Pět typů vysokoškolských profesorů

31. května 2016 v 15:58 |  Různé texty
Jelikož bych samozřejmě měla (nebo minimálně mohla) dělat něco důležitějšího, smolím tenhle článek ohledně pěti typů učitelů, se kterými jsem se během svých vysokoškolských studií setkala nebo se bohužel (či bohudík) stále setkávám. Samozřejmě, že těch typů by se dalo dát dohromady víc, ale tyhle jsou takové, které vákm zkrátka chtě nechtě uvíznout v šedé kůře.×××

USPÁVAČ HADŮ

Uspávač hadů je přesně ten typ profesora, na jehož přednáškách nemáte šanci udržet oči otevřené, ani kdyby jste chtěli a podepřeli si je po vzoru Toma a Jerryho párátky či přilepili náplastí. Bohužel tomu osud ve většině případů ještě chce tak, že předmět, který uspávač hadů přednáší, většinou taky není z těch zrovna nejzáživnějších, a pokud se k tomu do třetice ještě přidá přetopená učebna a skutečnost, že daný předmět máte předposlední hodinu v pátek, pozornost skutečně neudržíte, ani když si dáte jedno kafe nitrožilně.

×××

RAKUŠAN

Rakušan, případně Rakušanka, je takový typ profesora, který živě pamatuje Rakousko-Uhersko, a který se na fakultě nebo na katedře, především díky těm milionům titulů před i za jménem, stále drží jako klíště, ačkoliv by v rámci svého duševního zdraví a především duševního zdraví svých studentů udělal nejlépe, kdyby odešel nebo bezpečně umřel. Hodiny s Rakušanem, který často vykazuje více či méně známek začínající či postupující stařecké demence, se pak stávají každotýdenní lobotomií, která vám kromě chuti vrazit si vidličku do oka nedá absolutně nic.

×××

BŮH

Bůh, pokud ještě zastává nějaké významnější či dokonce úplně nejvyšší postavení na katedře, je svrchovaným neomylným vládcem. Bůh (v mém případě Bohyně, protože kdo do této kategorie dosadil velkokněžnu, hádal správně) je zcela oddán svému oboru, který považuje za své životní poslání; problém je však v tom, že má svou ideální představu, ve které vše funguje stejně dokonale a bezchybně tak, jak si to on sám představuje. Realita se však nachází někde trošičku jinde a běda vám, pokud se mu pokusíte namítnout, že jeho dokonalé scénáře jsou tak trochu nerealizovatelné. To vás potom stihne Boží hněv.

×××

GENERÁTOR NÁHODNÝCH SLOV

Tento typ profesora vám jeden týden něco řekne, další týden vám řekne něco úplně jiného, když vám slíbí, že vám pošle mail, tak ho buď nepošle, pošle pozdě, nebo pošle včas, ale se zcela jiným obsahem, než jaký sliboval. Přednášky s Generátorem náhodných slov jsou pak taky zajímavé, protože stále přeskakuje od jedné myšlenky k druhé, do toho motá zcela irelevantní informace ze svého osobního života, až se řetězcem nejrůznějších asociací dostane až k rekreaci ROH a pochválení Strany a vlády za dostatek pomerančů na vánočním trhu. Dokážete si tedy asi představit, jak přehledné asi můžou být poznámky z těchto hodin ... pokud tedy vůbec nějaké jsou.

×××

TEN, KE KOMU CHTĚJÍ VŠICHNI

Tento typ profesora je přesně takový, u kterého máte chuť padnout na kolena a se slzami v očích děkovat vyšší síle za to, že vytvořila alespoň někoho normálního. O přednášky či cvičení, která vede, se při začátku předzápisu svádějí krvavé bitvy, protože kapacita je samozřejmě omezená. Své přednášky prokládá nejrůznějšími vtípky a hláškami, které máte v průběhu semestru tendence kolektivizovat, protože prostě nemají chybu, a chodíte na ně rádi, i když jsou třeba od osmi ráno a ještě nepovinné, jednoduše proto, že chcete, že vás baví a že se na ně třeba i každý týden těšíte.

×××

A co vy, spoluvysokoškoláci, máte s některým ze zmiňovaných typů zkušenost? Podělte se.
 


Anketa

Kolik let vám jest?

1-10 2.3% (19)
11-15 25.2% (211)
16-18 13.9% (116)
Od 19 výš 58.7% (491)

Komentáře

1 Kadet Kadet | E-mail | Web | 31. května 2016 v 19:52 | Reagovat

Ano.
Ano.
Ano.
Ano.
Ano.
Nemám co dodat.

2 Guizmo Guizmo | Web | 31. května 2016 v 22:17 | Reagovat

Náš Rakušan je mixnutej s Tím, ke komu chtějí všichni a měl na fakultě syna co také učil a ten byl všichni ostatní dohromady. Mega combo!

3 Hanyuu Hanyuu | Web | 1. června 2016 v 7:47 | Reagovat

Takovej jeden generátor náhodných slov si taky pamatuju... chvíli mluvil s námi asi na tři různá témata, přičemž mezi nimi přeskakoval, že nikdy nebylo tak úplně jasné, o kterém zrovna mluví, a pak najednou začal mluvit na strom za oknem. :D

4 Lila Lila | Web | 1. června 2016 v 13:07 | Reagovat

Já znám jenom úspavače hadů. Ovšem přidala bych Krále internetu (u nás je totiž skoro všechno pře net). Odpovídá z řídka, ikdyž vede internetový kurz tak začátek, nebo připravení jakýkoliv nformací mu nic neříká.

5 Gabrielle Crystal RoseBonniee ~ Gabrielle Crystal RoseBonniee ~ | Web | 8. června 2016 v 21:49 | Reagovat

Hahaha, som sa ale nasmiala. Mňa štúdium na výške čaká už tento rok, ak Boh dá, resp. ak mi moju návratku potvrdia včas. Potom len to bude sranda, zažiť to na vlastnej koži, haha.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama