezdu velmi nenápadně rozhlížela po okolí, abych pak v odrazu onoho autobusu zjistila, že celou dobu sedí na lavičce za mnou, ehm. ˇ///ˇ Nejen že tedy nakonec jela stejným autobusem, který byl totálně narvaný, ale dokonce si stoupla vedle mě, awww.


#staysocialninja

Když už to tedy bylo zřejmě naposled, odhodila jsem nějaké mravní zásady stranou a bezostyšně jsem se vydala sledovat, kam tedy nakonec zaleze ... radost mi tedy udělalo alespoň to, že chodíme na stejnou školu. :3

Tím bych asi ukončila tu pozitivnější část. S jarem se totiž, i když se je snažím co nejvíc zaplašit, začínají objevovat některé vzpomínky a věci, na které myslet nechci. Po dvou pokusech nenávratně odpadnul social event plánovaný už od minulého týdne, a i když se snažím být co nejvíc chápavá, tak musím přiznat, že včera už jsem vážně byla naštvaná, i když mě to pak dost mrzelo. Protože když se nacházíte v období, kdy si připadáte doslova jako poustevník zahrabaný v jeskyni z učení, a zmizí vám i ta jedna jediná příležitost, jak si s někým dalším, nezasvěceným, mimo školu, vyčistit hlavu, tak už to bývá ta poslední kapka.

Ano, jsem teď prakticky v permanentním stresu. V takovém stresu, že si to spousta z vás ani nedokáže představit, pokud to nezažila. A upřímně mě čím dál víc fascinuje, jak moc je to některým lidem, které jsem někdy brala jako něco mnohem víc, než je beru teď, úplně šumák. Na to, že jim je jedno, jestli s nimi někdo mluví nebo ne, spíš ta druhá možnost, už jsem si zvykla, přizpůsobila jsem se a i když jsem si to ještě před pár měsíci nedokázala představit, jsem bez nich schopna fungovat úplně normálně. Ovšem ten totální nezájem z jejich strany pochopit nedokážu, asi na to nejsem dostatečně flegmatická. Nebo jsem si vždycky myslela, že kamarádi se zajímají, alespoň občas. Zjevně ne všichni. A i když už je mi to většinu času tak nějak jedno (protože to evidentně nemá cenu řešit, protože se tím vůbec nic nezmění) a ze všech sil se snažím, aby to tak zůstalo, občas se vetře chvíle, kdy je mi to prostě líto. Nejsem naštvaná, to ne. Spíš už jenom zklamaná. Je prostě fajn, když tu pro vás kamarádi jsou i ve chvílích krize, kdy byste je potřebovali o dost víc ...
 


Anketa


Komentáře

1 Kirachan Kirachan | E-mail | 31. března 2017 v 20:20 | Reagovat

Myslím na tebe a přeju pevné nervy a hodně štěstí s doděláním školy. Už pro tebe mám i připravený dárky k svátku, který ti chci v srpnu tradičně předat na Natsuconu. :) Kdyby sis někdy chtěla odpočinout a sejít se, tak stačí říct a můžeme se pokusit domluvit termín. :) V květnu se plánuju stavit na Animefestu. Chystáš se tam?

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 31. března 2017 v 22:10 | Reagovat

[1]: Na Animefest se nechystám, je to přesně v době státnic. A vlastně ani nevím, jestli by se mi tam v té sestavě lidí letos vůbec chtělo, i kdyby nebyly státnice. Je to takový ... zvláštní.

Hrozně ráda bych si odpočala, ale mám ani ne čtrnáct dní na dodělání předmětů a odevzdání indexu s přihláškou, ani ne měsíc do obhajoby a přibližně dva měsíce do prvních státnic ... takže docela bez šance.

3 Hanyuu Hanyuu | Web | 1. dubna 2017 v 18:44 | Reagovat

A tak já bych se s tebou klidně ráda bavila, žejo. Jenže ono není kde. Jenom na skypu. A tam ty nejsi! :D

4 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 1. dubna 2017 v 19:05 | Reagovat

[3]: Ne, to ty nejsi na Cvrlikovníku!

5 Hanyuu Hanyuu | Web | 1. dubna 2017 v 19:43 | Reagovat

[4]: A ani to nemám v plánu. Pardon. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama