Chvilka umění stříbrného plátna aneb Short student films

18. května 2016 v 16:46 |  Historie conů, slezin a jiných akcí
Tak jsem se zase jednou (jako správný šprt) zcela dobrovolně a ve svém volném čase zúčastnila akce naší katedry ... a můžu naivně a bláhově doufat, že k tomu třeba velkokněžna někde někdy přihlédne. :'DAle, abych to uvedla na pravou míru. Díky Míšině zmínce (a následně aktualitám na stránkách školy) jsem zjistila, že se dneska koná promítání a vyhodnocení tří studentských filmů, které mají na svědomí právě kolegové z katedry, a jelikož jsem se už někdy před měsícem při čekání na chodbě na cviko podivovala, že tam pobíhají tři slečny s kamerou a s jednorožčím maňáskem, řekla jsem si, že by to nemuselo být až tak marné. :)

Dokonce jsme dostali i najíst, protože co by to bylo za promítání bez popcornu, že? Navíc ještě v rozkošných kornoutcích a mističkách složených z jakýchsi mapek (já vyfasovala Vancouver). Kromě toho po učebně kolovaly ještě různé krekry, gumoví medvídci a jiné sladké potvory, a dóza plná strašně dobrých sušenek s kousky čokolády. >:3


Ale dosti o jídle. Prvním promítaným filmem bylo stuDYING, které z pohledu tří různých lidí (asociálka, šprtka a nedoceněný depkař) dokonale přesně a nutno říct, že velmi vtipně, popsalo každodenní studentskou realitu. Zde se také objevil onen jednorožec (jen tak mimochodem, jmenuje se Angus a pomáhá při záchvatech úzkosti) a dokonce se tam v rohu záběru mihly i moje nohy, takže jsem slavná, ey! :D Osobně se mi líbil snad úplně nejvíc (fakt jsem se u něj pobavila, především u té části s crushem na jednoho z mých nejoblíbenějších profesorů na anglistice, protože jsem to zažila sama a sama to moc dobře chápu - mohla bych ho poslouchat hodiny a hodiny, jak nádherný hlas má :3), nicméně od poroty získal druhé místo.


Druhým promítaným filmem bylo Pain and Potatoes, což byl ve výsledku vlastně dost depresivní muzikál o dívce, která se snaží změnit svou budoucnost ... ale stejně se jí to nepovede. Musím říct, že udělat to formou muzikálu musela být ještě větší makačka, a rap "rednecka Pepy" byl skutečně něco (už jsem se zmínila, že všechny filmy byly samozřejmě v angličtině?) Film si od poroty vysloužil první místo a již zmíněné číslo jsme tedy měli možnost si vyslechnout i naživo. :D


Třetím promítaným filmem bylo Decision, The Princess and the Fight, které se jako jediné neodehrávalo v přítomnosti, nýbrž se jednalo o takové historické fantasy. Rozhodně věřím, že to nebyla žádná sranda, už jenom kvůli kostýmům, šermu a podobně, ovšem narozdíl od dvou předešlých filmů mi tady vadil tak trochu nedoostřený obraz (nevím, jestli to bylo úmyslně, ale mě to na pohled docela vadilo), ale především zvuk, který byl takový zastřený a nebýt titulků, často by postavám nebylo moc rozumět. Nejspíš proto si vysloužil třetí místo.


Samozřejmě, že nejsem žádný odborník a nepřísluší mi něco kritizovat, jen jsem se pokusila vyjádřit pocity a všem lidem, kteří se na jednotlivých filmech podíleli, musím vyjádřit neskonalý obdiv, že byli schopni dát něco takového dohromady a dovést to ke zdárnému konci. :>
 


Komentáře

1 Awkward. 。◕‿◕。 Awkward. 。◕‿◕。 | E-mail | Web | 19. května 2016 v 20:55 | Reagovat

Film co vyhrál (Pain and Potatoes) se mi líbil. A slečna v hučce a kostkované košily :D (Verča) je moje spolužačka ze základky a dobrá kamarádka. Hodně se mi to líbilo.
Všechny filmy byli povedené to musím uznat :)
StuDYING byl velmi vtipný a také se mi líbil. :)
Na poslední jsem si moc názor neudělala. Povedený byl taky to se musí uznat ale P&P se mi prostě líbil jak byl muzikálový :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama