Prosinec 2012

Party hard

31. prosince 2012 v 13:29 Herald z roku 2012
Tak, a tímto se s vámi pro dnešek a pro tento rok loučím, protože po dlouhé době nebudu trávit Silvestr doma, nýbrž na dámské jízdě s tou mou teplickou elitou ;)


Tak se mějte hezky, oslavujte podle libosti a hlavně úspěšně načněte tu další metu.
A na Nový rok nashledanou :)


Shrnutí toho apokalyptického roku

31. prosince 2012 v 11:40 Herald z roku 2012
Jak už všichni víme, Doktor se činil a svět neskončil. Každopádně, do konce roku zbývají hodiny a říkám si, že by nebylo špatné zase shrnout, jaký že vlastně ten rok 2012 byl.


Jak se tak koukám do minulosti, tak jediné předsevzetí, které jsem si vloni touto dobou dala, bylo chlastat na Silvestra už od ráno, což se mi povedlo a tímpádem jsem asi historicky poprvé dostála novoročnímu předsevzetí :D Ale teď už vážně. Co se mi za tenhle rok povedlo? Hned zkraje jsem se megálně zažrala do Sherlocka a méně megálně do poňů. Konečně jsem se dostala do stádia, kdy sleduji Doktora souběžně s tím, jak vychází. Dostal mě Loki. Byla jsem na čtyřech nesoukromých akcích, jmenovitě to byl Jikan, Geetacon, AkiCon a CAP. V rámci školy jsem se mohla navléknout do pravého skotského kiltu. Nebyla jsem nemocná přes Lázeňskou a strávila jsem jí s Aluškou. Zúčastnila jsem se česko-holandské svatby. Byla jsem na exkurzi v bavorském pivovaru a zamávala jsem strýčkovi Adolfovi. Z letoviska mého dětství se na pár týdnů stala mediální kriminální bašta. Přežila jsem placených čtrnáct dní s dětičkami, aniž bych někoho zabila a chystám se jet znovu. Konečně jsem viděla naživo na delší časový úsek ženu vraní kadetovitou a dostala Jawna. Měla jsem možnost strávit krásný konec léta v Ostrově. Ochutnala jsem bubble tea a od té doby se ho nepustila. Úspěšně jsem se prokousala do dalšího roku studia. Vyběhala jsem si téma a vedoucí bakalářky. Přečetla jsem kvanta anglicky psaných knížek. Zase jsem měla možnost potkat naživo pár lidí, které znám jinak jenom ve virtuální formě, jako například Tin, Hanyuu nebo Kůzle. A na poslední chvíli jsem stihla i toho Hobita.

Je pravdou, že se objevilo také dost nepříjemných věcí, o kterých teď už nechci mluvit, protože takové situace vyžadují co největší porci pozitivního myšlení a ne nějaké chmury, těch už bylo letos dost. Člověk zkrátka nesmí ztrácet naději a musí doufat, že bude líp. Jinak to nejde.

I tak ale dobré převažuje nad špatným a já považuji rok 2012 za dost úspěšný. A jsem ohromně šťastná, že si Underland i po téměř třech letech stále drží osůbky, které baví číst, co sem píšu. Underland je pro mě koutek, kde se můžu vypovídat ze všeho, co mě bere nebo co mě naopak trápí ... a ačkoliv se budu už několikrát opakovat, jsem hrozně ráda, že jsem díky němu měla možnost poznat spoustu skvělých lidí, kteří mají v mém srdci stálé místo.

Proto bych vám všem, kdo sem dnes zabloudíte, chtěla do roku 2013 popřát hodně zdraví (protože to je to nejdůležitější a člověk si to neuvědomí, dokud ho něco nepřesvědčí o opaku), štěstí, úspěchů ve všem, co budete dělat, těm, jako je má drahá Aluška nebo Kadet, co letos maturují, ohromnou porci štěstí, zkrátka jen to nejlepší.

Zkrátka, oslavte letošní Silvestr po svém, jak jen uznáte za vhodné, a pamatujte, užívejte si každý den tak, jako kdyby žádný zítřek neměl přijít. A pokud chcete, zachovejte mi i nadále přízeň :)


Jak jsem vyfotila vílu

30. prosince 2012 v 16:17 Vše kolem Tweedledee
A neříkejte, že v tom tu vílu nevidíte :)
A ano, je to poněkud starší fotka (je 9 let moc?), ale nějak jsem si na ní dneska vzpomněla díky asociaci na ohňostroje


It's the final countdown

29. prosince 2012 v 17:06 Herald z roku 2012
Jak liška tráví poslední dny roku?

Za den zvládla napsat osmistránkovou politologickou seminárku (jak dojde na politologii, píšu zásadně o Británii, nerada si přidělávám práci a krásně vycházím z jedné knížky, kterou jsem si kdysi pro tento účel stáhla), předělala v didaktice to, co pánovi nebylo po chuti (není nad to, když vám někdo neřekne, co vlastně chce a pak vám jenom diktuje, co máte předělat >:D), přečetla Studii v šarlatové a ještě víc si zbritštěla noru.Je z něj teď taková britsko-japonská zmršenina, ale já se v něm cítím dobře a to je hlavní. Přispívá k tomu i ta vánoční svíčka, která po zapálení vážně mění barvy a navíc krásně intenzivně voní, stačí jí mít zapálenou tak hodinku a půl a vanilka je všude (bez asociací na Padesát odstínů hrůzy, prosím)


Toho moribundu (kterým jsme úspěšně nakazila zbytek rodiny, jako ostatně prakticky vždycky ^^") jsem se už taky skoro zbavila, sice za cenu toho, že jsem přes svátky nevystrčila nos z domu, i když bylo tak hezky, ale na druhou stranu, o Silvestru si to vynahradím :)

Blood+ - Saya In Noctem

28. prosince 2012 v 20:23 Anime Music Videos
Sice kraťoučký, ale o to působivější
Ta skladba z Prince poloviční krve je nádherná


Gandalfova trpasličí školka

28. prosince 2012 v 16:39 (Ne)zaujaté "recenze"
První Hobit viděn.
Sice v křesle před monitorem a se sluchátky na uších, ale viděn.
A spokojenost je obrovská :3


Stejnak ale Jackson zcela nepokrytě shipuje Thorina s Bilbem.
A všichni ostatní Filiho a Kiliho.
Bilbo je absolutně k uňufání.
Radagast je dokonalej týpek a Saruman mu nemůže zapomenout, že se sjíždí po houbách a ne po heliu.
Gandalf si přepočítává svoje hejno trpaslíků jak učitelka děti ve školce.
A Legolasův tatík je královna krásy :D

A konec ... Ben se nám vzbudiiiiiiil :333333
(ehm ... no, berte to tak, že já draky zbožňuju odjakživa, vždycky jsem jim fandila, Šmaka jsem milovala už v knížce a tohle byl jenom další důvod)

Chci hobitodračí debatu uvnitř Ereboru, a to tak, že moc :3


Ulitník

27. prosince 2012 v 13:20 Šnečstvo
A opovažte se říct, že neni roztomilej.
Naprosto zřetelně můžete vidět, že má tenhle výraz - :3


Koleda koleda Štěpáne

26. prosince 2012 v 17:48 Herald z roku 2012
Tak, a je to zase za námi, tři dny klidu, míru, strávené povětšinou s pohádkami pod dekou u stromečku. Venku je sice skoro osm nad nulou, prší a celkově to vypadá spíš na jaro, ale konečně se zvedla ta smradlavá mlha a dneska nás konečně navštívilo i sluníčko. Měli jsme jet do Plzně, ale nakonec pojedeme až první novoroční víkend, jelikož jsem se opět ukázala jako úspěšný bacilonosič a to, co jsem si nejspíš urychlila v Děčíně a z čeho už se pomalu dostávám, úspěšně přeskočilo na tatínka, který teď má rýmičku a umírá ... ale co, aspoň je klid. Z vidiny bramborového salátu, který ještě pořád zbývá v lednici, se mi už dělá blivno, úspěšně vykuřuji byt františky, do čaje jsem si nalila nějak moc rumu, dočetla jsem Hvězdný prach a nasral mě učitel na didaktiku (aneb vítejte v realitě). No, každopádně, svátky končí a já se budu muset opět vrhnout na školní věci a pomalu, ale jistě se začít chystat na Silvestra :3


Jen tak mimochodem, už jste viděli letošní vánoční speciál? Osobně ho z těch všech s Mattem považuji za zatím nejlepší, konečně to nebyl takový ten vysloveně rodinný díl. Clara získává prvenství nad Rorym (neb zemřít hned dvakrát v prvních dvou dílech se nepovedlo ani jemu), sníh mluvící hlasem Iana McKellena byl víc než epický (díky, teď už budu mít respekt i ze sněhuláků), nová Tardis není tak hrozná, jak mi původně přišla (líbí se mi, jak bliká), trollení se Sherlockem Holmesem si Moffat evidentně nemohl odpustit (a ještě ta podobná hudba k tomu :D) a celkově všechny ty hlášky neměly chybu ("Jsem ještěří žena z počátku světa a toto je má manželka.") Těším se na jarní díly, fakt že jo :3


Vánoce 2012 ve fotkách

25. prosince 2012 v 16:43 Vše kolem Tweedledee
Fotím na Štědrý den každý rok, takže ani letošek není výjimkou (o to víc, když jsou letošní Vánoce postapokalyptické :D)


Naježíno aneb co jsme letos dostali

24. prosince 2012 v 22:08 Herald z roku 2012
Tak, jelikož se sváteční večer pomalu, ale jistě chýlí ke konci, je čas jako tradičně se pochlubit s tím nákupním seznamem :D


Co že jsem to letos pod stromečkem našla?

Kolekci zelených a bílých ochucených čajů
dva kalendáře - stolní a závěsný
nádherně vonící (vanilka a karamel, nejradši bych jí sežrala :3) svíčku, která má po zapálení měnit barvy (witchcraft!)
pyžamo s pštrosem (nesmějte se, je perfektní :D)
nějaké ty spoďáry (a žádné ponožky, až se divím)
voňavku
pudr
korektor
pleťovou vodu
krémy na ruce a na obličej
Pokání od Iana McEwana (které tak mám konečně i v knižní formě :3)
naprosto boží nástěnné hodiny s pohledem na britský parlament, Big Ben a projíždející double-decker
a úžasné britiš oboustranné povlečení (aneb budu spát zavrtaná v Union Jackovi :3)


Čili, jsem opravdu spokojená, jenom to trošičku kazí fakt, že je venku mlha jak nevím co a že se mi nachlazení poněkud rozjelo. Ale co, večeře byla vynikající, všechno se povedlo a tak se jdu ještě trochu nadýchat té jedinečné atmosféry :)

A jak jste na tom letos s Ježichem vy? :)

Šťastné a veselé!

24. prosince 2012 v 9:00 Herald z roku 2012
Už potřetí mám možnost popřát vám, mým drahým čtenářům, kterých si opravdu vážím, aspoň touto formou spokojené a klidné prožití Vánoc, bez kixů jako dolování rybích kostí ze chřtánu, hašení hořícího stromku, případně tradiční vánoční invaze mimozemšťanů (spoluWhoviani budou vědět, až moc dobře 8D)

Zkrátka, užijte si je podle sebe, jak nejlépe uznáte za vhodné a snad pod stromečkem najdete všechno, co si přejete :)

Vaše aristokratická líšena Saku, která se teď s největší pravděpodobností točí kolem zdobení stromečku za doprovodu pohádek =^^=


Merry Christmas =^^=


Ano, letos s Jawnem a Sherlockem ^^

Už je to tady, už je to tady

23. prosince 2012 v 16:05 Herald z roku 2012
Cukroví napečeno, stejně tak i štola, salát se chladí na balkoně ... Vánoce můžou přijít :3


Párek je dárek aneb we're still here 8D

22. prosince 2012 v 10:40 Historie conů, slezin a jiných akcí
Jako první věc bych ráda podotkla, že "apokalypsu" jsem zdárně přežila, což vám ale asi stejnak došlo :D

"Už jsme dvě hodiny přežily konec světa!"


Jediné, co konec světa trochu připomínalo, byl fakt, že rychlíku, ve kterém seděla Aluška, Henry a Aldárek, se v Mostě posrala lokomotiva, takže do Teplic dorazil o nádherných 35 minut později (kdybych nemrzla na nádraží, tak by mě to ani tolik neštvalo). Nicméně, nakonec dorazil, v Ústí jsme zdárně vystoupili a chvíli čekali na osobák, který sice stavěl v každých prdelákovicích, ale do Děčína nás dovezl. Sice až někdy kolem půl deváté, ale dovezl.

A teď kontrolní otázka, soudruzi. Jestlipak si myslíte, že jsme se účastnily programu, tedy promítání? Samozřejmě, že ne :D Jenom jsme bohužel letos nesehnaly dosažitelný přívod šťávy (neb do prvního patra byly šoupnuté stoly s deskovkami), tak jsme daly akorát dvě OVA Tight Rope (s naprosto epickými poker faces :D) a první půlhodinku The Rocky Horror Picture Show. Zakempily jsme u komínků navršených ze židlí a opět jsme probraly všechno možné, jak už to bývá zvykem. Nevím, jestli bych měla nějak do detailů zmiňovat, že se na scéně soustavně objevoval růžový vibrátor, ale radši ne, věřte mi, to nechcete :D Přežila jsem na dvou sýrových bulkách a jednom energeťáku, ale stejnak jsme si s Aluškou svorně asi tak od pěti do šesti ráno dáchly na židlích. Henry se dokonce předtím kuklil. A spousta lidí toho zneužívala ... ^^"Někdy k ránu, když jsme ještě žily, jsme si taky s Aluškou předaly vánoční dárečky. Mnou věnovaný se skládal z oné chlupaté zaječí čepice (aneb vykuchaného plyšáka) a spidermanské psací sady skládající se z tužky a gumy. To, co jsem dostala já, můžete obdivovat na fotkách níže - dva úžasné korunkové prstýnky (vidíte to, konečně mám korunu!), svítícího šnekouna, který mění barvy a veřte nebo ne, svojí papírovou podobu, se všemi proprietami, které ke mě tak nějak patří. Pořád jsem z ní hrozně nadšená :3Doktorovské 3D brýle, Sherlocked triko, Union Jack, a líša ... perfection *A*

Někdy kolem čtvrt na osm jsme se pak jako větší grupa (sorry, guys, ale já ve vašem revíru nejsem vítaná ... a ani nějak nechci být, myslím, že důvod znáte) odebrali ven, kde jen tak mimochodem začalo sněžit, Aluška si koupila snídani a pak jsme se přesunuli na nádraží a ve čtvrt na devět pokračovali směr Ústí a dál, jako vždycky.

Ačkoliv si teď víc než cokoliv jiného připadám jako liščí mrtvolka (vykoupaná, odlíčená, ale pořád mrtvolka) a pevně doufám, že nepadnu dřív než po udělání vosích hnízd, jsem moc ráda, že jsem jela a že jsme zase měly možnost se vidět :3

Za časů ušatých čepic

22. prosince 2012 v 10:05 Vše kolem Tweedledee
Aneb můj vánoční dárek pro Alušku, neodolala jsem, abych se v něm na památku nevyfotila :3


Tak je to konečně tady

21. prosince 2012 v 11:58 Herald z roku 2012
A ne, nemám na mysli nějaký konec světa, nýbrž vánoční prázdniny.

Včera jsem si ještě akorát napsala test z Americké literatury (který by ani nemusel dopadnout nijak katastrofálně), tak nějak spontánně jsme si všichni zazpívali nejen koledy, já si dala poslední večerní sprint na vlak (a řeknu vám, že čvachtat potmě parkem v bahně je fakt žůžo labůžo) a zdarec, chci si užít Vánoce a aspoň trochu si odpočinout, takže do 26. si zkrátka dávám oraz. Stejnak každý Whovian ví, jak to s těmi poklidnými Vánocemi bývá, že.


Večer jedeme s Aluškou do Děčína a při té příležitosti si předat dárečky, tak pevně doufám, že nebudeme jezdkyně apokalypsy (ne, vůbec se mi nevybavila Good Omens a vůbec bych nechtěla mít tu epickou motorkářskou bundu) a zítra se tu zase shledáme :D Na druhou stranu, jako troll bych si mohla pustit do sluchátek Powerwolfy a jejich Midnigt Messiah Midnight Messiah, midnight Messiah, come down, the end is near!

Tak vám chci předběžně popřát krásné prázdniny a doufám, že si je užijete :)


On the case

20. prosince 2012 v 18:47 Sherlocked
Jop jop, včera jsem dočetla kánon ... a klidně bych si dala další >:3


Má inteligence září všude kolem

19. prosince 2012 v 16:34 Herald z roku 2012
Jo, budu se chvástat, ale dneska na to mám právo, protože se mi povedlo na první pokus úspěšně napsat psychologii (aneb dejte mi psychoanalýzu a já vám pohnu zemí, na svatou trojici alias Freuda, Junga a Adlera jsem něco jako odborník 8D), dostala jsem zápočet z Didaktiky literatury (neplést s Didaktikou angličtiny, tu jsem psala včera a výsledky ještě nejsou, ovšem tahle Didaktika nebyla ani tak didaktika, jako spíš opáčko britské literatury) a navíc jsem byla pochválena za připravené shrnutí Jeho temných esencí (kdyby někdo nevěděl, tak Zlatý kompas a spol.), které jsem nejen jako komplet trilogii četla, ale mám je hrozně ráda (a Simča byla nadšená, že jsou tam dva teplí andělé :D) Zkrátka, dnes jsem ženiální a ne že ne.


Taky jsme si dneska se Simčou udělaly Vánoce a předaly si dárečky. Já jsem dávala oranžový schizofrenní hrnek, které už máme s Aluškou a který se mi podařilo úspěšně ukořistit už někdy v létě a od Simči jsem dostala ručně vyrobený růžencovitý fialový náhrdelníček a kelímky s KittynQou ('cause ain't no party like a Hello Kitty party :D), to vše v do viktoriánska laděné KittynQové taštičce :3Zítra mě pak čeká akorát druhý test z Americké literatury, který si ale lidově řečeno můžu dovolit podělat, protože z minulého jsem měla plný počet bodů, docházku mám taky v pořádku a tak by mi k získání zápočtu mělo stačit deset bodů ze čtyřiceti (nemyslete si, nekašlu na to zvysoka, ale zase to extrémně nehrotím) ... a pak konec světa Aluška a pak Vánoce =^^= A po nich zase hned hurá do práce, protože když tak koukám na ten STAG, myslím, že letos se z toho asi fakt poseru :'D

Ale to je ještě daleko, teď se můžu kochat faktem, že budu mít zítřkem za sebou pátý semestr ;)


Requiem

18. prosince 2012 v 20:40 Shiki
Asi nejsmutnější fanart na Shiki, co jsem viděla ... obzvlášť, když si k němu pustíte buď právě Requiem nebo SHI-KI ze soundtracku.

Tohru na prkně a Natsuno s kytičkou ... T^T


Lingvistické meme

18. prosince 2012 v 16:05 Ostatní věci
Chápu, že vám to asi moc neřekne, ovšem já z toho měla megální záchvat smíchu, když mi ho Simča ukázala, navíc se v jeho duchu nesla celá dnešní anglická didaktika (ze které mám jen tak mimochodem celkem dobrý dojem)


Nepozná někdo náhodou naší nejvyšší lingvistickou instanci? :D

This is madness

17. prosince 2012 v 16:52 Herald z roku 2012
THIS IS CREDIT WEEK!!!


Ráno jsme se s Kristýnou udělaly krásný výlet na rektorát v ještě krásněji smrdící mlze, protože jsme tam jely úplně zbytečně; tímto moc děkuji milým spolužákům, že byli tak laskaví a sdělili nám to (ano, ironie). Ale aspoň jsem si podrbala ty naše dva strážné zelenooké mourky, takovou přítulnost jsem nečekala :3

Když vám na chodbě hraje pořád dokola jedna a ta samá koleda (Nesem vám noviny) a vy to musíte dvě hodiny poslouchat, už po pěti minutách máte obrovskou chuť tu obrazovku rozkopnout >:D

V prezentaci jedné slečny na Kontroverzních tématech na téma sexuálních úchylek se objevil jak Pedobear, tak i Fifty Shades of Grey. I don't want to live on this planet anymore :'D

Novopečeně můžu nazvat jednoho ze svých vyučujících debilem, protože jedině debil dokáže dvě (prakticky vlastně tři) důležité lingvistické písemné zkoušky narvat do jednoho jediného dne a to ještě tak, že Aluščině plesu můžu akorát tak zamávat a dát sbohem. Jestli mi doteď nevadil, tak tímhle se mu povedlo mě dokonale nasrat.


Tímto bych ovšem utla tu negativní část (minimálně do zítřka, kdy mě čeká první test), protože se mi povedlo dostat zápočet z Kontroverzních témat a s ním celé krásné čtyři kredity, a to všechno i díky vám všem, kdo jste se ochotně zúčastnili mého dotazníku. Proto bych vám chtěla ještě jednou ohromně poděkovat za spolupráci, moc jste mi pomohli a jsem vám za to opravdu hrozně moc vděčná ❤