Milujeme maliny aneb "mko" kam se podíváš

16. července 2014 v 17:19 |  Vychytávky
Dlouhou dobu jsem přemýšlela, čím dalším bych mohla zase jednou po sto letech přispět do Vychytávek ... a pak jsem si vzpomněla, že pořád existuje jedna věc, o které jsem se ale vždycky jenom zmiňovala. A tak je tu. :)

Jak možná víte, co se ochucených piv týče, nejsem puritán, ale naopak spíš experimentátor a v téhle oblasti jsem ochotna vyzkoušet leccos, konopným pivem počínaje a nejrůznějšími radlery konče (jak by pravil klasik, vypila bych i mrtvému oko). Když se mi před lety rodičovstvo z dovolené v Českém ráji chlubilo, že pije malinové pivo, nechala jsem si dovézt první, tehdy ještě točený vzorek, který se tedy musel zkonzumovat velmi rychle. O to radši jsem, že teď už je pro zájem nějakou dobu Skalák i lahvový. :)

První věcí, kterou je dobré vědět, je to, že Skalák rozhodně NENÍ radler. Jedná se o normální hořký ležák, ve kterém je cítit chuť malin, podpořená krásnou červenou barvou a korunovaná jemně narůžovělou pěnou. Není to tedy žádná přeslazená ovocná šťáva, která se dá konzumovat zcela normálně (pokud jste takové čuně, jako moje maminka, můžete jím zapíjet třeba i ovocné knedlíky, osobně jsem to nezkoušela, ale prý jí to tak chutnalo). Já osobně ho mám vážně ráda už právě jenom proto, že to na jednu stranu není radler, ale na druhou zase ani obyčejné pivo. A vlastně nejspíš i proto, že je to pro mě spíš sváteční pití, vzhledem k tomu, že se jedná o lokální pivovar Rohozec, který se u nás se nedá sehnat (aspoň jsem ho doteď nikde neviděla) a když si ho vychlastám hned, na novou várku musím počkat až do další návštěvy Českého ráje. :'3

 


Anketa

Kolik let vám jest?

1-10 2.2% (19)
11-15 24.6% (211)
16-18 13.6% (116)
Od 19 výš 59.6% (510)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama