Listopad 2011

Magic Violin

30. listopadu 2011 v 21:04 FanArts
Vážně překrásnej fanart s Emilkou *__*


Ejhle, adventu již nakrátku

30. listopadu 2011 v 15:19 Herald z roku 2011
A blízko, blizoučko Štědrý den, jak praví klasik.

Když jsem se tak včera vracela domů výjimečně až za tmy (musela jsem zůstat kvůli referátu na Nietzscheho, který mi byl mimochodem pochválen a já jsem fakt ráda, že už od něj mám pokoj) a pozorovala všechnu tu vánoční výzdobu, jak v oknech, tak na stromech na náměstí, rozhoupala jsem se k tomu, abych v osm ráno lezla po schůdcích do oken a věšela světýlka :D Každopádně, letos mám ve výzdobě oken prvenství, aspoň tedy v naší horní půlce ulice ;)

Ale abych byla upřímná, letos mě fakt, že první advent už byl v neděli, mírně zaskočil. A ještě víc to, že mi v tomhle semestru zbývají už jenom tři týdny školy, se zápočtovým týdnem v novém roce čtyři. Vážně to šíleně letí. Asi bych už vážně měla začít shánět a vyrábět dárky, letos mě jich čeká sedm, pro sedm vyvolených, kteří si je zaslouží. Tak jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne.

Tak jo, jsem šťastná, že už jsem doma, ještě šťastnější, že jsem se teple najedla (chápu, jak to zní, ale neberte to tak :D) a jdu si chvíli hodit relax, než se večer opět poženu na dobrovolné huntování těla, které je zhuntované ještě z pondělka :'D


Florence + The Machine - Drumming Song

28. listopadu 2011 v 20:37 Gramofon Underlandu
Tahle (mimochodem úžasná) písnička má ale šíleně slashovej podtext ... aspoň teda pro mě >:3

Nehledě na to, že Florence fakt úžasný a nádherný stvoření ... a ginger k tomu


There's a drumming noise inside my head
That starts when you're around
I swear that you could hear it
It makes such an almighty sound

Louder than sirens
Louder than bells
Sweeter than heaven
And hotter than hell

The GAG Quartet - le Internet Medley

27. listopadu 2011 v 17:00 Bílé plátno Underlandu
Tak TOHLE je absolutní internetová hymna 8)


Fezes are cool

26. listopadu 2011 v 20:43 Vše kolem Tweedledee
Aneb co nastane, když Whovian vyhrabe ve skříni taťkův starý Campari fez :D
Nešlo odolat, vážně nešlo :D


Pale as death

26. listopadu 2011 v 13:57 Vše kolem Tweedledee
Zjistila jsem, že lampa doplněná zamračenou oblohou u babči mi dodává dobře mrtvolný vzhled (ještě podmíněný tím, že je tu vážně docela kosa) ... ale mě se to líbí :3


Favourite companion

25. listopadu 2011 v 16:42 Průzkumy lidu
Hm, v tomhle případě to v angličtině vážně zní líp ... kažopádně, anketa fachčí už delší dobu, jen se mi jí zatím nechtělo věnovat samostatný článek *lemra*


Samozřejmě, že vám neberu Roryho nebo třeba Sarah Jane, ale zkrátka jsem udělala výběr z hlavních bab novějších sérií. A myslím, že jestli mě znáte, tak máte o mém výběru asi už jasno ;)


Florence + The Machine

25. listopadu 2011 v 11:09 Gramofon Underlandu
Oni maj vážně hodně chytlavou hudbu ... aspoň to, co jsem zatim slyšela *3*
Slečna mi vzhledově fakt hrozně moc připomíná Melody, nemůžu si pomoct. A její hlas je vážně boží ♥


Jmenovka od Li-lian Chiname

24. listopadu 2011 v 21:16 Dary pro královnu
Mám jí sice už od úterka, ale což :D
Je sladká, viďte :3


Tak nevim ... začal se svět točit opačně?

24. listopadu 2011 v 20:21 Herald z roku 2011
Šinu si to takhle večer po Ústí na vlak a ze všech lamp zrovna dvě zhasly přesně v ten okamžik, kdy jsem pod nimi prošla. Tak nevím ... buď jsem Brumbál nebo Mozkomor.

Když pak jdu v Teplicích na autobus, tak koukám, že mám dva stíny :'D

A čarodějnice na nás ani jednou neřvala, právě naopak, dalo se s ní normálně mluvit.

... mám mít strach? ^^"


Mahou Shoujo Requiem

23. listopadu 2011 v 8:40 Anime Music Videos
Tohle AMVčko je prostě krásný ... na Mahou Shoujo bych se taky chtěla někdy podívat, jen kdyby byl ten čas


Time Pony

22. listopadu 2011 v 17:57 My Little Pony
Ne, nedalo mi to a hledala jsem ... a uznávam, že ponifikace čehokoliv je opravdu hodně reálná hrozba ^^"


AC '11 objektivem Akiry

22. listopadu 2011 v 16:24 Vše kolem Tweedledee
Tak, a tady je ta druhá várka, tentokrát z fotografického náletu Akiry alias Danteho (jak se v tom má chudák liška vyznat? ^^")

