Robotics;Notes - recenze

12. ledna 2017 v 9:08 |  Anime recenze
Kagome kagome
Kago no naka no tori wa
Itsu itsu deyaru
Yoake no ban ni
Tsuru to kame ga subetta
Ushiro no shoumen daare

Píše se rok 2019 v realitě velmi podobné té naší, ač technicky trošičku vyspělejší, a nacházíme se na ostrově Tanegashima, kde robotickému klubu tamní střední školy hrozí rozpuštění. Klub má pouhé dva členy, studenty třetího ročníku Akiho Senomiyu a Kaita Yashia, které kromě toho, že se znají už od dětství, spojuje také skutečnost, že se oba v dětství stali obětmi zvláštního incidentu na lodi při návratu z výletu a od té doby si nesou následky v podobě občasných záchvatovitých křečí a odlišného vnímání času, které je doprovází. Kaitovi, který se spíš než o nějakou klubovou činnost zajímá pouze o hraní mecha bojovky Kill-Ballad, je nahnutý osud klubu tak nějak šumák, ovšem zapálená prezidentka Akiho se nehodlá jen tak vzdát. Jejím snem je totiž předtím, než odmaturuje, dokončit to, na čem klub neúnavně pracoval posledních osm let - obrovského funkčního robota, jehož předlohou je Gunvarrel, robot z populárního anime, a jehož plány vytvořila její starší sestra Misaki, která z ostrova odešla do Tokya a se kterou nebyla v kontaktu už sedm let. I proto se Akiho za každou cenu chce dostat na Tokyjské Expo, aby robota viděl nejen celý svět, ale především právě její sestra, které se odjakživa snažila vyrovnat. Do klubu se shodou různých náhod dostávají další členové, z nichž každý je úplně jiný, ale dohromady tvoří solidně fungující tým. Zatímco práce na robotovi pomalu pokračuje, Kaito prostřednictvím svého PokeComu, šikovné věcičky, která v sobě tak trochu spojuje mobil, počítač i tablet s porcí virtuální reality navrch, kterou tu mají všichni, objeví umělou inteligenci jménem Airi, kterou roky všichni pokládali za ducha, a s její pomocí začíná objevovat a odemykat v systému skryté reporty člověka jménem Kou Kimijima, které jsou plné znepokojivých informací o konspiracích zahrnující vyhlazení lidstva. Navíc sám Kimijima, jak se Kaito dozví od Airi, byl před několika lety zavražděn. Jak Kaito postupně odemyká další reporty, informace v nich obsažené až nebezpečně začínají odpovídat tomu, co se děje, ať už jenom ohledně silných slunečních bouří, ale také robotů, kteří se začínají chovat nespojitě. A také se začínají objevovat lidé, kteří Kaita varují, aby dal od Kimijimy ruce pryč a přestal se šťourat v něčem, co se ho netýká. Podaří se Akiho a zbytku klubu uskutečnit svůj sen? Jsou to všechno jenom falešné konspirační teorie, nebo skutečně existuje reálná hrozba nějakého spiknutí? Kdo za tím vším stojí? A jsou vůbec všichni takoví, jací se zdají?

Zatím předposlední z alternativních linií Steins;Gate, ChäoS;HEAd a Occultic;Nine (neboť ChäoS;Child se teď teprve začíná vysílat), které mi přišlo tak nějak nejpodobnější prvnímu zmíněnému (ačkoliv hned v jednom z prvních dílů zaznívá catchphrase Chäos;HEAd - Tyhle oči, komu patří? Ale v závěru už se nacházíme ve stejné linii, jako právě Steins;Gate). Jen tedy ve Steins;Gate samozřejmě nebyly obří mechy, které tady jsou. A jelikož mecha není zrovna žánr, který bych nějak výrazně vyhledávala, měla jsem ze začátku docela strach, aby mě to neodradilo, což se nakonec díkybohu nestalo. A bylo by to škoda, protože se opět jedná, alespoň pro mě, o dost povedenou záležitost plnou nečekaných zvratů, sympatických postav (vážně mě tady snad nikdo vysloveně neštval, navíc úchyl Kona byla prostě boží a Subaru ... já jsem na tyhle cool megane týpky prostě vysazená :3) a i nějaké té decentní romantiky. A navíc, téma možné nesmrtelnosti získané prostřednictvím nahrání svého vlastního vědomí na virtuální síť je něco, co mi přijde fascinující a zároveň neuvěřitelně děsivé. Čili, pokud se vám líbilo Steins;Gate, rozhodně jděte i do Robotics;Notes.
 


Komentáře

1 Kirachan Kirachan | E-mail | 13. ledna 2017 v 9:43 | Reagovat

Zrovna jsem dokoukala Steins;Gate a říkala si, co budu sledovat potom, tak díky za tip. :) U Steins;Gate jsi měla pravdu, že se rozjede až později a od půlky už jsem to anime žrala.

2 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 13. ledna 2017 v 14:16 | Reagovat

[1]: Tak to by se ti mohly líbit i tyhle. :)

3 Zlatohřívá Zlatohřívá | Web | 17. ledna 2017 v 9:39 | Reagovat

Jsem si říkala, že zase nemám na co koukat a stačí se mrknout sem a nevím, na co koukat dřív. :D

4 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 17. ledna 2017 v 16:58 | Reagovat

[3]: Pokorný služebníček. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama