Nemakačenko? Suuure.

14. března 2015 v 13:04 |  Různé texty
Aneb krátké povídání o tom, jak se vlastně Saku na pár měsíců přetransformovala z parazita na hnusného kapitalistu.

Jak už nejspíš víte, protože jsem se tady o tom několikrát zmiňovala, v tomto mezidobí, kdy už nejsem a ještě nejsem student, jsem místo stepování mezi hnědočechy na pracáku zvolila příjemnější variantu, která se mi navíc bude počítat i do praxe - jsem osoba spolupracující, v podstatě (a především podle výše sociálního a zdravotního pojištění) OSVČ, zkrátka spolu s tátou překládáme. Jenže spousta lidí evidentně nedokáže pochopit, co to vůbec znamená nebo co že to vlastně obnáší.

Už jsem se mimo jiné například dozvěděla i to, že jsem si měla najít něco lepšího, než mít za šéfa tátu. Mám pocit, že dotyčný musí být buď slepý nebo hluchý (nebo oboje najednou) nebo poslední roky žít v nějaké zvukotěsné bublině, protože jinak by asi viděl, jak že tady ta situace na pracovním trhu vůbec vypadá. Jistě, mohla jsem jít třeba dělat svářeče nebo podobně, jenže vzhledem k tomu, že nemám praxi v oboru a při studiu si nějakou praxi prakticky nemám šanci udělat, si s bakalářským titulem můžu leda tak vytřít zadek. Tady mám možnost jednak si alespoň část praxe v oboru, kterému bych se třeba někdy chtěla věnovat, udělat a tuhle šanci v současné době jen tak někde neseženu.

Spousta lidí taky nedokáže pochopit, že pracuji z domova ... protože když jsem doma, tak si přece musím jedině tak válet šunky a šťourat se v nose, jsem jenom příživník a vůbec, zasloužila bych popravit. Tedy, spíš než to, že by to nedokázali pochopit, vidí jen to, že jsem doma. Ano, přiznávám, že když zrovna není práce, mám volného času opravdu hodně a můžu si bez problémů číst nebo na něco koukat, a taky ráno spát do kolika chci. Co už ale nevidí, je to, že když práce je a je daný termín, do kdy musí být hotová, tak se na něco jako víkendy nehraje, pracuje se v sobotu neděli, třeba až do večera nebo do noci ... a ráno se pak musí vstát, aby se pracovalo zase. To už by se jim asi tolik nelíbilo. Nehledě na to, že na otázky "Co děláš? Pracuješ?" už také začínám být poněkud víc alergická, protože se s téměř železnou pravidelností opakují v prakticky každém příbuzenském telefonátu a to v jakoukoliv dobu. Pracuje se zkrátka tehdy, když práce je.

A když se podíváte, kolik při tomhle statutu člověk musí odvést měsíčně na pojištění, zjistíte, že je to ale sakra dost velká suma, na kterou člověk musí ale sakra dlouho makat ... a že ve slabších měsících, kdy je té práce opravdu málo, bych bez jakéhokoliv zázemí byla solidně v mínusu. Přitom by stačilo jenom to, aby si lidé uvědomili, že všechno nemá jenom ty na první pohled krásné výhody.

Takže, kdybyste někdy měli pocit, že mi musíte sdělit, že se tu vlastně jenom válím, připravte se na to, že vás do té prdele nejen pošlu, ale možná i nakopnu nebo kousnu. >:D

 


Komentáře

1 Kadet Kadet | 14. března 2015 v 15:47 | Reagovat

My máme ale nějak moc času, že můžeme psát články na blog :P.
Hihi.
Ne, je to pravda. Práci člověk nesežene, když pracuje z domova dívají se na něj lidi blbě (přitom při práci z domova musí jeden mít naopak o mnoho větší zodpovědnost a to hlavně vůči sobě) a vůbec kdesi cosi.
Někdy si říkám, proč je vždycky okolí uplně nejvíc chytrý. Těžko říct. Prostě jen sežrali všechnu moudrost světa.

