Říjen 2016

Classified

31. října 2016 v 20:17 Kreativně-grafický koutek
Krásný Halloween všem, kdo ho mají rádi. ^^


What the F aneb AkiCon 2016

30. října 2016 v 19:40 Historie conů, slezin a jiných akcí
Již po sedmé jsem se vydala na AkiCon, na kterém jsem své conování právě před těmi sedmi lety začala ... a musím konstatovat, že letos to bylo víc než epické a rozhodně méně WTF, než jsem očekávala ... a rozhodně více FTW. ;)


Dýňování 2016

24. října 2016 v 18:06 Vše kolem Tweedledee
Letos se mi povedlo sehnat krásného pětikilového macíčka (ze kterého nakonec byly dobré dvě kila vydlabané dužiny), a jelikož narozdíl od některých z vás nic jako podzimní prázdniny nemám a v pátek mizím na Aki, rozhodla jsem se kreativně činit už dneska. :3

Halloweenský Tag

23. října 2016 v 13:43 Challenges accepted
Když se nám ten Halloween tak hezky blíží, proč si neudělat zase jednou něco tematického. ;)


Jak se Saku velmi důležitě účastnila mezinárodní konference

21. října 2016 v 17:19 Historie conů, slezin a jiných akcí
Když vám totiž velkokněžna řekne, že vaše účast je strongly advised, nemůžete říct ne. Pokud tedy nechcete, aby to byla ta poslední věc, kterou v životě uděláte. :'D A ono to vlastně nakonec bylo docela zajímavé.


Sonda do školství, od které se jen tak neodtrhnete

18. října 2016 v 21:12 (Ne)zaujaté "recenze"
O čem že je řeč? O poměrně dost znepokojivém, ale neuvěřitelně silném Kokuhaku, neboli Confessions. A to jak o filmu, tak o jeho knižní předloze.


Yuri!!! on Ice opening

16. října 2016 v 11:48 Gramofon Underlandu
Málokdy se mi stane, abych se do openingu zamilovala na první pohled a poslech ... tady se to stalo snad v první vteřině. *-*


Padla!

14. října 2016 v 17:04 Herald z roku 2016
Saku je zase volný skřítek!


A upřímně řečeno, čekala jsem, že z toho budu mít větší radost, ale dneska je celý den takový divný, že je mi to docela šumák. Ale vlastně ano, jsem ráda, protože vzhledem k určitým událostem, které se tam teď musí řešit (aneb někdo si vymyslel šikanu a teď to chtějí hnát až bůhví kam), tam začíná být divná atmosféra. Nedivím se tomu, ani v nejmenším, ale příjemné to prostě není.

Když se podívám nazpátek, netvrdím, že všechny mnou odučené hodiny během těch tří týdnů byly ideální, to se snad ani nedá, ale na každé z nich bych minimálně našla něco, co se mi povedlo a s čím jsem byla fakt spokojená. V angličtině jsem se snažila používat co nejvíc vlastních materiálů a dělat to tak, aby to i děcka, která angličtinu očividně nesnáší, alespoň trochu bavilo (ano, hlavně u šesťáků jsem se musela častěji, než bych chtěla, uchýlit k češtině, protože na mě koukali jako puk, což tedy podle mého názoru v hodnocení objevit nemuselo, protože už vidím, jak s tím velkokněžna žijící ve své ideální realitou netknuté bublině určitě bude prudit) a právě šesťáci mi to dali dostatečně najevo už tím, když se po mém sdělení, že tohle je naše poslední společná hodina, vzedmula vlna smutně nesouhlasného kňučení. Stejně tak mě trochu zamrzelo i to, když se mi v hodnocení objevilo, že bych nemusela mít tak formální verbální projev, od někoho, u jehož výkladu jsem měla při náslechu tendence zívat i já a v reakci na něj nám děcka do dotazníčku napsala, že Občanka konečně nebyla nudná. Tak jako dík, ale nemyslím si, že bych byla nějak vysloveně formální, a když si člověk má udržet alespoň nějakou autoritu u lidí, které předtím viděl dvakrát nebo je vidí poprvé a někteří z nich jsou třeba jednou tak velcí jak on sám, tak s nimi od začátku nebudu nejlepší kámoš, co jim dovolí všechno. Už jenom z tábora vím, že Vy vole se říká mnohem hůř než Ty vole. Jsem s dvakrát Velmi dobře spokojená, ne že ne, ale minule jsem s ním byla prostě spokojenější. Tyhle drobnosti, které mi z mého pohledu přijdou trošičku nespravedlivé, ve mě zkrátka hlodají, podhlodávají a jen tak nepřestanou. A nějakou dobu budu přemýšlet, co jsem udělala špatně.


