Leden 2013

A bit not funny

31. ledna 2013 v 17:26 Paranormální (z)jevy
Kterýho inteligenta napadlo přesunout cosi jako třídenní con ze Zahrady do nějakýho bejvalýho protiatomovýho bunkru ... ?

I can't see the point ...


Nebudu zastírat, že už delší dobu se mi to nějak nechtělo líbit a tohle mě v tom přesvědčení jenom utvrdilo.

Stručně řečeno - n a s r a t

Exterminate the rainbow

31. ledna 2013 v 16:31 Vše kolem Tweedledee
Lepší variace na Skittles
Uvědomila jsem si totiž, že na té fotce z AkiConu nejsou vidět všechny barvičky a to je přece škoda


Now panic and freak out

30. ledna 2013 v 14:35 Herald z roku 2013

Už jsem se přesvědčila o tom, že nemá cenu stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko, a proto teď už snad můžu říct, že tenhle týden se mi narozdíl od toho minulého vydařil :)

Včera jsem šla na zkoušku z religionistiky a můžu říct, že už před samotnou zkouškou vládla překvapivě příjemná atmosféra, i když jsem většinu lidí, co tam také čekali, neznala buď vůbec nebo jen od pohledu, svorně jsme se tam ještě na poslední chvíli doučovali, ani nevím jak jsme se dostali k Hobitovi a k tomu, že jméno Šmak je pro draka prostě divné, a všichni jsme si přáli štěstí. Vážně to bylo něco, co jsem už hodně dlouhou dobu nezažila a bylo to příjemné :3 Ze zkoušky samotné pak mám krásnou dvojku a jsem za ní vážně ráda, obzvlášť při tom, jak dlouho mě tam držel :)

Dneska jsem si pak jela dodělat Současné politologické teorie, jen jsem ukázala, že současnou podobu britské vlády a to, co z ní vyplývá, už mám zmáknuté, a odkráčela se zápočtem v indexu :) A jak že jsem se za dvojnásobný úspěch odměnila? Samozřejmě, že kelímkem bubble tea, jinak bych to asi ani nebyla já ^^ Konečně jsem se dokopala k mléčnému čokoládovému (s modrou tapiokou a praskací jahodou, ať žijí barvičky) a fakt jsem si na něm pochutnala ^^


~ Btw, vidíte, jak mi brčko ladí s lakem na nehty? :D

Venku už stihl roztát prakticky veškerý sníh, je asi osm nad nulou a dvakrát hezky taky ne. Ale já jsem stejnak spokojená. Dneska si dávám oraz, zítra zase začnu makat, navíc mi vyjde nový díl Elementary a o víkendu se už snad konečně zrealizuje dlouho odkládaná cesta na Plzeň.

Čím větší oči, tím víc kawaiii

28. ledna 2013 v 18:17 Sherlocked
Co ti to udělali? T^T
Asi mám zaděláno na další noční můru ... :'D


Marina and the Diamonds - Teen Idle

28. ledna 2013 v 15:21 Gramofon Underlandu
Ještě tuhle si fakt neodpustím ... má totiž naprosto perfektní text


Jak si upéct metalové sušenky

27. ledna 2013 v 15:02 Ostatní věci
Makes me laugh every time :D


Čistím si karmu

26. ledna 2013 v 15:17 Herald z roku 2013

Taky vám tenhle gif přijde tak hrozně fascinující? :3

Návštěva babči se opět o týden odložila a tentokrát jsem vážně docela ráda, neb už ráno bylo venku velmi schopných -10 a vzhledem k tomu, jaká bývá v prvním poschodí kosa, i když je venku relativně teplo, tak teď bych tam nejspíš přimrzla ... a to vážně nepotřebuji.

Abych byla upřímná, tak tenhle týden se mi vážně moc nedařilo. Na středu jsem se celý víkend učila zbytečně, ale když tenhle týden naklušu s naučenou podobou současné britské vlády a důsledky, které z toho vyplývají, tak ten zápočet budu mít. Ve čtvrtek se mnou bylo opět krásně vyjebáno na Mezinárodních vztazích (tentokrát tam pro změnu mimo jiné byl nějaký staroindický text), to už jsem nějak psychicky neutáhla a večer jsem se krásně složila, fakt krásně. Proto jsem včerejšek strávila čtením (a přečtením) knížky o buddhismu na religionistiku, což mě docela hodilo do klidu. Za dnešní dopoledne se mi za doprovodu Mariny podařilo napsat skoro čtyři normostrany (a tedy téměř polovinu) seminárky na politologii a teď čtu druhou knížku na religionistiku. Idylka. Jen už nikdy nebudu taková kráva, abych si na jeden semestr dala tolik předmětů, trošičku to nezvládám.