2 Lowri Lowri | E-mail | Web | 14. března 2015 v 15:57 | Reagovat

Práce z domova je furt práce, s tím nelze nesouhlasit. Přesto si myslím, že i když se makat a vstávat musí, je lepší dělat to v klidu doma než v hnusné debilní fabrice mezi debilními kolegy. Já jsem třeba v únoru byla v té fabrice dvacet šest dnů, a vážně si myslím, že bych byla mnohem méně vyřízená, kdybych těch dvacet šest dnů  dělala něco z domova. Dost možná ti lidi závidí právě tohle. A lidi by se vůbec měli starat o svoje a nešťourat se v tom, co dělají nebo nedělají ostatní. S prací je to naprd všude, takže si myslím, že jsi šťastný člověk, když si můžeš vydělávat tím, co tě myslím baví a na co jsi studovaná.
Tím nechci, aby to vyznělo, že ti závidím taky. Tedy, možná trochu jo, ale zároveň je mi jasný, že kdybych nebyla líná se učit, neměla tak tvrdou palici a nebyla omámená vůní koňské hřívy, mohla jsem vystudovat něco pořádného a mít teď lepší práci. Jenže tohle je boj každého jednotlivce, a jaký život si člověk udělá takový ho má.

Asi jsem dost odbočila od tématu, ale debilní kecy, závist a vlezlost lidí, kterým do toho nic není, mě aktuálně dost trápí taky, takže s tebou velmi soucítím :'D

3 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 14. března 2015 v 16:04 | Reagovat

[1]: Hrůza, co? :D
Ale jo, sama se musíš dokopat k tomu, abys vstala a podobně. Vždycky jsou najednou všichni odborníci, opravdu.

[2]: Bohužel v téhle době už ti ani vystudovaná škola nebo titul nezaručí, že nějakou práci budeš mít, natož pak třeba lépe placenou. Je to zkrátka celé takové volaké čudné. Ale kdyby si lidi primárně zametali před vlastním prahem, hned by bylo na světě zase o něco líp.

4 Majklice†Světice Majklice†Světice | Web | 15. března 2015 v 10:06 | Reagovat

Proto jsem se chtěla odstěhovat do Kanady, protože tam je práce dost, ale teď si říkám, že nějak všechno vzdám.. :D Práce z domova zní fajn, ale dělat bych ji asi nemohla, protože je to hodně o vůli se neflákat a fakt dělat.

5 Tai Todd Tai Todd | Web | 16. března 2015 v 10:30 | Reagovat

Nevidím důvod, proč tomu neříkat práce. znám hodně lidí, co pracují z domova, třeba přes počítač, od web správců nebo designerů nebo po kluky, co dělají sportovní komentátory k zahraničním přenosům po netu a rozhodně se jen nešťoutají v nose, protože musí mít nějaký důkaz o tom, že něco dělají a tohle je to samé. Navíc, studuješ, neřeknu, kdyby si jen seděla doma na zadku a nedělala vůbec nic, ale vidím u svých exspolužáků, jak sotva stíhají školu, natož k tomu ještě nějakou práci. Ono je fajn, že si takhle uděláš alespoń nějakou praxi, protože znám hodně lidí, co během studia nehráblo na nic a pak měli problém vůbec něco sehnat, právě skrz tu praxi. Ale osobně bych z domu dělat nemohla, vždycky bych si totiž našla milion jiných činností, než tu práci :D

6 Trinity Estridge Trinity Estridge | Web | 18. března 2015 v 18:10 | Reagovat

Překladatelství mě hrozně moc láká hlavně kvůli tomu, že to můžeš dělat z domova. :3 Přijde mi to o dost lepší, protože jsem ten typ, který nesnáší kolektiv (a vlastně lidi obecně, hlavně blbce, že...), takže je to pro mě ideální. Je docela zajímavé, že spousta lidí tenhle druh práce považuje za méněcenný, vůbec nechápu proč, spíš je to o to obdivuhodnější, že si člověk musí umět zorganizovat čas a mít obrovské množství sebekázně.

7 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 19. března 2015 v 7:18 | Reagovat

[6]: Tak to jsi opravdu můj člověk, taky mi vyhovuje být někde zalezlá a dělat sama za sebe než být obklopená slepičím kolektivem. :'D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama