Červen 2013

Guten tag, máte pro nás cimru?

30. června 2013 v 13:57 Herald z roku 2013
Včera někdy kolem druhé hodiny jsme po menších peripetiích, kdy se nějak posrala navigace a po údajném doražení do cíle jsme zjistili, že jsme někde u Regensburgu (prakticky vkuse chcalo, takže opravdu dělá čest svému jménu) a zbývá nám ještě asi sedmdesát kilometrů, dorazili do Prunnu. Byteček je v suterénu, o dost větší, než co máme doma, s terasou do zahrady, kam se dá vyjít z obou ložnic a kde je i malinké jezírko, i s atletem na kříži na stěně, celkově vážně obrovský prostor a nádhera. On je Prunn celkově taková prdel kousek od Kelheimu, ovšem moc pěkná, kostel pravidelně vyzvání každou hodinu a navíc je hned přes hlavní silnici kanál spojující Dunaj a Altmühl (nebo tak nějak, ve zdejší geografii až tak zběhlá nejsem ... každopádně je to voda), ke kterému jsme se šli večer, když přestalo pršet, podívat a kde je doslova šnečiště, tolik šneků najednou už jsem dlouho neviděla, navíc jsem narazila na dva pidišnečky s vysloveně růžovou ulitkou *A* Vím, že se říká, že co se vám zdá první noc v jiné posteli, to se vám taky splní ... vzhledem k tomu, že můj včerejší sen zahrnoval něco jako akademii, co jsme měli na základce, Leoše Mareše, Jareda a Sherlocka s Johnem navlečených do oblečků jak z americké historie, tak vážně nevím :'D Každopádně je tu v noci prakticky úplně tma a hlavně božský klid.

Dneska dopoledne jsme se pak vydali na zámek Prunn, který stojí na jedné z vápencových skal, kterých je tu v okolí dost a na který je to asi patnáct minut do fakt slušného krpálu. Po cestě byl další milion šneků plus lesní jahody, v lese pak mokro a celkem kosa. Sám zámek je fakt pěkný a taky pěkně starý (pokud se nepletu, tak z roku 1200), je z něj nádherný výhled na okolí a jeho první majitel stihnul před svou smrtí v 26 letech zplodit 40 dětí :D. Prohlídka byla taky fajn, až na pár německých spratků, co se vám neustále pletou pod nohy, všechno si musí opatlávat a celkově bych je nejradši vyhodila z okna. Fajn byl i průvodce, který musel mít minimálně dva metry a vážně bych od něj nechtěla dostat facku ^^; Teď jsem konečně napapaná (aneb týdenní těstovinový maraton začal, nestěžuji si) a jelikož v Německu v neděli prakticky všechno stojí, mám pocit, že dneska už se budu jenom válet buď tady u Gallifrey (ano, můj neťas) nebo venku na terase, jestli nezačne pršet. A zítra? To se uvidí :)


O hai, guys

30. června 2013 v 12:57 Herald z roku 2013

Překvápko!

Ačkoliv jsem to nečekala, mám tu přístupnou a hlavně funkční Wi-fi, takže vám tímto oznamuji, že se to tu teď opět promění v takový cestovatelský deník a já se tu budu moc vykecávat o tom, co jsem zažila, viděla atd.

Teď se jdu naobědvat, protože už mám vážně hlad, a pak se můžete těšit na první příspěvek ^^

Jak bude a nebude aneb see you in the Asgard

28. června 2013 v 17:45 Herald z roku 2013
Volejme sláva a pět dní se radujme, konečně nastala ta vytoužená chvíle a začíná vytoužené a netrpělivě očekávané letní volno (říká člověk, co se posledních čtrnáct dní doslova válel doma, ale nebudeme si kazit takový hezký moment). Tak doufám, že si je všichni užijete tak, aby vám to vyhovovalo, protože si je určitě všichni zasloužíte, stejně jako já :)


Další informace vás buď potěší nebo rozesmutní, záleží na vašich sympatiích vůči mě, každopádně pravdou je, že vás zítra na týden (a den, vzhledem ke zpáteční půlcestové sobotní zastávce u západočeského prarodičovstva) opustím a budu se opět potulovat po luzích a hájích krásného, klidného a chutného Bavorska, kousek od Regensburgu. Jsem smířená s tím, že tam přístup k Wi-Fi nejspíš nebude (kdyby byl, tak by to byl celkem příjemný bonus, ale jsem schopná se bez něj obejít ... koneckonců, drobná pauza od mé seriálové madness nemůže uškodit), takže o mě s největší pravděpodobností uslyšíte až tu příští neděli (pokud patříte do mého užšího okruhu, tak možná i dřív ... viď, big bro? ^∀^). Samozřejmě, že s sebou jako správný knihomol mám knížku, ale doufám, že bude aspoň trochu hezky, protože v okolí je vážně spousta věcí, které stojí za vidění, například již zmiňovaný Regensburg, spousta místních pivovarů a hlavně pak Walhalla (kde si rozhodně nechci hrát na jarní cibulku Kdo ví, pochopí :D ... a vůbec jsem letošní deník polární výpravy nepojmenovala Hon za Odinovým okem :D). Tak doufám, že si odpočinu, vyčistím hlavu a utřídím myšlenky, uvidím zase něco nového ... a zkonzumuji tolik piva a preclíků, kolik budu moct (challenge accepted >:3).


Víte, jak epické je jet v Chevroletu (i když to není Impala) s na plné koule puštěnými starými rockovými fláky? :3

Tak se tu zatím mějte hezky, žijte blaze a pokud si odnesu zážitky a povede se mi je i zdokumentovat, neb foťák je vybaven a připraven, rozhodně se o ně s vámi po návratu podělím :)


Andělské problémy

28. června 2013 v 15:10 Salt & burn
Ráda bych dodala něco inteligentnějšího, ale prostě ... flap flap :DDD


Ujasnění preferencí

28. června 2013 v 13:03 Salt & burn
Jsou chvíle, kdy člověk neví, jestli se má smát nebo brečet ... až nakonec dělá obojí zároveň :'D


Jen Titus - Oh Death

27. června 2013 v 9:12 Gramofon Underlandu
Doteď z toho mrazí ... prostě epičnost nejtěžšího kalibru


Ten moment ...

26. června 2013 v 15:47 Herald z roku 2013
... kdy vám zkrátka všichni musí zabít každou postavu, kterou si stihnete aspoň trochu oblíbit

Not okay

O červené Nickulce

25. června 2013 v 20:47 Grimm
Původně jsem na tuhle tématiku chtěla něco napsat (však víte, Nick v šatičkách s košíčkem, Renard na bílém koni, Adalind v perníkové chaloupce, Rosalee unášející shoty do nory a podobně), ale nakonec mi v průběhu sledování nápad vzal roha i s čertem (a taky mi jistí lidé začali být o dost sympatičtější, než na začátku) ... a ona by z toho stejnak nakonec vylezla nějaká slátanina nebo perverzárna ^^;


Jinak dneska jsem konečně dokoukala druhou řadu ... jsem vysoce konsternována (don't say you're sorry 'cause you're not!) a vážně nechci čekat až někdy do listopadu >:D

Within Temptation - A Demon's Fate

25. června 2013 v 14:54 Gramofon Underlandu
V poslední době ji poslouchám nějak moc často ...


Jak jsem zaprodala duši

24. června 2013 v 17:26 Herald z roku 2013
*kouká z okna, jak je venku tma a prší, a pobrukuje si Highway to Hell*

Aneb shrnutí dnešního dne v jednom jediném gifu:


(ale vlastně by se dal použít ještě jeden, práci by udělal stejnou)

I'm so fucking done (víte, když jsem fakt hodně, ale opravdu hodně nadšená, stává se mi čím dál častěji, že přecházím do angličtiny, aniž bych si to uvědomovala ... holt už profesní deformace).

Opravdu, Paris Hilton, natleskaná kapavka, genitální herpes a hlavně Louskáček (že by další táborová hra na obzoru?) plus dalších X věcí během jednoho jediného dne jsou na můj už tak dost chatrný sociální život moc. Bye bye, reality. :'D

Jestli mi Doctor Who ukradnul srdce a Sherlock hlavu, tak u Supernatural je to fakt ta duše.

My poor feels.


Svatá trojice

23. června 2013 v 19:42 FanArts
Úžasná věc ... kterou mám taky momentálně nastavenou jako tapetu *A*


Jahodové orgie

23. června 2013 v 11:06 Herald z roku 2013
Včerejší odpoledne jsem trávila hezky na zahradě, jelikož bylo potřeba sklidit jahody. A mám pocit, že jsem pokořila rekord, protože letos mi k nenávidění těch červených sviní (nejsem rasista) stačily pouhé dva dny. Vážně jsem si připadala jak ten černoch na plantáži, slunce mi pralo do zad (světlým momentem budiž to, že opalovák přeci jenom odvedl svojí práci a já nejsem až tak humr, jak jsem předpokládala) a shrbená jsem strávila jenom na plošce asi půl na půl metru minimálně čtvrt hodiny, protože těch bestií byl na každém výhonku normální trs. Nakonec jsme jich orvali dvě bedýnky, slovy asi deset kilo. Už teď mám pocit, že nežeru prakticky nic jiného (včera: jahodové knedlíky k obědu, jahodová buchta od babči k svačině, dnešní vyhlídky: jahody s jogurtem k snídani, jahody se šlehačkou k svačině, stejně tak jahodový milkshake, docela se děsím toho, co bude k večeři). Od božího rána neděláme nic jiného, že z těch mrch vaříme marmeládu, případně děláme dřeň (nikoliv kostní) a po většinu času to vypadá, že v kuchyni vraždíme novorozence. Bohužel, moje přirovnání k tomu, že to vypadá, jak kdyby měl celý barák krámy, se neujalo, nechápu proč :D


