Březen 2016

The fairest of them all

31. března 2016 v 18:23 Královniny panenky
A ještě jedna (ano, skutečně slovy jedna, protože se mi zatím nepodařilo najít prostor, který by mi na její focení dostatečně vyhovoval) elegantní korunovační polárně-liščí Apple, která se ke mě dostala dokonce ještě o pajdu levněji, protože mi ji tehdy namarkovali jako Legacy Day. 8D


Děkansko-proděkanské hlody vol. 4

30. března 2016 v 14:41 Epické výroky
Po pár týdnech nemoci a odpadů konečně přináším čerstvou dávku. >:3


Arrival of spring

28. března 2016 v 17:50 Královniny panenky
Nemůžu si pomoct, ale ona je prostě fakt neuvěřitelně krásná. :'3
Takže, hezký poslední zbyteček Velikonoc a celkově jaro. C:


Možná by bylo fajn se taky jednou pořádně ozvat

28. března 2016 v 10:20 Herald z roku 2016
Protože co jsem tak koukala, tak poslední článek ze života se tu objevil před nějakými třiadvaceti dny ... hups.
Takže se pohodlně usaďte, protože tohle bude dlouhá jízda.


Přineste hřebíky, už je tady zas

27. března 2016 v 8:49 Herald z roku 2016
Letos jsem se tak zamyslela, z čeho vlastně u spousty lidí pramení taková nenávist k Velikonocům ... vždyť na Zelený čtvrtek se můžete jít nasosat zeleného piva, které bude zase až za rok, případně po zbytek svátků dalšími velikonočními pivními speciály, můžete do sebe nacpat takovou spoustu dobrého jídla (letos jsme zase dělali brokolicovou nádivku a už padla za vlast, babča pekla mazance a my pak premiérově ořechové mněhně) a navrch se velmi tematicky můžete podívat na Jesus Christ Superstar (ó ano, zrovna včera 8D). Tak v čem je problém?

Okay, možná v tom, že jsem takové ty nájezdy koledujících žebráků zažila maximálně tak u prarodičovstva na venkově, a řešila jsem je jednoduše tak, že jsem zalezla do vrchního patra a nevylezla, dokud nevysmahli, ale že by nějaký opruz přišel přímo až za mnou domů, to nikdy nenastalo (díky bohu za mou selektivní sociálnost), maximálně mě decentně sešvihal tatík, abych neměla blechy, já ho postříkala rozprašovačem a bylo (ačkoliv letos to zřejmě bude naopak, vzhledem k tomu, že ho skolila chlapská rýmička). Zase si uděláme pár vajíček, které pak zpracujeme na tu skvělou Lučinovou vaječnou pomazánku, a budeme doufat, že se to jaro už konečně uráčí opravdu přijít.

Takže, i když třeba Velikonoce skutečně nenávidíte, stejně mi nemůžete zakázat, abych vám popřála jejich hezké prožití. Když už nic, tak alespoň máte čtyři dny volno. ;)


Ale, snad jste si nemysleli, že by se to bez nich obešlo ... neobešlo. 8D

Into the woods

26. března 2016 v 13:15 Královniny panenky
Pořád ještě mám nenafocené resty (březen byl v tomhle ohledu skutečně velmi plodným měsícem) ... a kam jinam šoupnout Cerise než do zeleně? :)


Celý, ale úplně celý gang

25. března 2016 v 17:19 Královniny panenky
Nejlépe to v týdnu vystihl tatík - "Tady to už vypadá jak na demonstraci." :D
Za Draculauřiným slunečníkem si domyslete Amanitu a vedle Posey Lornu, z té je taky vidět jenom kousek.


Sběratelský panenkovský tag

23. března 2016 v 17:14 Challenges accepted
Původní znění jsem zčořila tady ... because of reasons. ;)


Kerli - Feral Hearts

23. března 2016 v 8:54 Gramofon Underlandu
Neříkám, že Kerli je zrovna něco, co bych musela poslouchat často, ale několik jejich písniček ráda mám a zrovna takhle je fakt moc pěkná, už jenom pro ten klip ... laňka je prostě krásná. *-*


(ne tak úplně) Harry Potter tag - verze pro odvážné

19. března 2016 v 16:13 Challenges accepted
Na tuhle dokonalost jsem vlastně už ani nevím jak, snad prozřetelností osudu, narazila tady, a jelikož jsem se u toho skutečně zasmála a pobavila, rozhodla jsem se udělat vlastní. C:


Jak mi Cupid sebrala knížku

18. března 2016 v 13:38 Královniny panenky
Každopádně, dneska jsem zapekla dva předměty, protože se mi tam nechtělo využila poslední věnovanou knižní slevenku, a jen co jsem si doma tašku položila na stůl, už mi v ní růžový NĚKDO se slovy "Jé, co to máš?" začal hrabat.


