Březen 2013

Strašidlenka

31. března 2013 v 22:19 Ostatní anime
Tahle vize sociálních sítí mi taky přišla hodně zajímavá


DOOOWEEEOOOO!

31. března 2013 v 19:39 (Ne)zaujaté "recenze"
Už je to tady, už je to tady! Volejte sláva a tři dny se radujte!


Zjistila jsem, že mi Matt Smith hrozně připomíná učitele na americkou literaturu ... tou excentričností a zmateností :D Myslím, že Clara bude silně fajn, už jenom podle hlášek, takže jsem zvědavá, kolikrát ji ještě Moffat nechá umřít >:D Mniši nejsou cool :D Chci anti-gravitační motorku. A naopak nechci ty lžícohlavy, jednak z nich mám husí kůži a představa, že mě Wi-Fi vypíná a zapíná, mě osobně přijde docela děsivá ... ale mám takové lehce trollí nutkání přejmenovat naší Wi-Finu ... jenže tady by to nikdo nepochopil a minulo by se to účinkem, škoda.

Každopádně jsem zvědavá na další, co z toho strejda Moffat zase utrollí >:3

Konečně se mám zase na co těšit :3


Dopřej sobě rozkoše, vajca dej si do koše

31. března 2013 v 16:07 Herald z roku 2013
Není nad Velikonoce na vesnici. Prakticky každou chvíli si připadáte takhle ↓


Oni jsou totiž žebráci schopní dělat bordel už v šest ráno a to vás věru nepotěší. Jako dítě jsem se každoročně zamykala ve vrchním patře, letos jsme se díkybohu jeli podívat do Tesca ... a voila, Saku si přitáhla čtyři trička, z nichž tři jsou naprosto ultimátně geekovsky epické a už se těším, až některá z nich spatří světlo světa na Jikanu a podobně >:3

Jinak jsem se za ty tři dny opět perfektně nadlábla, odpila si zase na nějakou dobu svou pivní míru, ale hlavně jsem si dosytosti podachmala kočku, která šla nějak do sebe, už před námi nezdrhá a naopak se lísá a chce drbat. To holt to jaro.
Jaro začíná pomalu vykukovat v podobě nějakých těch prvních kytek, dokonce i dvě včely jsem už viděla, ale o teplu se vážně mluvit nedalo, dneska dopoledne pak pro změnu zase posněhávalo. Vážně už by se to mohlo sbalit a jít do háje, aspoň do příštího víkendu.

No, každopádně jsem ráda, že je zítra volno, ráda jsem i za to, že mi dneska dávají Ptáka ohniváka aneb jednu z mých oblíbených pohádek a ještě radši, že se mi stahuje nový díl Doktora, na který se večer hezky podívám :3

Tož veselé vejconoce, děcka

29. března 2013 v 8:45 Herald z roku 2013
Nebo spíš Vánoce? Koneckonců, hlavní hrdina je pořád stejný, tak co.

No, každopádně, i když si letos jaro dává trochu víc načas, když už nic, užijte si aspoň to volno :)

Pokud se vám někde povedlo sehnat použitelné pruty (o čemž docela pochybuji), pleťte pomlázku a neufikněte si u toho prsty. Pokud chcete péct beránka nebo mazance, pečte a nespalte je. Pokud chcete barvit vejce, barvěte a nezacákejte s nimi celý byt/dům/whatever. Pokud chcete zmáchat ty somráky, letos by je stačilo vyválet ve sněhu a efekt bude stejný. A pokud nechcete uschnout stejně intenzivně jako slečna Steele, nechte si naplácat (když nad tím tak přemýšlím, Velikonoce musí být pro pana Greye naprosto ideální svátek ... když je má celoročně :D)

Dělejte zkrátka to, co chcete, podle vašeho nejlepšího vědomí a svědomí, a hlavně se mějte fajn :)


Schovávám si ho tu pro tuhle příležitost už asi rok :3

Mozaika

28. března 2013 v 10:51 Shiki
Jó, kdybych opening nepřeskakovala, tak bych o ní věděla dřív


Škaredá středa je opravdu škaredá

27. března 2013 v 17:54 Herald z roku 2013
... už zase sněží >:DDD Z toho by se fakt jeden poblil.

Každopádně jsem ráda, že mám za sebou oba dnešní testy (alias americký modernismus, Whitman a negři, jak jsem to hezky shrnula) a nerada bych stahovala kalhoty, když je brod ještě daleko, ale vypadá to, že by to ve výsledku ani nemuselo dopadnout tak hrozně. Uvidíme.

Když už bude ten zelený čtvrtek, velmi stylově jsem se rozhodla vyzkoušet jednu z nejnovějších příchutí v BubbleManii, a tou jest mléčná Matcha. Ne moc sladká, krásně čajová (úplně jsem si vzpomněla na čajovou čokoládu, kterou jsem si kdysi koupila a která chutnala podobně, jediný čtvereček vás fakt solidně zaplácnul), prostě vynikající. Příště asi zkusím granátové jablko, taky novinku.


Včera jsem nakonec nikam nejela, protože to opět odpadlo, ale tentokrát jsem o tom aspoň věděla předem a tímpádem si ušetřila jak peníze, tak i nervy. Tak jsem se koukla na pár dílů Ergo Proxy, aby se mi v noci zdály totální ptákoviny ... k nezaplacení :D

Tak, a teď mě omluvte, začíná tu nehorázně vonět cibulový koláč, který jsme s mamkou zkoušely a já začínám mít dost solidní hlad >:3


Přátelství

26. března 2013 v 14:14 Kreativně-grafický koutek
... je magické

Nějak mě to včera napadlo a měla jsem urgentní potřebu to zrealizovat.
Mám tuhle fotku strašně ráda :3


Jak student obědvá

26. března 2013 v 9:02 Z liščího talíře
Dva dny jsem ve škole přes oběd a tehdy přichází na scénu má stará dobrá plastová žabí krabička, kterou naplním nějakým tím plnohodnotným, doma ukuchtěným dlabancem a jsem vystaraná.


Naposledy jsem se rozhodla zkusit recept na něco hodně podobného těstovinám carbonara, na který jsem narazila na Bloglovinu. Tož jsem čapla těstoviny, smetanu, vejce, sýr, slaninu, cibuli a česnek, trošičku jsem si to přizpůsobila a dala se do díla. Dobrá věc se podařila, hrubá síla zvítězila. Jen budu muset příště použít méně tučnou smetanu a místo slaniny šunku od kosti nebo tak něco, aby to nebyla taková bomba.


Ono to sice takhle asi moc vzhledně nevypadá, ale přeci jenom jsem to měla sbalené s sebou a netušila jsem, že vlivem nepříznivých pondělních okolností budu nakonec oběd jíst doma. Ale stejnak to bylo perfektní ;)


Že prej svátky jara

25. března 2013 v 18:55 Herald z roku 2013
Nevím, jak vy, ale já už bych to opravdové jaro vážně uvítala. Vstávat do šesti stupňů pod nulou už mě totiž vážně nebaví. Když si vzpomenu, jaké bylo přesně před rokem na Jikanu teploučko a já běhala venku jenom v triku a košili ... :'D Co je ovšem ještě perfektnější, je situace, kdy uklízečka musí zrovna tenhle týden přesně před naší přednáškou od sedmi vytírat učebnu a samozřejmě tam musí otevřít všechna okna, aby to vyschlo ... což má za následek, že je v učebně zima jak v Rusku a vy tam hezky hodinu klepete kosu. Když mě začal celkem solidně bolet močák, řekla jsem si, že tohle vážně nemám zapotřebí, vybrala si absenci, kterou jsem si původně schovávala na pondělí po Jikanu (ale to budu nejspíš jenom nevyspalá a místo na schrupnutí se ve škole vždycky najde) a jela domů. Vymrzla jsem tak hezky, že jsem zbytek dne strávila navíc ještě zabalená v županu, abych se neklepala jak ratlík, s hrnci urologického čaje >:D


Taky jsem dospěla k závěru, že jeden můj učitel není zaujatý jenom na Walta Whitmana, ale nejspíš i na všechno, co se týká zrušení otroctví, segregace a černochy všeobecně (tím jsem praktivcky shrnula, co jsme doteď dělali na semináři). Když se k tomu ještě přidá americká moderna, která je kvůli válce čím dál tím pesimičtější (a divnější, co si budeme povídat), je to vážně bezva. Už mi z toho začíná lehce hrabat a docela se těším, až budu mít ty testy za sebou.

Na balkon se nám naučili létat kos a kosová, hezky na lůj s vločkami, co tam mají v mističce. Je to vtipné, když s vámi snídají nebo obědvají a už jsou na vás i docela zvyklí :) Aspoň jsem dneska, abych to jaro aspoň trochu přivolala, ověsila ibišek v obýváku barevnými vajíčky. A taky se těším na Jikan. Strašně moc :3


Dominator

25. března 2013 v 10:46 Ostatní anime
Tohle se mi neuvěřitelně líbilo ... Matriiiiiiix >:333Psycho-Pass - recenze

24. března 2013 v 16:13 Anime recenze
Vítejte v nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy o svých životech nebo o svém štěstí nerozhodují sami lidé, něco jako vlastní vůle tady už zkrátka neexistuje. Celou společnost počítačově řídí systém Sibyl a prakticky vše je automatizované. Sibyl je systém tak dokonalý, že dokáže okamžitě změřit váš duševní stav, takzvaný psychometr, všechny vaše emoce, sny i hladinu stresu. Dokonce i kriminalistika se díky němu posunula o hodný kus dopředu - Sibyl totiž dokáže také změřit vaše tendence ke spáchání zločinu a tímpádem předvídat zločin ještě předtím, než je vůbec spáchán (vidíte tu hezkou paralelu se jménem?) - takzvaný koeficient zločinu. Pokud váš koeficient přesáhne určenou hranici, začnou po vás jít lidé z Útvaru pro předcházení zločinu Oddělení veřejné bezpečnosti a Sibyl nad vámi pronese rozsudek pomocí Dominatorů, což jsou jejich speciální zbraně, které reagují podle vašeho koeficientu zločinu - pokud je nízký, spoušť se zablokuje, pokud však překročil hranici, vystřelí a paralyzuje vás (a vy se následně musíte podrobit léčbě), pokud však váš koeficient dosáhne opravdu hodně vysokých hodnot, Sibyl rozhodne, že už pro společnost nejste přínosem a Dominator vás na místě roztrhá na cucky. Mezi členy Útvaru pro předcházení zločinu Oddělení veřejné bezpečnosti pak patří jednak vyšetřovatelé, jejichž úkolem je vyšetřování zločinů a eliminace potenciálně nebezpečných osob, a jednak takzvaní naháněči, potenciální zločinci, jejichž koeficient je nad hranicí a nepomohla by jim už ani léčba, kteří ovšem díky svému nadání a schopnosti vcítit se do těch "na druhé straně", pomáhají vyšetřovatelům při jejich akcích. Součástí tohoto systému se stává Akane Tsunemori, čerstvá absolventka, které byla tato práce na základě skvělých výsledků testu osobních předpokladů jako jedna z možností doporučena Sibyl. Dostává se do týmu s vyšetřovatelem Nobuchikou Ginozou a několika naháněči, mezi které patří Shinya Kougami, a zjišťuje, že teorie se od praxe v mnoha případech značně liší. Podaří se jí vůbec takhle náročnou práci zvládnout? Co se skrývá v Kougamiho minulosti? A je vlastně celý systém tak dokonalý, jak se tváří? Jak jinak by bylo možné, aby nedokázal odsoudit zločince, kterým vám přímo před očima zabije člověka?

Málokdy se mi stane, abych byla už po prvním díle z něčeho nadšená tak, jako právě z Psycho-Pass. Naprosto vymazlená grafika, úžasná hudba, která perfektně doplňuje, spousty odkazů na literaturu, filosofii a sociologii (napočítala jsem Platona, Descarta a Webbera, všichni mí staří známí) a především téma, které mi hned od začátku připomínalo Minority Report. Vážně nemám, co bych mu vytkla ... vlastně možná jenom to, že mi tvůrci samozřejmě vybouchali pár oblíbených postav (jak už to tak chodí) a fakt, že mi Akane občas lezla trochu na nervy (místy mi chováním hrozně připomínala Gwen z Torchwoodu), ale nebylo to nic, co bych nemohla přenést přes srdce. Opravdu doporučuji všema deseti, rozhodně to za to stojí.


Soulmates

23. března 2013 v 15:34 Ostatní věci
Jednoduchej, a stejně hrozně výstižnej :3


Romeo x Juliet - recenze

23. března 2013 v 8:46 Anime recenze
Máme tu další anime na motivy, jak už vyplývá z názvu, jedné z nejslavnějších tragédií Williama Shakespeara. Ona je Kapuletová, on je Montek. Ona se odmalička musí převlékat za chlapce, zároveň vystupuje jako Rudý Vítr, ochránce práv obyčejných lidí a v den svých šestnáctých narozenin se dozvídá, že je poslední žijící příslušnicí vyvražděného vládnoucího rodu a tímpádem i právoplatnou dědičkou veronského trůnu. On je princ a syn tyrana, Monteka, který před čtrnácti lety vyvraždil rod Kapuletů a zmocnil se trůnu. Aniž by tohle o sobě věděli, při prvním setkání se do sebe zamilují. A tak začíná osudová tragická láska, která změní nejen životy samotného Romea a Julie, ale také životy mnoha dalších a podepíše se i na osudu celé Verony. Láska, která od začátku neměla sebemenší naději na přežití.

Vážně nemám ráda romantikou přetékající slaďárny, ale Romeo x Juliet jsem viděla celé a dokonce mám takový pocit, že i víc než jednou. Není to ale Shakespeare hozený do anime verze tak, jak stojí a leží, sám Will se totiž v anime taky objevuje a celkově je to hozené trochu víc do fantasy sféry (mám teď na mysli především pegase místo koní a podobně). To mi ale rozhodně nevadilo. Dokonce jsem na úplném konci i uronila slzičku (což se mi u podobných žánrů nestává už vůbec). Dalším plusem je vážně nádherný opening, který anime dokonale doplňuje. Pokud chcete přesnou kopii Shakespeara, nechte ležet. Pokud chcete ne až tak vtíravou a rozhodně ne typicky japonskou romantiku, zkuste :)


Team Rocket

22. března 2013 v 14:29 FanArts
Já je měla vždycky ráda :)


Éra zkracování

21. března 2013 v 11:22 Herald z roku 2013
Zkrátila jsem si týden, protože mě ve středu čekají hned dva testy na anglistice - seminář anglického jazyka a americká literatura, a taky bych měla pohnout s projektem na té webovce, o které jsem tu kdysi psala, protože termín se dost nechutným způsobem blíží :'D

Jako každé pondělí, kdy musím vyvíjet psychickou aktivitu už v sedm ráno, jsem si celý den připadala jak praštěná palicí do hlavy, až jsem rezignovala a volno jsem zapíchla na příhodném místě, kde jsem si schrupla. A taky jsem si po víc než měsíci zase dala bubble tea. Pomerančový a krásně teplý, který opravdu zahřál nejen na duši :3


V úterý jsem si udělala krásný výlet do Ústí, protože jediný předmět, který ten den mám a na který jsem tam jela, samozřejmě nebyl. Naštvaná jsem byla solidně, ale na druhou stranu jsem byla dřív doma. A taky jsem po menších peripetiích zmatlala design pro Kyoko. Prý se líbí, tak jsem ráda, že jsem mohla být užitečná :)


Ve středu jsem byla ráda, když jsem po cviku z americké literatury nějak dolezla domů, myslela jsem, že mi exploduje hlava a celou zpáteční cestu vlakem jsem prospala. Jedinou výhodou bylo, že jsem ráno na hlaváku vyfasovala kromě Metra taky balíček těch nových BeBeček.

Dneska jsem pak měla díky dědově kontrole jak odvoz, tak i přívoz, a to se vyplatí, obzvlášť, když je venku zase zima jak v morně. To, že se psychologie osobnosti na závěr zvrhla v to, kdo se holí a používá dežodorant, bych radši nerozváděla ^^" Každopádně dědovi dopadla kontrola dobře a vypadá to, že *klepe na zuby* ta svině svinská je pryč, aspoň pro teď. A z toho mám fakt nehoráznou radost.

Tak, teď si půjdu ukuchtit něco yummy k obědu a můžu se směle vrhnout na učení, uklízení a tak podobně.


Gankutsuou - recenze

20. března 2013 v 20:36 Anime recenze
Kdo by neznal slavný příběh z pera Alexandra Dumase ... příběh Edmonta Dantese, muže, který přišel o všechno a jeho novou životní silou se stala touha a honba za pomstou těm, kteří ho zradili. Jako hrabě Monte Christo, muž obklopený tajemstvím a také hlavní předmět mnoha povídaček, které mezi lidem kolují, si získává důvěru všech, kteří jsou nějak spojeni s jeho nešťastným osudem, a začíná spřádat plány své pomsty. Jen se z Francie 19. století přesouváme do roku 5053, kdy má lidstvo k dispozici zcela jiné možnosti a podmínky, včetně cestování po všech koutech vesmíru.

U Gankutsuou se mi vážně nechce komentovat děj, protože pokud Hraběte Monte Christo aspoň trochu znáte, ať už jako knížku nebo děj, budete vědět, o co se jedná. Mě tady fascinuje především zpracování. Nejen, že ta myšlenka přesunutí do vzdálenější budoucnosti, tady na mě nepůsobí nijak kýčovitě nebo rušivě, ale hlavně ta grafika *A* Všechny ty textury, především pak nádherné vzory látek na oblečení, ta třpytivost, zářivost a navrch ještě stará dobrá viktoriánská móda, mě prostě uchvátily. Dost často si říkám, že bych se na něj mohla podívat ještě jednou, protože je možné, že mi mohlo něco uniknout. A taky proto, že si to podle mého názoru rozhodně zaslouží.


Doctor Hoo

20. března 2013 v 14:24 Allons-y!
Tak rozkošný :3


Come at me bros ještě jednou

19. března 2013 v 9:13 Vše kolem Tweedledee

Jelikož to s největší pravděpodobností vypadá, že mé milované Formspring.me, na kterém jsem strávila několik let, bude do konce měsíce končit, překonala jsem svůj vnitřní odpor a založila si účet na Ask.fm.

Čili, pokud chcete i nadále (nebo nově) číst mé většinou ftipem hýřící odpovědi nebo mi sami chcete položit nějaký zvídavý dotázek, máte možnost :D


~ SakuraPinkFox ~

Jsem ... konsternována

18. března 2013 v 18:15 Paranormální (z)jevy
Nečekala jsem, že to někdy řeknu, ale ...

Dneska jsem šla radši číst Fifty Shades Freed, protože Tropic of Cancer (Obratník Raka) je taková prasárna, až mě to solidně vyšokovalo, protože jsem to nečekala :'D


Na druhou stranu bych to asi měla brát jako dobré znamení, protože evidentně ještě nejsem úplně zkažená ^^"

Spirited Away

17. března 2013 v 14:15 Kreativně-grafický koutek
Vytáhla jsem kreslicí sešit a zjistila, že v něm mám už šest let načrtnuté obrysy ... tak jsem vzala pastelky a dala se do vybarvování.

Samozřejmě, že na živo to vypadá mnohem líp, ale skener je prostě skener >:D