Volit jsem nebyla, rozhodla jsem se tak už po výsledcích prvního kola a stojím si za tím. A upřímně se těším, až bude od té šaškárny už konečně pokoj, vážně už je to docela nechutné.

Večer k nám mají přijít známí, na což se taky těším, protože bude dobré jídlíško a pitíško a zrovna s nimi se opravdu dobře chlastá :D Vážně potřebuji aspoň na chvilku vypnout, za celé zkouškové jsem neměla jeden jediný volný víkend a pomalu se to začíná projevovat.

Tak, vykecala jsem, co jsem potřebovala a teď si jdu dobarvit škec, abych zase vypadala jako člověk.


Power of alicorns

26. ledna 2013 v 10:46 Kreativně-grafický koutek
Jep, jsem opravdu ráda, že je mám ^^


Šnek ke šnekovi sedá

25. ledna 2013 v 14:15 Šnečstvo
To je tak, když si z dobré vůle vezmete zvířátko k sobě, zapomenete na něj a ono vám uteče ... k hliněnému příbuznému


Motivační tučňák

24. ledna 2013 v 17:44 Ostatní věci
Na víc se dneska opravdu nezmůžu ... a teď se opravdu hodí


Malé radosti

23. ledna 2013 v 19:38 Vychytávky
Po pořádně vymrzlém dni je večeře v podobě domácí chřestové polívčičky vysoce om nom nom :3

A to obzvlášť potom, co se s mamkou bavíte o tom, jak byste si dali chřest a proto se těšíte na jaro, aby se mamce podařilo ukořistit dva svazky dohromady za dvacku :)


Marina and the Diamonds - Fear and Loathing

23. ledna 2013 v 13:59 Gramofon Underlandu
Nemůžu si pomoct, ale strašně moc mi připomíná Môj bože z Bathory ... z obou mám husí kůži


Om nom nom

22. ledna 2013 v 14:48 Různé texty
Liška je tvor žravý a taky je to na ní vidět. Sice poněkud mlsný, ale na to, co jí chutná, skutečně žravý.

Už nějakou dobu mám v prohlížeči vytvořenou záložku Recepty, kam si ukládám všechny recepty, které mě zaujmou a které by se mi výhledově mohly hodit. To, že se ráda podívám na hezky vyfocený dlabanec, u kterého je už při prvním pohledu jasné, že bude také výborně chutnat, je věc druhá.

Od té doby, co mám účet na Bloglovinu Follow on Bloglovin, prakticky každý den v kategorii populárních příspěvků narazím kromě milionů módních nebo kosmetických postů (proti kterým osobně nic moc nemám, sama si sem tam nějakou tu kosmetickou recenzi přečtu) na několik zajímavých a v naprosté většině případů také zdravých receptů, ke kterým se třeba ještě několikrát vracím (třeba takové palačinky na milion různých způsobů vůbec nevypadají špatně). Jen mě trochu mrzí, že z těch cizojazyčných jsem schopná použít jen ty anglické, neb severské jazyky zkrátka neovládám ^^"

Ale to hlavní, co jsem tím vším chtěla říct, je to, že všechny tyhle věci mi poskytují opravdu velkou inspiraci a jsem za ně vážně ráda :)


Čím víc jazyků, tím líp ... ?

22. ledna 2013 v 10:13 Různé texty
Trochu mě začíná děsit, jak moc učitelsky někdy zním :'D

Tak jsem se včera dozvěděla, že by se děti na základních školách měly začít povinně učit dva cizí jazyky. Ať se na to koukám jak chci, pořád s tím nějak nemůžu souhlasit.

