Duben 2012

Creepiness

30. dubna 2012 v 20:38 Shiki
Je fakt, že Megumi pod postelí spolu s tradičním prokřupáváním krku byla poněkud děsivá. U Tatsumiho se mi vybavil akorát tak Terminátor ^^"


Jak poznáte, že je opravdu vedro

30. dubna 2012 v 15:46 Epické výroky
"Snahu o čtení Gadamera jsem vzdala v okamžiku, kdy jsem si uvědomila, že místo ontologický čtu ornitologický."


Asi to už dneska vážně nemá cenu :'D

Falešná vitráž

30. dubna 2012 v 11:25 Vše kolem Tweedledee
Aneb jedno z mých vylepšených oken.
Jakou parádu udělá koupená barevná fólie ;)


Poníkovská anketa

29. dubna 2012 v 16:29 Průzkumy lidu
Ono by na to stejně jednou došlo, tak co :D

Podělte se se světem o vašeho oblíbeného barvami hýřícího lichokopytníka ^^


Poněkud hektický víkend

29. dubna 2012 v 15:14 Herald z roku 2012
Aneb nejen sluníčko a teplo může za absenci blogerů.

Jakkoliv jsem byla ještě v pátek šťastná, že se noťas jenom přehřívá, musí se vyčistit, ale jinak funguje, to všechno ze mě včera ráno opadlo, když už se mi ho ani nepodařilo zapnout. Což je trošičku průser, když potřebujete dodělat milion věcí a na pidiobrazovce netbooku je to tak trochu o nervy.


Proto mě velmi příjemně překvapilo, když se mezi obvyklými komponenty tradičního sobotního nákupu objevila i krabice Toshiba.

Nicméně, po obědě se jelo na zahradu, protože bylo hezky a protože se potřebovaly zasadit jiřiny. No, vážně by mě nenapadlo, že bude na konci dubna 28 stupňů ve stínu. Liška tedy lítala po zahradě, zalívala a tak podobně. Samozřejmě, že v tom vedru pobíhala jenom v kraťasech a vršku od plavek a i v tom jí bylo vedro, aspoň si ale nezapomněla namazat obličej, i pod sluneční brýle. Po návratu domů zjistila, že je na polovinu těla tak trochu humr a obličej je asi to jediné, co nemá červené ^^"


Jednou z těch úspěšnějších věcí je, že se nový noťas podařilo dát dohromady ještě večer, je o hodně lehčí než ten můj pětiletý Acer, prakticky vůbec se nehřeje a ani nevrčí, rozhodně jsem s ním alespoň za tu chvilku spokojená. Druhým úspěchem je, že se mi podařilo dodělat tu seminárku o Pokání. Teď jen doufám, že mi jí uzná, protože jsem nad tím vším strávila docela dost času, dala si s tím práci a docela by mě to mrzelo. Navíc o tom jestě budu muset udělat ústní prezentaci, to bude taky supr. Díkybohu za to, že zítřek nebude tak vysilující a že v úterý je volno, vážně se mi to v tuhle chvíli ohromně hodí, třeba se mi zase povede udělat aspoň část něčeho dalšího ze seznamu čekatelů.

Tak, a teď si jdu dát velmi stylově ke svačině jahody se šlehačkou ... záviďte >:3

Já před rokem

29. dubna 2012 v 12:42 Allons-y!
V tu dobu jsem totiž prožívala těžce obsesivní první stádium Whovianismu a když se nad tím tak zamyslím, tak dneska je to přesně rok, co jsem si ve spěchu stahovala první část the The End of Time, abych se na ní mohla hezky večer mrknout, když už o ní přijdu v televizi ... jaká nostalgie a fakt, že mi to vydrželo :'3


Me WHOsta :D

Late in the night

28. dubna 2012 v 21:13 Sherlocked
Ani si nedokážete předtavit, jak moc na mě tenhle fantastickej fanart působí *A*
Takovýhle siluetky totiž vážně zbožňuju ♥


Padáme na hubu snadno a rychle

27. dubna 2012 v 19:34 Herald z roku 2012
Jelikož jsem si dneska tak trochu udělala volno, rozhodla jsem se, že svojí noru dobrovolně nabídnu jako první místo na jarní mytí oken, abych to konečně měla z krku. Abyste to pochopili, ona to totiž není vůbec snadná záležitost. Aby se člověk k tomu oknu vůbec dostal, tak musí sundat desku stolu a tímpádem i všechno, co se na ní nachází, plus z parapetu polici se všemi kytkami a podobně. Nutno podotknout, že v tom vedru, co dneska bylo (jednu chvíli mi teploměr ukazoval dokonce 36 stupňů, když na něj pražilo), to byla vážně lahůdka. Nicméně, dobrá věc se podařila, hrubá síla zvítězila a okna se blýskají jak psí kulky, na pár tabulkách jsou pak vylepené fólie s motivem takových žlutooranžovozelených lístků, které působí dojmem vitráže a vypadají vážně hezky a vyprané záclony zase krásně voní.

O to bezvadnější bylo zjištění, že mi jaksi nechce naběhnout noťas. Když se mu to nakonec díkybohu podařilo (přece jenom, už má svá léta, mám ho někdy od prváku nebo druháku na gymplu), zjistila jsem, že by mu nemělo nic být kromě toho, že se strašně přehřívá a ani chladící podložka už to nějak nepobírá. Čili bude stejnak muset k panu doktorovi, aby ho vyčistil, mám totiž podezření, že po těch dvou letech, kdy se čistil naposledy, bude zase plný prachu a jiného sajrajtu, který způsobuje jeho horečku, občas až infarkt (a že to svými zvuky dává patřičně najevo)

Každopádně jsem momentálně zralá tak akorát na to, abych se vykoupala, umyla si srst a mrkla se konečně na díl z nové řady Midsomeru, neb první dva mi kvůli žranicím a chlastačkám v posledních čtrnácti dnech unikly.


Zvířátková verze

27. dubna 2012 v 19:16 Sherlocked
Aneb bajková verze :DDD


Hurts - Unspoken

26. dubna 2012 v 19:59 Gramofon Underlandu
Vážně jsem si jejich písničky zamilovala, jsou hrozně uklidňující ♥


Jak jsem začala žít zdravě

26. dubna 2012 v 19:49 Vychytávky
Začalo to o Velikonocích, které jsme trávili v Plzni a babička se zeptala, jestli náhodou nechceme houbu. Žádnou muchomůrku nebo atomový hřib, ale tibetskou houbu.

On to vážně není zádný hříbek, ale takové klepavé bílé nudličky, které se šoupnou do nějaké nádoby (nesmí být kovová, kdyby s tím houba přišla do kontaktu, tak vám umře), zalijí čtvrt litrem mléka, které za 24 hodin přemění na něco mezi kefírem a kyselým mlékem. Mléko se slije, houba se pořádně propláchne pod tekoucí vodou, zalije se další dávkou mléka, přikryje se nějakým prodyšným plátýnkem a po dalších 24 hodinách se celá procedúra opakuje.

Tahle kůra by se měla dodržovat 20 dní (do té doby vám houba vyroste na přibližně dvojnásobek, u té naší se už docela začínám děsit, kdy sežere ona nás, a pak ji můžete rozdělit na dvě části a jednu zase poslat dál), podle instrukcí by vás to mělo vyléčit úplně ze všecho, vysokým tlakem počínaje a rakovinou konče. Tomu nevěřím, ale musím uznat, že na trávení to má účinky přímo blahodárné. Celá naše rodina završí dvacetidenní konzumaci v sobotu, ale myslím, že s tím jen tak nepřestaneme. Dokonce už máme i další tři lidi, ke kterým naší houbu rozšíříme.

Člověk má pocit, že pro sebe dělá aspoň něco. A navíc mu to něco i chutná ^^


Am I ginger?

26. dubna 2012 v 18:04 Vše kolem Tweedledee
Pokud máte pocit, že hlavním účelem tohoto článku je z mé strany nutná potřeba pochlubení se svými úžasnými slunečními brýlemi (že jsem si ráno nandala špatně čočky a musela si je přendat do správných očí je věc jiná), pak se nemýlíte :D

Abych byla upřímná, zbožňuju i tu tuniku, do vedra naprosto ideální věc :3


Requiem for Sunako-chan

25. dubna 2012 v 21:04 Shiki
Vždycky měla naprosto perfektní loli oblečení :3
Ale pozor, dovede ukázat zuby ... a kouše


Epiphany

24. dubna 2012 v 14:22 Herald z roku 2012
Dnes dopoledne jsem zažila moment prozření.

V jeden jediný okamžik jsem dospěla k tomu, že mě přibližně třetina spolužáků nehorázně štve.

Člověk se snaží, aby měl jeho referát nějakou vědeckou úroveň, probírá se různými cizojazyčnými studiemi a ještě se mu o tom v noci zdá, jaké má z toho nervy.

A když pak člověk kouká na ty znuděné nebo ušklebující se tváře, které se to ani nesnaží zakrývat, tak z toho ve výsledku má vysloveně pozitivní pocit.


Asi jsem už konečně dospěla i k tomu, proč nechci učit.

Sherlockians went to town

23. dubna 2012 v 18:19 Historie conů, slezin a jiných akcí
Víte, jaká je to krása, když máte v okolí někoho, s kým můžete směle fangirlovat? ^^ Stačí, když jdete parkem a tlemíte u toho, když se snažíte narovnat si límec, abyste vypadali děsně tajemně :D

Víte, když jsem se dneska chystala ze školy domů a narazila jsem na Simču a mohla jí hned vrazit zpátky knížky na pedagogiku, když už jsem se s nimi tahala, rozhodla se, nepochybně díky mé nepopíratelné přitažlivosti :D, že se vykašle na morfování a místo toho mě doprovodí na vlak. Jen tak mezi řečí jsem se zmínila, že je v Ústí holmesovský obchod, o kterém Simča nevěděla, takže jsem ho samozřejmě šla ukázat :D Padaly i takové návrhy, že vlezeme dovnitř, ("Třeba tam budou mít nějakej oltář s fotkama!"), nicméně převážnou část sortimentu tvoří nejrůznější kuřácké potřeby, dýmkami počínaje a vodnicemi konče. Tak jsem byla donucena aspoň vyfotit tu boží ceduli, na kterou se chodím dívat. Co na tom, že pršelo a díky větru ze mě málem byla Mary Poppins, důkaz místo slibů. Už jsem jenom zvědavá, kdy se vydáme vylepovat cedulky :D


Naše další kroky vedly do Levných knih, protože se Simča nemohla rozhodnout, jestli si Doyla koupit nebo ne. Nakonec dilema vyřešila tak, že si stejně jako já před pár týdny hrdě odnesla ^^ S příchodem na nádraží ale ta pravá sranda teprve začala. Všechno bylo krásně načasované, spěšnák hezky stál u nástupiště ... aby se pár vteřin po našem příchodu rozjel. Žádná katastrofa, za deset minut měl jet osobák, tak jsme hezky přelezly na jiné nástupiště. O chvíli později se z amplionu ozvalo hlášení, že osobák kvůli výluce přijede výjimečně na jiné nástupiště. Tak jsme opět přelezly na jiné nástupiště, kde stál přistavený vlak, u kterého všichni cestující pro jistotu zkoumali, jestli to náhodou není ten náš osobák. Nejspíš proto se na tabuli objevila výzva, které se člověk zkrátka nemohl nesmát :D


Nicméně, osobák přijel, já si hezky nasedla a vzápětí mě polil studený pot, protože jsme se rozjeli směrem Střekov a představa, že skončím někde ve směru na Prahu, se mi vážně nezamlouvala. Díkybohu to bylo jenom proto, abysme se dostali na správnou kolej. Sice jsme měli ještě desetiminutové zpoždění, ale byla jsem ráda, že jsem nakonec vůbec do Teplic dorazila ^^"

První díl třetí řady

23. dubna 2012 v 17:06 Sherlocked
Okamžitě se mi vybavil Edward Elric s "Co si tady flirtujééééš?!" a pak jsem se hodnou dobu nemohla přestat smát :D

Sherlock: Like a sir, John: >:D
Prostě epic reunion :D


Nedostatek času je ten nejlepší stimulus

22. dubna 2012 v 20:17 Herald z roku 2012
Neustále se přesvědčuji o tom, že když mi už takříkajíc hoří koudel u zadku, jsem schopná podat neuvěřitelné výkony.

Jen za dnešek jsem byla schopná napsat téměř tři čtvrtiny své literární seminárky na Pokání, na což jsem obzvlášť hrdá, jelikož mezi mými zdroji převládají kritiky, kterých je díkyhohu dostatek a snad se mi už tentokrát konečně daří psát to, co se po mě chce. Mám takový pocit, že mě ta knížka začíná nepatrně ovládat ... ale kdybych do úvodu napsala, že důvodem, proč jsem si tuhle knížku vybrala, byl ten, že filmové verzi hrál Ben (nesmějte se, ale on to vážně ten úplně prvotní důvod byl ^///^), tak by ze mě asi moc nadšená nebyla :D Stejnak je ale Paul Marshall taková nesympatická postava ... Pedobear jeden >:D

Momentálně pak dokonce dělám na úterním referátu na Lexikologii/Sémantiku, nad kterým jsem celý včerejšek tiše trpěla a absolutně netušila, co se po mě chce. Ne že bych to teď tušila o moc víc, ale blaží mě představa, že nepřijdu s práznou a že to snad i aspoň trochu souvisí. Mělo by. Je to pomalu víc psychologie než lingvistika :'D


Mimochodem, jelikož včera večer bylo v televizi tak nějak nečekaně prd, jen tak jsem projížděla kanály, abych zjistila, že na slovácích dávají Muži, kteří nenávidí ženy. Ne tu nejnovější verzi, tahle byla z roku 2009, švédsko-dánská koprodukce. A musím říct, že mě to jenom utvrdilo v tom, že si celé Milenium musím někdy bezpodmínečně přečíst. Nářez, a to jako vážně.

No nic, vypsala jsem, co jsem chtěla a jdu ještě dělat, dokud na to mám náladu a energii.

Shiki - Goodbye

22. dubna 2012 v 11:27 Anime Music Videos
Co dodat ... člověka z toho slušně mrazí


Let's make a contract

21. dubna 2012 v 20:04 Ostatní anime
Creeeeeeeepy x____O
Ale taková už zkrátka Madoka je. Kam se na Kyuubeye hrabe Sebas


Shopping and fucking

21. dubna 2012 v 14:32 Herald z roku 2012
Co uděláte, když máte doma hromadu slevenek od O2 za to, že jim platíte jak mourovatí na všechno možné? Samozřejmě, že se vypravíte do nákupního centra s cílem upotřebit je.

Můžu říct, že mi tentokrát udělal strašnou radost New Yorker, jelikož se mi v záplavě neonově barevných hnusů podařilo najít dokonalé britiš tričko, jaké jsem už dlouho sháněla - bez žádných zbytečných vymrvenin a rádoby kůl nápisů. Navíc je na něm i trasa metra :D V C&A jsem si pak pořídila sluneční brýle, u kterých bych nikdy neřekla, že by mi zrovna tenhle tvar mohl slušet, nicméně opak je pravdou, vypadají fakt dobře ;) Poníky jsem si přitáhla z hračkárny, kde už byly jenom poslední dva pytlíčky, do kterých člověk neviděl, tak jsem si řekla, že je tam zkrátka nemůžu nechat. Ani jsem nečekala, že by zrovna v těch dvou mohly být Applejack nebo Twilight Sparkle, ale jsem spokojená i s těmi, co mám (sice předělaná Rarity a Pinkie Pie, ale Pinkie je čajová a její cutie mark je dokonce hrníček ^^) A keramického šnekouna jsem si odnesla z OBI, mám už doma hnědého, tak aby mu nebylo smutno. Navíc mi hrozně připomíná ty perfektní zpívající slimáky z filmu Spláchnutej :D


Sečteno a podtrženo, jsem víc než spokojená ^^ A teď "hurá" do práce.