Září 2012

Kdyby byl Sherlock anime

30. září 2012 v 16:42 Sherlocked
Vybavte si to nejklišoidnější anime, co znáte, a ten nejsladší ukeovskej hláseček a spojte si to všechno dohromady s tímhle.

Mě osobně to maximálně odrovnalo :D


Co říct ...

30. září 2012 v 11:47 Herald z roku 2012
Snad jenom ...

Goodbye, Ponds.

Byli jste super, stejně jako všichni.


A teď mě omluvte, jdu přikurtovat ke zdi naší zmenšenou repliku Venuše Milétské.
Nevěřím jí ani nos mezi očima a koukat se na ní vážně nehodlám.


Probuzená

29. září 2012 v 12:33 Blood+
Jedna z mang, který ještě pořád čtu a která mě fakt baví ;)


Hovno prdel sračka, to je naše značka ... bohužel

28. září 2012 v 20:15 Různé texty
Nebudu zastírat, že si jednou za čas ráda nepřečtu nějaké to internetové drama, do kterého se nehodlám zapojovat, ale jednoduše se chci jenom pobavit.

Nestačím se však divit nad sprostostí některých příspěvků, především pak komentářů. Ano, chápu, že s něčím nesouhlasíte nebo vás to dokonce naštve, to se stává každému, i mě. Ale to vážně nedokážete svůj názor podpořit nějakými pádnými argumenty a ne plejádou nadávek? Nevím, jak u jiných lidí, ale v mých očích se tím snižujete na hodně nízkou úroveň, někdy mi to přijde docela ubohé. Protože "Jsi píča" mi jako dostačující důvod vážně nepřipadá a tím, že někomu začnete okamžitě nadávat, se nad něj fakt nepovýšíte. Uvědomujete si, že tomu jedinci na druhé straně barikády tím akorát nahráváte, že mu třeba jde právě o to, aby vás vytočil a že se nad vašimi vzteklými výbuchy královsky baví? (vlastní zkušenost, není nad to, když se s někým takhle dostanete do "hádky" a on ze sebe udělá idiota sám, vy nemusíte ani hnout prstem)

Někdy si vážně říkám, že jsem ráda, že studuji obor, kde nás k argumentaci vedou už od začátku. Bylo to fajn, kdyby se lidé naučili být k sobě slušnější, a to nejen v rovině internetu, ale i v reálném životě.

Zkuste to. Minimálně si ušetříte nervy a nezaděláte si na infarkt. A třeba budete i trochu dospělejší, co se chování týče.


Není to adresováno nikomu konkrétnímu, ale všem, co se bez těch rohatých zkrátka neobejdou. Taky bych byla nerada, kdyby to někdo chtěl brát tak, že se ze sebe snažím dělat neviňátko. Nemyslete si, že mi nějaká ta prdel a spol. z tlamy nevypadne, ale i tak se snažím jednat na nějaké úrovni, která mi připadá adekvátní.

Sváteční den

28. září 2012 v 19:00 Herald z roku 2012
Rovná se den válení šunek ... aspoň pro mě. Protože není nic krásnějšího, když víte, že nemusíte vstávat ... a stejnak se vzbudíte v sedm :'D

Stejnak mám ale tyhle sváteční dny ráda, vždycky dávají nějakou tu pohádku, kterou můžu a na kterou se ráda podívám, letos to byl dokonce i Vládce knih, film, který jsem jako malá hrozně zbožňovala a doteď tu ještě někde mám zahrabanou originální videokazetu :3 Stejnak jsem hrozně ráda, že to letos vyšlo takhle hezky, protože vidina ještě dvou celých dní je víc než sympatická ^^

Ve škole se za poslední dny nic až tak moc zajímavého nedělo, snad jen to, že jeden profesor přišel na PVKčko (povinně volitelný předmět, kdyby někdo tápal) v něčem, co mi silně připomínalo takové ty mnišské hábity a že jsem se šla dobrovolně infiltrovat na jednu češtinářskou přednášku, kde jsem se nudila tak, že jsem lavici pokreslila obrázky Tardis a Pinkie Pie ... a k tomu přidala měňavou placku Háni Fontáni, která se válela na lavici za mnou. Třeba z toho nějaké dítě mělo radost :D A taky jsem přečetla Snídani šampionů. Zatím druhá knížka, co jsem od Vonneguta četla, má zvláštní styl, ale baví mě to. Teď se asi vrhnu na Grotesku.

... atentát na prezidenta? Tak to tu ještě nebylo. Jak prohlásila mamka, on momentálně patří k těm, co nás v současné době štvou asi nejméně.

No nic, liška mizí a jde si něco pustit, adios.


Nové okuláry

28. září 2012 v 14:42 Vše kolem Tweedledee
Pravděpodobně se jich někdy dočkáte i na mě, ale jednoduše se mi dneska nechtělo kreslit na xicht obličej, takže jsem využila modelku ^^ (aneb mám svojí vlastní menší liščí kouli, kterou mám k budoucím narozeninám, ale nebylo kam jí do té doby zašít :D)


A jelikož předpokládám, že na Okno do hřbitova z vás asi moc nekouká, dovolím si předhodit ještě jeden perfektní zvířátkovský vtip:

Zvířátka hrajou karty, medvěd míchá a řekne: "Jestli tady bude někdo fixlovat, tak mu rozbiju držku. Tu jeho malou, špičatou, zrzavou držku."

Nutno podotknout, že se v naší rodině okamžitě stal favoritem :D

Sotoba

28. září 2012 v 11:03 Shiki
Proč? Kvůli těm nádhernejm barvám :3


Rozhovor na Japonském domě

27. září 2012 v 20:19 Mediálnosti
Aneb někdy si člověk to ego zkrátka trochu nahonit potřebuje ^^ Originál pak můžete najít tady :)


Ahoj Díky, za rozhovor s tebou :)
Ahoj, spíš děkuji já :)

Začala zase škola, jak se na ní zase chytáš?
No, jelikož jsem vysokoškolák a škola mi začala až tohle pondělí, tak jsem zatím opět ve stádiu, kdy si zase musím zvyknout na tu honičku ^^"

Bloguješ už tři roky, jak tě to baví?
Baví mě moc, jinak by mi to asi tak dlouho nevydrželo :D Dostala jsem se do stádia, kdy mi současná podoba blogu plně vyhovuje :)

Měla jsi i jiný blog, než je tenhle?
Měla, spolu s kamarádkou, takovou "anime centrálu", která byla hodně navštěvovaná, ale za tím byla spousta práce. Na tenhle blog se nám Pak jeden člověk úmyslně naboural a smazal ho.

Mezi tvé koníčky patří anime i manga. Povez čtenářům jaká je tvá oblíbená.
Z anime by to rozhodně bylo třeba Kuroshitsuji, Blood+, Higurashi no Naku Koro ni nebo Shiki, z mangy pak rozhodně Gravitation, ale je toho všeho samozřejmě mnohem víc :)

Když jsme u té Asie. Máš z Asie i nějakou oblíbenou skupinu hudby?
Byla doba, kdy jsem hodně poslouchala The GazettE, ale teď bych jmenovala spíš Kalafinu.

Koukala jsem se, že kreslíš. Podle mě umíš pěkně malovat, jak dlouho se tomu věnuješ a baví tě to?
Děkuji za pochvalu ^^ Během základní školy se mi povedlo odabsolvovat první stupeň výtvarného oboru na naší ZUŠce, pak už bylo čím dál méně času, ale pořád výtvarničím ráda :)

A kdo tě na kreslení navedl?
Rodiče. A jsem jim za to vděčná :)

A tvoje oblíbené jídlo?
Těch je spousta :D Ale kdybych to měla vzít nějak obecněji, tak by to byla italská kuchyně. Jsem holt těstovinová, sýrová a rajčatová.

Neprobrali jsme všechno, ale jsi velmi kreativně nadaná, tak ti držím palce, ať ti vše stále jde a měj se pěkně.
Mockrát díky, budu to potřebovat :3 Taky se měj krásně :)

Me lokista aneb narozeninové papírování

27. září 2012 v 14:20 Kreativně-grafický koutek
Neskládala jsem ho totiž pro sebe, nýbrž pro vraní ženu ... tak doufám, že dorazil aspoň trochu vcelku ^^"
Ještě jednou všechno nejlepší! =^^=Rozlítaný den jazyků

26. září 2012 v 18:38 Herald z roku 2012
Den jazyků totiž dneska vážně je, řekla nám to vedoucí katedry na didaktice, takže to bude pravda. A rozlítaný dnešek opravdu byl. Ráno jsem se na rektorát už hezky vezla, protože nejsem sebevrah a bylo to v naprosté pohodičce. Odseděla jsem si úvodní cviko z psychologie, které vypadá celkem slibně, profesorka je mladá a sympatická :) Jelikož mi kvůli něčemu odpadla jedna dvouhodinovka, dojela jsem hezky do centra a nenásilně dokopala Simču do Fóra :D Čekání jsem si krátila v Dobrovském, kde jsem dobrou půlhodinku slintala nad knížkami, jen mě zamrzelo, že v anglické sekci zrovna neměli nic, co by pro mě stálo za koupení. Když pak Simča dorazila, šly jsme prozkoumat bubble tea, který dělají v jednom z asijských bister, kterých je ve Fóru požehnaně. Simča si dala liči, já medový meloun a byla jsem celkem spokojená, chutnal dobře a kromě praskacích kuliček v něm byly i tříbarevné želé kvádříčky ^^ Přístě jdeme zkusit ten bubble tea bar, kolem kterého už chodím jako pes kolem řeznictví :D


Po menších peripetiích s autobusem, kterému jaksi nešly zavřít dveře a my proto absolvovaly sardinkoidní jízdu v druhém, jsme se úspěšně dostaly včas na katedru, kde na nás čekal anglický výplach v podobě Didaktiky literatury, Úvodu do didaktiky angličtiny a Syntaxe (perfektně to už jenom zní, že) Neodolala jsem a umělecky jsem se vyjádřila na jednom poddaném a koni, ze kterého jsem udělala Pinkie Pie.


Potom jsem vypadla domů, protože se mi vážně nechtělo čekat dvě a půl hodiny, abych se pak domů vrátila až někdy v devět, když mám zítra od osmi. A ejhle, ve vlaku jsem potkala Jelena alias spolužačku z gymplu. Mám na ně poslední dobou nějak štěstí :D

Ani nevíte, jak moc jsem vděčná za to, že zítra je poslední den. Nehorázně vděčná.

Always watching

26. září 2012 v 16:15 Vše kolem Tweedledee
Aneb když večer člověk čeká před školou a z nudy začně fotit vlastní stín, protože je tak krásně disproporční, že mu připomíná Slendyho ^^


Adekvátní nadpis nenalezen

25. září 2012 v 20:31 Herald z roku 2012
Vážně nedokážu pochopit, jak někomu může připadat normální, aby se do učebny, která má kapacitu tak dvacet lidí, mělo vejít lidí přes sedmdesát. A přednášející tomu ještě nasadí korunu, když se ohromně vtipně zeptá, jestli si vážně myslíme, že se tam vejdeme. Jistě, my běžně dáváme dohromady rozvrh pro celou fakultu, samozřejmě.

Vedro, nedýchatelno a frotérů ráj, fakt že jo ...


Docela se děsím toho, co přinese zítřek

Motorkářská líšena

25. září 2012 v 15:59 Lišky
Připomíná mi ten blbej vtip, jak jedou plešatej s beznohym na motorce a plešatej řiká: "Šlápni na to, ať mi vlajou vlasy."