Ano, vím a ani to nechci nijak popírat, že mladší děti mají s osvojováním jazyka mnohem menší problémy než dospělí (aby ne, když jsem se o tom poslední semestr učila) a také chápu, že při současné míře globalizace jsou znalosti cizích jazyků víc než důležité. To všechno beru. Nedokážu se ale ubránit pocitu, že většina současné mladé populace neumí ani pořádně česky a k tomu má třeba ještě problémy zvládnout jeden povinný cizí jazyk (u toho, na co někdy narazím, bych nejradši brečela ... skvělá je pak také argumentace, že čeština není důležitá, protože se stejnak bude všude mluvit anglicky ... člověk by pak naivně doufal, že dotyčný bude tedy ovládat aspoň tu angličtinu) ... a co teprv, když se k němu teď přidá ještě jeden další? Co jsem pak ještě koukala, tak dotace druhého povinného jazyka by měla být šest vyučovacích hodin týdně. Vzhledem k tomu, že mají přibývat ještě další nové předměty (a nemyslím si, že z dotací těch současných by se něco ubíralo) a nacházíme se na základních školách, přijde mi to prostě moc. Navíc, nemyslím si, že za dva roky (s druhým cizím jazykem by se mělo začínat v osmé třídě, ale možná prý i dříve) je člověk schopný naučit se jazyk (vlastní zkušenost, na poslední dva roky gymnázia jsem si jako jeden ze seminářů vybrala ruštinu a přestože s námi učitelka jela tempem, jako kdybychom nebyli začátečníci, ale pomalu rodilí mluvčí, zůstaly mi v hlavě jenom dost ubohé základy, nic víc).

Myslím si, že pokud má dítě o nějaký další jazyk opravdu zájem, vždycky si k němu najde nějakou tu cestu, ať už třeba ve formě kroužku nebo volitelného předmětu, případně i nějakého toho samostudia (nevím, jak vy, ale já jsem si třeba na základní škole shromažďovala texty písniček a překládala si je). V tomhle případě mám ale pocit, že to jedince, kteří k jazykům nemají zrovna dvakrát vřelý vztah, akorát znechutí a budou na to kašlat.

Ovšem je to můj názor. Sama jsem měla od třetí třídy angličtinu (když nepočítám něco jako přípravku už ve školce), španělštinu jsem si přibrala až na gymnáziu a řekla bych, že žiji celkem obstojně.


Docela by mě u tohoto tématu zajímal váš názor

Marina and the Diamonds - Numb

21. ledna 2013 v 17:28 Gramofon Underlandu
Naprosto kouzelná písnička
Kdyby dala Marina něco dohromady s Florence, tak to by byla teprv pecka


Troška literární deformace

21. ledna 2013 v 10:40 Ostatní věci
Nejspíš nebudete sdílet mé nadšení, ale mě osobně přijdou naprosto perfektní :DTime's passing by

20. ledna 2013 v 14:39 Herald z roku 2013

Pokaždé, když se mě někdo zeptá, kolik mi toho ještě zbývá, případně jestli už mám všechny zkoušky, mám obrovskou chuť vraždit. Nestačí, že se prakticky pořád na něco učím, děsím se vidiny výsledků z lingvistiky a navíc se nervuji s bakalářkou (vlastně ani nevím proč, když jde jenom o převedení zadání do formální podoby a čas mi v tomhle ohledu ještě nějakou dobu nehoří) ... a pak se dozvím, že jsem podle babičky zněla v telefonu nějak unaveně. Meh.

Momentálně se šrotím Současné politologické teorie (dokonce čtu i knížku, což u mě nebývá až tak zvykem) a znovu Mezinárodní vztahy - po zkušenostech z minula mám vyhledané snad všechny velké ryby, co kdy působily v nějaké mezinárodní organizaci (některé otázky mě tehdy skutečně zaskočily). Aspoň mi to trochu zpříjemnily mé milované lasagne k obědu :3 Taky jsem si v pátek koupila pořádné teplé chodící kozačky a v sobotu spojila procházku s dobrým skutkem a nakrmila hladové hejno kachen, holubů, vrabců a kosů.

Leden je stejnak dost naprd měsíc. I když má člověk "volnější" režim, stejnak je prakticky neustále zalezlý doma v tunách informací, a stejně tak i spolutrpitelé a nízkoškoláci, co zas mají před pololetím. A všude je mrtvo. A tak poslouchám The Tales of Mystery and Imagination alias zhudebněného Poea, hřeji si nohy na trubce od topení a nasávám spolu s čajem taky vědomosti.

Mimochodem, těší mě, že ačkoliv je teď evidentně děsně kůl mít účet na ask.fm, nejsem mainstream a pořád zůstávám na formspringu :D


DyE - Fantasy

20. ledna 2013 v 11:35 Bílé plátno Underlandu
Silně japonsky se tvářící (přestože je to francouzský) a trošičku nechutný


Ozzák a Milka

19. ledna 2013 v 14:12 Vše kolem Tweedledee
Pokud vám připadají povědomé, mohli jste je už vidět jako kulisu tadyArchiv článků

18. ledna 2013 v 14:21