Díkybohu už je dneska aspoň žitelno, venku se to drží pár stupňů nad dvacítkou a dokonce i sprchlo, takže si konečně nepřipadám jak vyvařená nudle. A jestli myslíte, že se včera Jawn ukázal ještě za světla, tak ani prd, opět jenom rachtání žrací mističkou, takže jsem vážně zvědavá na to, jak ho budeme nahánět někdy ve tmě s baterkou, opravdu.

Takže, postěžovala jsem si a můžu směle pokračovat v odchytávání zdrhajícího šneka a mučení nevinných jahod ... a vlastně i sebe. Jen si nejsem tak úplně jistá, kdo nakonec vyhraje :'D


Jawnova záchranná mise

22. června 2013 v 10:19 Různé texty
Celý tenhle týden měla maminka pocit, že slyší, jak nám něco šramotí na dvoře (a jelikož to není tak dávno, co se nám někdo probouchal do sklepa, je logické, že tomu přeci jenom věnovala větší pozornost). Až ve čtvrtek večer jsme zjistily, že nám na dvůr prolezl chudák ježek a teď se nemá jak dostat zpátky (prvotní reakce - kurňa, my máme na dvorku Freemana). Jelikož už byla tma a taky se to chystalo na celkem respekt vzbuzující bouřku, rozhodly jsme se, že blešíkovi na dvůr doneseme mističku s vodou a nějaké ty piškoty a kočičí granule, aby nestrádal a až bude příležitost, půjdeme ho odchytit. Když jsme dorazily dolů, hezky s baterkou, na sloupku sousedovic plotu číhala kočka a chudák ježek byl nalezlý na takové malé římse a snažil se tvářit jako šutr. Kočku jsme odehnaly, ježourka sundaly (protože si nejsem jistá, že by uměl vycouvat a otočit se tam nebylo jak), daly ho k mističkám a nechaly ho. Netrvalo to dlouho a na balkoně mohl člověk slyšet drhnutí plastu o kámen, takže krmná mise byla úspěšná, o čemž vypovídala i mistička vyluxovaná do posledního drobku příští ráno.

Včera se po celý den na dvorku nic ani nešustlo, tak jsem měla trochu strach, jestli se třeba nevrátila ta kočičí potvora a Jawna jen tak ze srandy nezakousla. Jelikož k nám ale večer šli známí (a Saku se vůbec nepřiopila, protože je přece takové slušné a bohabojné děvče ... ale to už je zase jiná kapitola ^^;) a odchyt by se nestíhal, šly jsme znovu naplnit mističky. Jelikož je na dvorku celkem slušné klíšťatárium (rozumějte vysoká tráva, chuchvalce suché trávy, divoké ostružiny a podobně, na zem oko nedohlédne, holt se dvorek nepoužívá a je to na něm vidět), blešík byl evidentně někde dobře zalezlý, protože se nám ho nepodařilo ani najít, natož pak třeba přišlápnout. Když známí odešli, vylezla jsem si na balkon a co nevidím - Jawna šrotujícího s hlavou zabořenou v misce (taky vyžral komplet všechny piškoty, co jsem mu tam dala).

Dneska večer, až se trochu setmí a ten potvor zase vyleze, ho konečně odchytíme a odneseme do lesoparku, který je kousek nad námi, aby si zase mohl užívat svobody a nezvyknul si na to, že ho pořád bude někdo krmit. Koneckonců, je to už druhý ježek, kterého jsme v takovéhle situaci zachránili.


Edit 23.6. 20:15 - Tak se ten potvor konečně ukázal ještě za světla, takže si sežral poslední piškotek a teď už se nese v kbelíčku za nově nabytou svobodou :)

Ťuťuňuňu

21. června 2013 v 17:35 Salt & burn
Protože je tenhle fanart ale absolutně k uňufání (a rozhodně ho nemám jako jedno z pozadí na mobilu) a taky se mu doteď nepodařilo mě ani jednou nasrat, což se o ostatních říct nedá, ale hlavně, aby nám to vydrželo (dicks, dicks everywhere ... )


V zajetí jahod

20. června 2013 v 18:04 Herald z roku 2013
Kdo sakra vymyslel léto?! Vždyť i ty šneci, co by měli údajně při těhlech teplotách skákat radostí, se tváří jak mumie a většinu času tráví naložení v provizorních bazencích, původně určených pro pití, ale co. Jak to pak má snášet běžný smrtelník? :'D


Vážně, bohatě mi stačilo jet dopoledne (a to ještě zdaleka nebylo tak vedro) na nákup a na zahradu a málem jsem vypustila duši. A tak zatímco někteří jedinci jsou vyplácnutí venku a grilují se, já jsem zabarikádovaná v noře se zataženou roletou a zírám na Supernatural (ne že by ta roleta až tak pomáhala, stejnak tu momentálně mám kolem 30, ale pořád lepší, než nic). Zítra k nám jdou známí, tak jsem docela zvědavá, protože jestli bude takhle, tak se obávám, že budu večer zlitá jak slíva ^^; (na druhou stranu, už dlouho jsem v lehce podroušeném stavu nikomu nepsala, měla bych to napravit :D) Uvidíme.

Tou pozitivnější věcí je fakt, že opět začínají jahodové orgie a je mi naprosto jasné, že za chvíli budu ty červené bestie proklínat nejhoršími jmény, ale ze zahrady jsme si přivezli krásnou bedničku od rajčat, takže se nemůžu dočkat, až se do takových hezky vychlazených zakousnu :3 A taky budou knedlíčky, om nom nom ^^

Tak přežívejte a já asi začnu předvádět tanec na přivolání deště, protože by teď nějaká poetická bouřtička opravdu víc než bodla.


Nová ekologická sága

20. června 2013 v 11:06 Epické výroky
"Už vyšel trailer na Smaugovo poušť."
"Já nevim, na jakou smogovou poušť ... "
" ... "
*totální záchvat smíchu z liščí strany*

~ tatínek se pokoušel ohromit maminku a trošičku se to nepovedlo :D ~


Girl power

19. června 2013 v 16:07 Salt & burn
Jo, tak zrovna tahle verze se mi fakt dost líbí :3


Není nad poetické názvy barev

19. června 2013 v 11:54 Epické výroky
"Jaká že to je barva?"
" ... bdbdbd."

~ aneb když se Saku při tvorbě designu pro Kyoko (kdo ho nepochválí, propadne mi jeho duše, ani nevíte, jaká to byla makačka, sladit to všechno dohromady), která je samozřejmě u toho, povede namíchat takovýhle odstín šedivé ... fifty shades of bdbdbd? :DD ~


Pálí, ale ty se před ní neschováš ... žáha!

18. června 2013 v 12:56 Herald z roku 2013
Za prvé ... HEAAAAAAT OF THE MOMENT! Cause it's Tuesday, bitches. A taky je to to první, co mě dneska vzbudilo :D


Za druhé ... po dalším měsíci jsem se konečně dozvěděla výsledky třetího pokusu stylistické části souborky ještě ze zimáku (jen tak mimochodem, třetí pokus probíhal až na konci letňáku), kterou se mi tentokrát konečně povedlo zvládnout. Díkybohu, celý tenhle čekací očistec už bych znovu absolvovat fakt nechtěla.

Ze třetí ... vážně nechápu, proč se mi v noci zdá, že si hraju na Thora, s naprosto obyčejným kladívkem, plazím se po zemi a hystericky u toho řvu "Lokiiiiiiiiiiiiiiii!" Analyse this, Freud :'D

Za čtvrté ... už jsem se opět dostala do stavu, kdy s radostí vstanu v půl sedmé, protože je ještě krásně chladno a příjemně. Ty odpolední pařáky mě pomalu, ale jistě začínají ubíjet. Samozřejmě, jsem ráda, že už není deset nad nulou, ale do těch pětadvaceti by to úplně stačilo, aspoň pro mě.

To je asi vše, o co jsem se momentálně potřebovala podělit se světem, takže jdu pokračovat v pokusu o chlazení.


Geetacon 2013 aneb fuck LoLCraft

16. června 2013 v 16:09 Historie conů, slezin a jiných akcí
Jsem doma, už úspěšně odvšivená a v lehce zombíkoidním stavu, přesto vás nemůžu ochudit o report z rozhodně povedeného conu, na kterém se tak trochu podepsalo to, že s Rišu momentálně poněkud víc ulítáváme na Supernatural ^^"


Věřte, že tohle je opravdu jeden z nejvýstižnějších gifů :D