Únor 2012

Den navíc

29. února 2012 v 19:53 Herald z roku 2012
No jo, tetě by dnešním dnem mělo být der facto čtrnáct let :D Nevýhoda toho, když se člověk narodí v přechodném roce :D

Kontrolní otázka, soudruzi. Jak poznáte, že přednáška, na které se zrovna nacházíte, je opravdu záživná? Když vám dojdou hlášky a vy si místo nich začnete do zápisků kreslit trollface (jen tak mimochodem, Virginia Woolf trollí taky, máme na to písemný důkaz) To, že je vás tam celkem šestnáct, protože je to od sedmi do devíti večer a navíc si lidé myslí, že to odpadlo, je vedlejší) Každopádně jsem se dneska konečně poprvé dostala na překladový seminář a byla jsem potěšena, že se v mém překladu nevyskytovaly nějaké zásadní kixy jako tomu bylo u některých ostatních (představte si člověka, který je na pokraji sil, zraněný, sotva jde a někdo mu do ruky místo hole šoupne rovnou kyj :D) Navíc je fajn, že jsme se rozdělili do dvou grup a budeme ho jednou za čtrnáct dní, takže budu obtýden stíhat i zumbu, za což jsem vážně ráda :) A Simi, doufám, že jsem tě v plánu na shlédnutí Sherlocka dostatečně podpořila (slyšíte, podpořila, ne přemluvila, tentokrát to vážně není moje vina! >:D) Stojí to za to, rozhodně ^^

Tak jo, jelikož toho mám dneska celkem dost, tak se poroučím do svého koupelnového království. Tak se mějte a užijte si zbytky toho dnešního dne extra :D


Svůdník

29. února 2012 v 19:31 Yu Yu Hakusho
Kurama a purple shirt of sex? Me gusta >:3
Ale víte, co je nejvtipnější? Fialová saténová košile se vážně nachází v mý skříni :D


Ehm, Chibitalia

28. února 2012 v 20:51 Axis Powers Hetalia
I když už Hetalii moc neholduju, tak o tohle vás zkrátka nemůžu ochudit :D
Feli nám zdrsněl :DDD


Why are you so cute?

28. února 2012 v 12:47 Sherlocked
Aneb svět je plnej dokonalejch hrnků, který nikdy nebudu mít :'D


Kdo je generál Failure a proč čte můj disk C?

27. února 2012 v 19:27 Herald z roku 2012
Buhehe, po týdnu jsem se zase ukázala na veřejnosti, abych se hned ráno už v autobuse srazila s Kyoko a vytvořila s ní bacilonosičské duo (aneb obě stále kašlíkujeme a kejchánkujeme a nemůžeme se toho zbavit :D)
~
Protestuje se. Celý týden. Jsem pro, ta reforma se mi vůbec nelíbí.
~
Škola mě neustále nutí číst tuny britiš literatury ... pak se nemám divit, když se přistihnu, že přemýšlím v angličtině a kolikrát mi trvá, než si vzpomenu na české ekvivalenty k některým výrazům ^^"
~
Na Sémantice jsme si kreslili ptakopyska (Perryyyyy, Perry the Platypuuuus) a ač to může znít podezřele, tak s výkladem souvisel. Vysoká škola? Ale kdepaaak.
~
Jelikož jsem pilné děvče, tak jsem si udělala úkol z překladu dokonce ještě před termínem. Nemůžu si pomoct, ale věta Upustil pušku, klekl si vedle zraněného mladíka a podepřel mu hlavu svými vlastními těžknoucími rameny mi vůbec nezní jinak, než má. Aneb slashujeme vždy a všude.
~
S Kadet a Ryuki (která o tom vlastně ještě asi neví :D) se v důsledku naší vysoce intelektuální debaty, která se zvrhla od prostěradel a dek úplně někam jinam, chystáme vypracovat teorii fyzikálního zákona, který vyvrátí všechny stávající (aneb jak je možné, že John Watson dokáže vydávat teplo bez toho, aby ho přijímal :D)
~
A o Pedobearovi s Benovo obličejem pronásledujícím mě s čokoládou v ruce se mi nakonec taky nezdálo, škoda :D

Vyžvatlala jsem se, tak se mějte krásně, pište básně a já mizim 8D


Kachní sezóna

27. února 2012 v 15:05 Ostatní věci
Elmer má veškeré mé sympatie :D


Blogovat či neblogovat ... toť otázka

26. února 2012 v 17:03 Různé texty
Neděste se (nebo neradujte se, co já vím, kolik haterů se tu zrovna vyskytuje 8D), nehodlám psát filosofickou úvahu o tom, že chci skončit nebo tak podobně, s tím nepočítejte (smůůůla), spíš bych se chtěla z mého pohledu tak trochu zaměřit na to, co nás vlastně vede k tomu, že si vedeme své internetové koutky.

Pokud mám být upřímná, od té doby, co vodami blogu.cz proplouvám, jsem si prošla už různými obdobími. Jednou ze zajímavostí je také to, že jsem žádný blog, na kterém jsem se nějak podílela, nezaložila, ale vždycky jsem na něm zůstala (ale pozor, má nesnesitelná povaha se s přibývajícím věkem začíná zmírňovat :D) Úplně prvním impulsem, proč se zapojit do chodu vlastních stránek, byla touha podělit se s lidmi o pomalu se rozvíjející zažranost do anime, neustálé hledání a zveřejňování tun obrázků a (samozřejmě z naprosté většiny zkopírovaných) recenzí, zkrátka podílení se na vedení anime centrály, což samozřejmě neslo své ovoce v podobě obřích čísel na TopListu, ale také také za tím stála spousta práce, lidé zkrátka pořád chtějí něco nového a nad hledáním nových obrázků a informací se přeci jenom stráví velká spousta času (a to nepočítám zveřejnění aspoň deseti článků denně, co by tehdy člověk neudělal pro návštěvnost ... dodnes nechápu, jak jsme to mohly stíhat) Na denním pořádku byly také samozřejmě různé soutěže, řetězáky s anime tématikou a podobně. Jenže časem jsem zjistila, že mě to tak úplně neuspokojuje a začala jsem se věnovat i poněkud osobnějším článkům (zkrátka jsem se sem tam potřebovala lidově řečeno vykecat, dát návštěvníkům najevo, že i ta osoba na druhé straně monitoru je také člověk), abych byla později nařčena, že z blogu dělám fórum, ale to už je jedno, tahle doba už je dávno pryč.

Co mám Underland, jsem naprosto spokojená. Je to zkrátka má země, můj svět, kousek internetového prostoru, který je jen můj a kde mi nikdo nediktuje, o čem mám nebo nemám psát a podobně. Ráda ho nazývám jakýmsi odkladištěm mých myšlenek, postřehů, názorů a zájmů. Líbí se mi, že není autorský, ale zároveň nese otisk mé osobnosti, ať už v mých fotkách, recenzích, zamyšleních nebo reportech o různých událostech. Líbí se mi, že se na něm můžu plně vyřádit, co se různých mých zažraností týče a že tím můžu nenápadně vytvářet další zažrance, což se mi zatím úspěšně daří :D A co se mi líbí nejvíc? Že jsem díky blogování narazila na spoustu skvělých lidí, které se nebojím nazývat přáteli, některé z nich už znám pár let a rozhodně pro mě nejsou jen pixely na obrazovce :3

A proč blogujete vy? :)


Pink Floyd - Wearing The Inside Out

26. února 2012 v 10:27 Gramofon Underlandu
A zase návrat do minulosti ^^"
Když Division Bell má vážně nádherný písničky


Zhluboka se nadechnout, potápíme se do hlubin melancholie

25. února 2012 v 16:27 Různé texty
Nějak mě to napadlo, ani nevím jak ... nejspíš to bude tím, že už jsem týden zavřená doma s prakticky nulovou absencí jakéhokoliv lidského kontaktu a začínám přemítat nad nesmrtelností chrousta.

Vzpomínám si na konec devítky, na úplně poslední vysvědčení, na ty vodopády slz a občas až hysterické záchvaty a na sliby, jak se rozhodně budeme každý rok scházet. Pravdou je, že pár srazů se od té doby konalo, většinou však v ještě ne tak vzdálené a ještě dost euforické době. Teď už to bude šest let, kdy jsem se s některými lidmi viděla naposledy. Nějaké pokusy o zorganizování srazu byly, jenže v naprosté většině případů nakonec ztroskotaly na tom, že Spolužáci.cz jsou už kompletně pod drnem a někteří jedinci zkrátka odmítají akceptovat fakt, že ne všichni si chtějí zařizovat účet na Facebooku (obzvlášť, když na vás mají i jiný kontakt)

Ale já si tak říkám, kdyby se přeci jenom nějaký ten sraz zorganizovat podařilo, měla bych si vlastně s některými vůbec co říct? A oni se mnou? Spousta věcí se od základky změnila. Z brýlaté holky s blonďatě promelírovanými vlasy zažrané do klasické hudby a se svou rozvětkou pravidelně šmírující muzikanty (ona tam ta temnější stránka byla vždycky, jen si nemyslete) vyrostla stále brýlatá slečna s třešňovým přelivem, která s nástupem na střední objevila kouzlo anime, začaly se jí měnit zájmy, pomalu se stávala zvrhlejší a zvrhlejší a pak už to s ní šlo jenom z kopce :D Vím, že někteří z mých bývalých spolužáků už mají rodiny, jedni pracují, druzí studují v Austrálii a tak podobně ... a já si vesele trapčím na UJEPu. Možná je to oproti některým celkem fail, ale upřímně řečeno, já jsem spokojená. Nedokážu si představit, že bych se teď měla nedejbože starat třeba o dítě, vážně ne. Možná toho o tom "skutečném životě" vím méně než ostatní, dost možná se v některých ohledech nechovám jako zodpovědný dospělák, jak by se ode mě očekávalo. Chci si tenhle současný stav užít tak dlouho, dokud budu moct. A nechci se měnit jenom kvůli tomu, abych někomu vyhovovala. Můj vnější život je možná docela nudný ... ale bohatost toho vnitřního ho vyvažuje :)


Strká ptáka do čokolády

25. února 2012 v 14:25 Ostatní věci
Nemůžu si pomoct, ale totálně mě to rozsekalo, hlavně ta poslední fotka, vypadá tam jak čokoládová figurka :DDD
Upřímně řečeno, kolikrát v životě uvidíte kakadu v čokoládový fontáně? :D


Ideální místo pro vraždu

24. února 2012 v 17:03 Velká Británie
To nic, to jenom deformace z Midsomeru, románů typu Wuthering Heights a tak podobně


První setkání

23. února 2012 v 17:18 Blood+
Aneb kolorizovaná část mangy, podle mýho názoru víc než božsky :3
Nutno ovšem podotknout, že v manze byla tahle Saya snad ještě rozmazlenější než v anime a to už je co říct


Láska za časů tubery

23. února 2012 v 14:48 Herald z roku 2012
Pro rejpaly, samozřejmě, že vím, že v originále je cholera, ale tubera se k mému kašlíčQu hodí víc.

Bláhově jsem si myslela, že v pondělí začnu brát léky a ve středu už zdravá jako rybička směle vykročím do školy. Ahahahaha ... no. Jediné výhody jsou, že jsem se zbavila teploty a cirkulárky v krku, léky na odkašlání zabírají, ale nic nejde hned a jejich evidentní působení i na vedlejší dýchací dutiny má za následek, že se mi jako bonus spustila ještě šílená rýma Saku je chcípáááák Brutálně mě ovšem ubíjí fakt, že si nemůžu prozpěvovat s muzikou, co zrovna poslouchám, leda tak na playback - v opačném případě mi hlasivky vyhlašují válku >:D Vážně budu šťastná, když se mi toho podaří zbavit do pondělka. Ale tak, aspoň si teď tu absenci ještě můžu dovolit, jsem hezky v teple, na většinu věcí kašlu (a to doslovně) a někteří jedinci mě šíleně rozesmívají svými dotazy (ne, Kadet, tebe jsem rozhodně na mysli neměla :D) Dnes to mírně zčeřil fakt, že se dopoledne někomu podařilo překopnout kabel od telefonu a tímpádem i od internetu, ale což, netrvalo to tak dlouho, aby závislák začal šílet a navíc, umím se zabavit i bez netu (a na ta slova přečetla zase pár kapitol z Doyla) Což mi připomnělo, že mamka zahlédla v knihkupectví Inheritance aneb poslední díl Odkazu Dračích jezdců od Paoliniho - byl dokonce v angličtině, ale jedině v paperbacku, což vážně nechci ... holt si budu muset počkat do dubna na českou verzi v pevné vazbě (vážně nemám ráda paperbacky u takhle tlustých knížek)