Teď zas nastane ta nejzáživnější část praxe neboli papírování, spatlávání portfolií a přepisování příprav do formulářů (protože velkokněžnin přístup je asi takový, že každému vyhovuje jiný typ přípravy, ale odevzdejte mi to přesně v tomhle formuláři, který jsem vám dala já ... asi tak) ... a pak "hurá" do již tři týdny probíhajícího nového semestru, yay. Jedinou výhodu vidím v tom, že nebudu muset každý den vstávat pět minut po šesté. Ale což, ještě to ani nezačalo, tak hned nebudu házet flintu do žita. Navíc mám před sebou víkend, který nemusím strávit smolením příprav. Uvidíme.

Něco pozitivního na závěr, protože takhle epizoda byla klenot všech klenotů


Není nad znepokojivé selfies

13. října 2016 v 17:47 Kreativně-grafický koutek
Však víte, že si už nějakou dobu ráda "démonizuji" fotky ... tohle byla jenom otázka času. ;)


Yaoi on Ice

13. října 2016 v 14:34 Ostatní anime
Prostě takové to normální řešení krasobruslení mezi chlapy, nom ...


Tohle anime mě zruinuje

Jak jsem ztratila poslední zbytky víry v lidstvo

10. října 2016 v 17:54 Herald z roku 2016
Tak jsem dneska, jak jsem ostatně avízovala včera, psala se dvěma třídami, respektive s osmáky a deváťáky, test z Občanky.

A jak že jsem se cítila většinu času při jeho opravování?


Skutečně, některým jedincům jsem tam to, jestli si ze mě dělají prdel, skutečně měla chuť napsat. Bilance je totiž taková, že u osmáků byla nejlepší známkou trojka, což byly asi dvě. Zbytek měl čtyřky a pětky, kterých padlo šest. Polovinu času jsem měla chuť vypíchnout si oči plastovou vidličkou, protože tohle skutečně bolelo až fyzicky, jak jsou ta děcka tupá a jak je jim to úplně jedno.

Alespoň, že u deváťáků žádná kule nepadla a naopak bylo poměrně dost jedniček a dvojek.

Díkybohu, že už mě čekají jenom poslední čtyři dny ...


Jak Saku stvořila svůj první školní test

9. října 2016 v 13:08 Kreativně-grafický koutek
No co, musím se pochlubit, když mi byl schválem a pochválen, a o ničem jiném než praxi prakticky není co psát, protože se nic moc jiného ani neděje.
Zítra ho budou psát osmáci a deváťáci ... tak co, dali byste ho dohromady vy? ;)


Protip - když na něj kliknete, zvětší se.

Každý den v říjnu je Halloween

6. října 2016 v 14:58 Herald z roku 2016
Aktuální záznam podobně založených jedinců v prvních říjnových dnech:


A že ten začátek měsíce minulý víkend byl skutečně nádherný. :3 Bohužel už se to ale stačilo zvrhnout do té nepěkné upršené, ale především nechutně studené podoby, která se akorát zasloužila o to, že mě, mocně podpořen chrchlajícmi dětmi i chrchlajícími učiteli, skolil nějaký moribundus a dnešek jsem byla schopna přežít pouze nadopovaná Panadolem. Tohle už není ani sweather weather ... ale jak jsem dneska za ten zimní svetr byla ráda. :'D


Nevím, jak vám, ale mě vzhledem k tomu, že zítra jsou volby, v mé základce je volební místnost, a tak je jednak zkrácené vyučování a jednak nic nemám, takže zůstávám doma, skončil pracovní týden. V tom jsem odučila šest hodin, tři angličtiny a tři občanky. Dokonce jsem investovala celých dvacet korun do pomůcky v podobě takových těch hodin pro prvňáky, které mi dnes znatelně ulehčily učení přítomného prostého času. V pondělí píšu se dvěma třídami test, který budu teď o víkendu dávat dohromady, tak jsem zvědavá. Hlavně ale na ty jejich státy, které budeme dodělávat, protože na jedné vlajce u deváťáků je zatím Shrek. ^^" Ve středu jsme, protože to jinak nevycházelo, učily s Ditou dohromady na téma Lidská setkávání, které nám všem dala společné paní docentka, a jedno shotě nám do evaluačního dotazníčku na Co jsem se dnes naučil nového odpovědělo, že to, že hodina nemusí být nuda. :'3 Kromě toho se většinu času snažím nezabít Věnceslava (aneb táborového hajzla), kterého taky učím, a taky jsem si udělala radost tím, že jsem si z Book Depository objednala dvě knížky, Toki wo Kakeru Shoujo a Kokuhaku. Tak jsem zvědavá, kdy mi dorazí. :3

Mám teď tedy tři dny na to, abych načerpala energii na poslední týden, zbavila se té nejhorší rýmičky a připravila si zase pár věcí, které budu v nejbližší době potřebovat. Tak snad se s tou dýňovou polévkou, která bude jednou o víkendu k obědu, zase vrátí vize toho pěkného barevného podzimu, který teď připomíná už jenom vůně vlhkého spadaného listí.


Sakučitelka v akci

4. října 2016 v 17:26 Vše kolem Tweedledee
Jen abyste si udělali představu, nad čím teď trávím většinu času ... a s potěšením můžu konstatovat, že zrovna tahle dnešní angličtina byla zatím asi nejúspěšnější. ^^