Ever After High

16. března 2016 v 9:37
Aneb když už máme střední školu, kterou navštěvují potomci známých i neznámých příšer, tak proč bychom neměli také střední školu, kterou by navštěvovali potomci pohádkových postav, že? Dlouhou dobu jsem EAH upřímně považovala jenom za takovou víc holčičí verzi MH, o panenky jsem občas pohledem zavadila, ale nevěnovala jsem jim nějakou větší pozornost, ale po přečtení Školy Dobra a Zla jsem trochu změnila názor a řekla si, že by to možná nemuselo být až tak hrozné. Ano, MH je mi pořád bližší a myslím, že to se asi nikdy nezmění, ale i tady se kromě pěkně srozumitelné angličtiny a opravdu moc hezké kresby (fakt, hrozně se mi líbí) najdou mnohem vážnější myšlenky, jako například asi hned ta nejhlavnější - že každý má právo psát svůj vlastní příběh, každý má právo zvolit si takový osud, jaký on sám chce, ne takový, jaký mu někdo předem určil, nalinkoval a vnutil, aniž by on sám měl možnost do toho jakkoliv mluvit ... a především také to, že nemusíme kráčet ve šlépějích svých rodičů (a že tohle je přesně důvod, proč mám tak moc ráda Raven). Když jsem byla zrovna minulý týden nemocná, podívala jsem se na snad všechny speciály a film, co zatím vyšel, a musím konstatovat, že u některých postav mě také velmi potěšil character development, který je v mých očích posunul k lepšímu (ano, Apple, koukám se na tebe). Kromě toho jsem v poslední době hned přečetla také tu malou trilogii od Shannon Hale, a ani ta mě nezklamala. Vždycky jsem zkrátka měla blízko k fantasy světům, ať už k příšerkám nebo k pohádkám, takže i když se nejspíš už poněkud vymykám cílové věkové kategorii, pořád jsou mi tyhle seriály stoprocentně milejší než Ordinace v růžových ohrádkách, Ohnilá kuřata a podobně.Troll v mnoha významech

12. března 2016 v 21:09 Královniny panenky
Zjevně poslední člen mé příšeří rodinky, kterého jsem nejdřív z nedostatku místa zavrhla kvůli Isi, ale nakonec se ke mě přeci jenom dostal ... a hned mi zabral počítač. ^^"


Školní Tag

10. března 2016 v 17:57 Challenges accepted
Náhodou jsem na to narazila a i když mě nikdo nenominoval (ale upřímně, víte, že na tohle stejně zrovna moc nehraju), řekla si, proč ne ... asi budu historicky první člověk, co ho vztáhne na univerzitu a na magisterské studium. :D


Medvídková

8. března 2016 v 13:54 Královniny panenky
Blondie je zkrátka jednou z minima Royals, kteří mě ničím neštvou ... a i když jejímu re-releasu, když už jí ponechali doplňky, museli alespoň udělat totálně vadnou ofinu, stejnak je tak roztomile panenkovská a s překrásnými šatičkami, že jsem ji zkrátka potřebovala mít. :3


Amor Magor

6. března 2016 v 17:55 Královniny panenky
Sice je to ten poněkud okuchaný re-release bez náušnic, náramku, prstýnku, zlatého vavřínu v pase a růžových detailů, ale což, pořád je krásná a když už jsem si Cupid prošvihla ještě v Monster High, tak tady jsem neváhala, když ještě byla za takovou krásnou cenu.


Březen, do pelechu vlezem

5. března 2016 v 16:42 Herald z roku 2016
Stručně řečeno, tenhle týden skutečně stál za jednu velkou fekální hmotu. Ale abych nediskriminovala, tak on za stejné prd stál už i ten předešlý, tenhle se to jenom vyhrotilo.

Kromě jistých zdravotních komplikací v rodině, u kterých už druhý týden pořád nevíme, co to vlastně je, protože všechny testy říkají, že je všechno v cajku, mě opustila Leontýnka. Týden jsme bojovaly se zánětem, který se nějak nechtěl lepšit, týden jsem z chudinky dělala jehelníček a vymačkávala ty ošklivé věci, co se v ní nashromáždily, vynechávala jsem školu, co to šlo, abych byla u ní, prakticky jsem jí věnovala každou volnou chvilku, ale předevčírem, tedy ve čtvrtek, odešla. Tedy, ono to bylo už ve středu, ale ve čtvrtek jsem to teprve dokázala přijmout. Je to docela strašné, když si uvědomím, že minulý čtvrtek jsme spolu ještě koukaly na nové Supernatural, lezla jak divá, pak zase dělala žirafu ze šnekárka, když na ni svítilo sluníčko, když jsem se na ni asi o hodinu později šla podívat, měla u tlamičky tu hnusnou vodnatou bublinu ... a teď je pryč. Leží pod naší mandloní, která by letos měla být doslova obsypaná růžovými kvítky. Útěchou mi je snad jen to, že se dožila krásných čtyř let a že těch posledních osm měsíců, které strávila v mé péči, snad bylo spokojených a šťastných. Pořád to bude moje princezna.

Takže, tady jsou roztomilé pozitivní kočičky na vylepšení nálady, protože teď, jak jsem to dopsala, mi zase lezou slzy do očí. Nějakou dobu mi ještě bude trvat, než ji přestanu chodit krmit a uvědomím si, že už tady není.


Jedním z mála pozitiv budiž snad jen to, že se mi podařilo udat (a ne zadarmo, samozřejmě) už druhou starou gymplovskou učebnici a taky to, že se mi podařilo dostat se na budoucí praxi přesně tam, jak jsem chtěla, do školy, kterou mám asi čtvrt hodinky od baráku a mám tam známou, takže se jdu v úterý domluvit s říďou, musím se snažit vypadat dostatečně reprezentativně. Zbavování se starých učebnic má stejně úžasný očistný charakter. Taky jsem se zase jednou pořádně rozšoupla s panenkami, vlastně si nepamatuji, že bych si někdy během jediného týdne odnesla rovnou tři ... ale zoufalé doby vyžadují zoufalá řešení. Azyl u mě tedy našla malá Kjersti, růžovoučká Cupid a neuvěřitelně alenkovská Blondie. Ano, máte pravdu, poslední dvě zmiňované skutečně jsou Everky a ano, říkala jsem, že kromě Raven jinou nechci, ale prostě se stalo. Panenkovskou polici teď tedy aktuálně okupuje dvacet osm členů a zjevně je to číslo finální, protože už by se tam nenarvala ani anorektička. ^^" Je na ně ovšem skutečně nádherný pohled a kromě toho, že se tu v nejbližší době objeví všechny nové přírůstky, jim asi budu muset spáchat skupinovou foto. Než se tedy dostanu ke Spectří vinylce, hodlám zase utrácet jenom za knížky, maximálně někoho od Funka, když zaúkoluji někoho jedoucího na AFko.


Tak, jenom doufám, že váš přelom února a března byl poněkud optimističtější, než ten můj, a také v to, že se tohle pitomé období zase něčím prolomí. Bylo by to sakra třeba.

Šest let? Vážně?

4. března 2016 v 8:09 Herald z roku 2016
Už je to tak. A že jsem na to v aktuálním shonu málem zapomněla ... stydím se, velmi.

Můj drahý Underland mi, pokud se budu stále držet té lidské vývojové metafory, dorostl do raného školního věku, a nebudu lhát, když řeknu, že když jsem se ho před těmi bez pár měsíců šesti lety rozhodla dál vést sama, i když jsem ho tehdy chtěla smazat, opravdu jsem netušila, že se mnou vydrží až takhle dlouho.

Nechci tu plkat ty tradiční projevy o tom, jak se člověk posouvá dál a s ním i určitá část obsahu, však jsem se o tom za ta léta naplkala už dost, všechno se zkrátka v určitém ohledu mění a hlavně, prakticky všechno už bylo minimálně jednou napsáno, tak proč to omílat stále dokona, jen s o rok starším datem. Z této skutečnosti se ostatně odvíjí i to, že počet zveřejněných článků rok od roku klesá ... zkrátka, kvalita už ve většině případů převažuje nad kvantitou. A ono i toho času je podstatně méně, než kdysi. :)

Tak doufejme, že tady s vámi ještě nějakou tu dobu vydržím, když jsem to doklepala už takhle daleko, tak je to myslím i docela reálné. ^^ Takže, díky vám všem, kdo si stále najdete chvilku na to, abyste sem zavítali, vážím si toho. :3


Mimochodem, víte, jak poznáte, že jste skutečně spokojení s designem?
Ani po roce a půl nemáte potřebu ho měnit. ;)