Když si děti pletou hejtmana s Hitlerem

24. září 2012 v 16:38 Herald z roku 2012
Prvním poznatkem z dnešního dne budiž to, že už v životě nepůjdu na rektorát pěšky. To, že cesta bude trvat necelou půlhodinku, jsem věděla, stejně tak i to, že půjdu do kopce. Co jsem netušila, bylo to, jak moc solidní stoupání v onom kopci je. Nahoru jsem se doplazila jako zmuchlaná upocená kouřící hromádka čehosi ... už nikdy více, obzvlášť, když tam jede autobus. Ale aspoň jsem ve vlaku potkala kamaráda, se kterým už jsme se taky nějakou dobu neviděli. A taky spolužáky ^^


Ačkoliv se rektorát nachází prakticky uprostřed ničeho (vážně mi to přijde jako snad největší prdel v Ústí) a zvenčí vypadá jako dost hnusný panelák, ovšem vevnitř to už opravdu působí univerzitním dojmem. Taky je tam mnohem lepší bufet než u nás, aspoň mi to tak přijde. Úvod do psychologie zatím vypadá celkem sympaticky, soudím podle přednášek. Na Úvodu do didaktiky jsem lehkým úvodem do historie (jak nám aspoň bylo řečeno) popsala pět stránek :'D Nadšená jsem ovšem z jednoho ze zapsaných volitelných předmětů, který nese název Kontroverzní témata ve výuce společenských věd a kde budeme každý týden diskutovat o nějakém takovém tématu. Příští pondělí to jsou Cikáni menšiny :D

Ačkoliv mám za sebou teprve první den, nejradši bych si šla lehnout ... a to mě čekají dva dny až do večera :'D (díkybohu za to, že je v pátek svátek) Šla bych si zacvičit, ale obávám se, že další pohyb už by mě dneska zabil ^^"


Applejack hadr

23. září 2012 v 17:12 Herald z roku 2012
Můžu směle říct, že za tenhle víkend jsem zmakaná jak hovado. Ze zahrady jsme očesali asi tak 120 kilo jablek a obávám se, že je to taková slabší půlka :'D Což o to, jablíčka jsou fajn a z těch popadaných a naďobaných dělá babča perfektní šťávu, ale je jich zkrátka moc ^^" (obávám se, že kdyby spadlo Newtonovi na hlavu naše jablko, tak by ho spíš přizabilo než motivovalo) Teď si připadám přesně jako taková ta hadrová panenka, co jí visí ručičky až někde u kolen. Diviše (kdyby ještě pořád někdo nevěděl) už máme všechny taky doma a vypadá to, že letos bude materiálu víc než dost :3

No, momentálně se nejvíc těším na to, až se večer podívám na poslední část Ztracené brány (víte, že tyhle věci vážně můžu, obzvlášť, když je to o svobodných zednářích), naopak se nemůžu dočkat toho, že si zase budu muset navyknout na vstávání v šest ráno, případně ve třičtvrtě na šest. Jedinou výhodou je, že si aspoň navyknu na jedno přibližné rozmezí a nebudu to mít rozházené jako vloni.

Mimochodem, The Power of Three bylo super (Rory ve spoďárech a kostka vyhrávající kuřecí tanec nejvíc). Mám pocit, že po The Angels Take Manhattan se budu dost dlouho vyhýbat všem sochám v okolí :'D

No nic, poroučím se a jdu udělat ještě něco záslužného pro domácnost a tím dotrávit poslední prázdninový den.


Bored

23. září 2012 v 11:05 Sherlocked
Aneb nazývejme věci pravými jmény :D


Lehce narutofilní

22. září 2012 v 14:04 Ostatní anime
Šíleně mě to rozesmívá pokaždý, když to vidim :DD


Neutuchající výchovné tendence

21. září 2012 v 19:39 Herald z roku 2012
Víte, co je super? Když se takhle vracíte z města, čekáte na přechodu a vidíte, jak na protější straně dvě děcka hází klacky (žádné klacíčky, ale solidní polena) po stromě, nejspíš za účelem shodit kaštany. Hlavou vám probleskne, jak byste je nejradši seřvali, abyste při bližším prozkoumání zjistili, že jedno z děcek je vaše táborové děcko, a to navíc ten největší parchant, co vám pil krev minimálně poslední týden. Čekala jsem, že na někoho z nich časem zákonitě narazím, ale nečekala jsem, že první bude zrovna Dominiček >:D

Nicméně, vyřídila jsem všechno, co jsem potřebovala a brýle mám vybrané, krásné černobílé, shodla se na nich kromě mě a mamky celá optika :3 Časem je taky uvidíte a budete je moct zhodnotit ;) Při té příležitosti jsem si ještě rozšířila sbírku laků, tentokrát krásným vínovým. Bůh žehnej Essence. Taky jsem došla k závěru, že někteří lidé na vás zkrátka budou čumět, ať už budete mít na sobě cokoliv. Vážně totiž netuším, co je tak extravagantního na normálním slušném oblečení, sladěném do černofialova. To, že člověk klape v podpatcích? Fakt netuším. Že prý si to vsugerovávám. Fajn, ale když proklapete kolem zastávky a cítíte na sobě ty pohledy ještě pár metrů předtím, než k ní vůbec dorazíte, zrovna dvakrát příjemné není. Jediné, co jsem na sobě shledala jako neadekvátní, byly vlasy, které už vážně potřebovaly dobarvit, ale i na tom už se momentálně pracuje *sedí u Tosh (yep, pojmenovala jsem noťas podle Toshiko z Torchwoodu) a fetuje výpary z pracující barvy ve vlasech*

Oficiálně poslední letní den ... a poslední všední prázdninový den :'D Vážně už se nemůžu dočkat, až budu v pondělí ráno lítat po Ústí a hledat cestu na rektorát, kde jsem v životě nebyla a tentokrát už jsem se mu nevyhla ^^"


God save the Queen

20. září 2012 v 17:26 Vše kolem Tweedledee
Bláhově jsem se bála, aby mi v tom šátku třeba nebylo vedro ... naprosto zbytečně, po ránu je už vážně slušná kosa >A< Je v něm krásně teploučko :3 Holt se už léto fakt neodvratně blíží ke konci.

Někdy dokážu nahodit tak roztomiloučkej kukuč, že se tomu až sama divím :D


Tip na dobrou večeři aneb brokolicový koláč

20. září 2012 v 13:56 Z liščího talíře
Tenhle recept jsme jednou objevili na obalu Perly na pečení, rozhodli se ho vyzkoušet a od té doby se u nás zabydlel >:3

Budete potřebovat 250 g hladké mouky (my na něj už delší dobu používáme celozrnnou žitnou, v tomhle případě mi i chutná víc), 120 g Perly, 500 g brokolice, 2 syrová vejce, 200 ml mléka, lžíci hořčice, 50 g nastrouhaného tvrdého sýra, sůl a pepř.

Brokolici rozebereme na růžičky a necháme ji pět minut v páře, potom ji nakrájíme na kousky (jak velké záleží na vás, já osobně mám ráda, když je dost najemno). Z mouky, Perly a trochy vody vypracujeme těsto, vyválíme ho na plát a tím vyskládáme předem vymazanou a vysypanou (strouhankou) formu. Do mléka vyklepneme vejce a rozmícháme, osolíme, opepříme a potom přidáme hořčici a tak čtvrtinu sýra. Na těsto rovnoměrně rozprostřeme brokolici, zalijeme směsí a posypeme zbytkem sýra. Pečeme v troubě přibližně 30 minut.

Před podáváním je lepší nechat koláč chvilinku vychladnout, aby nebyl úplně vařicí, ale tak, aby se sýr nepřestal táhnout :) Na závěr si snad už jen nalít sklenku oblíbeného vína a vychutnat si dobrou a podle mého názoru i docela zdravou večeři :3