No nic, asi si půjdu uvařit další dávku bylinek, které už mi po těch několika dnech tečou i ušima :'D

Tak se mějte~


Checkmate

23. února 2012 v 12:53 Kreativně-grafický koutek
Kdysi to tu bylo i na designu, tak proč se s tím nepochlubit, že :D

Kdyby přeci jenom někdo nevěděl, tak šachovnicová fotka je Alušky, Ciel je taktéž Aluška a Sebastian jsem pak (světe, div se) já, kdysi jsem ho chtěla dávat dohromady, ale nakonec z toho nějak sešlo ... aspoň mám na památku pár fotek, kde si vážně připadám sama sobě až démonicky k sežrání >:3


Donna forever

22. února 2012 v 17:44 Allons-y!
Stejnak to ale vůbec nebylo fér. Rose sice zůstala trčet v alternativním světě, ale dostala vlastního Doktora, Martha dostala Mickeyho, ale Donně se zkrátka musely vymazat veškerý vzpomínky na Doktora, jinak by to asi nešlo, že >:D Donna holt prostě musela dopadnout nejhůř, aspoň z mýho pohledu :'(


Come at me, bros 8D

22. února 2012 v 15:27 Vše kolem Tweedledee

Jelikož je to prakticky jediná sociální síť, kde jsem už nějakou dobu usídlená, zakládala jsem si na ní účet de facto z nudy a ejhle, ani po dvou letech mě nepřestala bavit, chci se o ni s vámi podělit. Vím, že dost z vás o mém účtu ví, ale třeba se najde někdo, koho by zajímaly mé ftipem hýřící odpovědi nebo by měl sám nějaký všetečný dotázek :D

~ SakuraPinkFox ~

Menší dodatek na závěr: Můj přístup k anonymům a jejich dotazům k věcem, do kterých jim absolutně nic není, by se dal shrnout přibližně takhle nějak ↓


Myslím, že podepsat se alespoň přezdívkou není až takový problém

Když nemůžete najít vyhovující stampku, udělejte si vlastní

22. února 2012 v 14:28 Kreativně-grafický koutek
Řídím se tím už delší dobu, protože se to kolikrát vážně vyplatí. A jelikož jsem měla včera večer tvořivou chvilku, stvořila jsem si tohle You're my obsessiooon (převést animaci na normální obrázek, umazat, ořezat, narvat do rámečku, zprůhlednit ... proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že :D)


Mimochodem, kdyby jí chtěl někdo použít, zlobit se nebudu, spíš naopak ;)

Miluji kulturní reference

21. února 2012 v 16:20 Epické výroky
"Kdybys viděl, co mi ráno vyšlo z nosu, tak hodíš šavli."
"No ... můžeš o tom psát vogonskou poezii."


Neustále se objevují okamžiky, kdy mě zkrátka táta dostane do kolen :D

Welcome to London

21. února 2012 v 13:00 Velká Británie
Neodolala jsem :33Bacil mě bacil

20. února 2012 v 16:28 Herald z roku 2012
Hm, jsem opravdu šťastná, že se ze skapání na začátku letního semestru začíná stávat nová tradice *ironie*

Když se včera večer můj hlas přesunul z normální polohy do takového pěkného sexy barytonu (Ben hadr, fakt že jo), zatímco výšky mi poněkud vynechávaly, měla jsem z toho akorát tak prdel. Po téměř probdělé noci, kdy se mi krk změnil v cirkulárku, už mi to tak vtipné nepřišlo. Jsou chvíle, kdy jsem opravdu šťastná, že mám lékárnu prakticky hned u domu, jinak mám pocit, že bych se tam asi nedobelhala. A tak žiji na bylinkových čajích, Vincentce a prašanech (ať žije Bioparox, ten sprej sice smrdí stejně šíleně, jako chutná, ale vždycky mi pomohl), jsem zahrabaná pod dvěma dekama, čtu postreichenbachovskou fanfiction a zjišťuji, že se mi teplota vyšplhala na krásných 38,1 :'D No, vážně jsem zvědavá, kdy se dostanu do stavu, abych byla schopná dolézt do školy a vydržet tam ... zítra to rozhodně nebude.

Tak se mějte pokud možno lépe než já a já se poroučím opět kurýrovat.