Zaujatě študujeme program


AC '11 objektivem Rien

20. listopadu 2011 v 21:50 Vše kolem Tweedledee
Jak jsem už avízovala, tady je první dávka, tentokrát úspěšně zčořená Alušce :)

Saku a hovno ... nešlo odolat :D


Poníci ovládají svět aneb AkiCon 2011

20. listopadu 2011 v 17:14 Historie conů, slezin a jiných akcí
Přibližně kolem čtvrté jsem dorazila domů, poněkud mrtvolná jak stavem, tak vzhledem, ale zážitky se zkrátka musejí vypsat, dokud jsou čerstvé, takže jde únava stranou ;)
Stejnak jako vloni jsem byla díky ochotě rodičovstva v sobotu ráno hozena na nádraží a v 8:48 jsem naskočila do rychlíku, ve kterém už seděla Aluška s Arthurem plus se mnou ještě nastupovala Bee. A jelikož jsem celý počátek cesty vysílala hustou negativní auru, nikdo jiný už si k nám nepřisedl :D Tophat na hlavě sklízel úspěch, už ve vlaku paní průvodčí vyzvídala, na jakou se to chystáme v akci, plus se na mě v metru neustále zubil japonský páreček ^^ Do KC Zahrada naše grupa dorazila tradičně něco kolem jedenácté a musím říct, že jsem letos měla vážně štěstí na lidi (i se Simčou jsme se nakonec shledaly a já dokonce dostala ještě dáreček k narozeninám, mašlovou sponku :3) už u registrace si mě odchytila dceruška Marionettka alias Matryoshková Miku s Luci alias Yuuki Cross a Hanyuu alias Misa Amane ... a musím říct, že jim to vážně moc slušelo :3 A o chvíli později mě též ještě poblíž registrace odchytly ještě Yue s Renou, za což jsem byla taky ráda, protože bývám mírně přisleplá a asi bych hledala marně :D A aby toho nebylo málo, někdy odpoledně mě ještě zdravila Skullka ve své krásné karetní sukni. Dokud to nezažijete, nepochopíte, jaký úžasný pocit to je, když vidíte naživo někoho, koho jste do té doby znali jenom z blogu. Hodili jsme si pakáž do naší chodby, která už nebyla tak nefrekventovaná jako vloni, ale co s tím člověk nadělá, že. Jelikož bylo v sobotu vážně hezky a i celkem teplo, chodili jsme se o volném čase mezi přednáškami dost často větrat (a fotit) ven, na což mám opravdu spoustu hezkých vzpomínek, spojené především s Danteho focením (jsem hrozně ráda, že jsme se po tom roce zase viděli a konečně na delší dobu :3) a pak večerním úmyslném oslepování se ve světelném teleportu, rozumějte světle zabudovaném v chodníku :D


~ Izayovi nefunguje foťák ... mimochodem, po nocích se mazlí s kožichem na mikině :D ~


~ Sídlištní folklór ~

Dalo by se říct, že letos jsem si z programu vybrala (nečekaně :D) buď úchylárny nebo šílenosti, jmenovitě to v sobotu byly Zlatá éra yaoi od Akiko, Šílenosti japonských her od Yuffie (a ačkoliv nejsem pařan, bavila jsem se skutečně královsky), Alušenčino Fake a kousek nechutně propagandistického čínského muzikálu Východ je rudý, u kterého plynně přešly české titulky ve španělské :D Výjimku tvořila Cosplay soutěž, která tu letos byla poprvé a doufám, že příště se přihlásí víc lidí, protože v celém areálu bylo plno opravdu povedených cosplayů a pak také burza, kde jsme byly málem ušlapány a nedostaly jsme se k ničemu (yaoistky se údajně málem popraly o placky). Ale což, já jsem si svou plackovou obsesi plně uspokojila u stánku Dračího křídla, kde jsem vykoupila polovinu whovianských placek, které tam byly (jen mi někdo vyfouknul Bad Wolfa, ale na Rose mi přeci jenom zas až tolik nezáleží :D) Geekova duše plně uspokojena.


Ovšem ve dvě hodiny ráno už jsem toho měla takříkajíc plné kecky, tak jsem se nasáčkovala na kousek volného místa s cílem aspoň trochu se vyspat ... což šlo poněkud těžce, když většina lidí kolem byla vzhůru a ještě Brňáci vyřvávali Rozvíjej se poupátko. Po pár hodinách víceméně bdělého spánku jsem vstala asi ve čtvrt na osm ... a v devět už jsem seděla na přednášce Slash, velký bratr yaoi od Kalisto, ze které jsem byla samozřejmě naprosto unešená, neb byl k mé opravdu velké libosti zapojen (nebo spíše nebyl vynechán) i Doctor Who, Torchwood, Sherlock a další nejen BBCovské "teplárny" (všichni víme) Ale co byl jednoznačně letošní vrchol? Poníci. Na plackách, cosplayích (Bee byla jeden z nich ^^) a především pak na absolutně nejvtipnější přednášce vůbec - Slash v My Little Pony. A věřte, že je čeho se děsit. Poníci už NIKDY nebudou to, co dřív, jsou zlo! :D Každopádně, po téhle perle jsme se někdy před dvanáctou vydali na metro a v půl druhé už jsme frčeli v rychlíku směr home. Nutno podotknout, že v kupé nebyl nikdo, kdo by nespal ^^"


A tak jsem zase zpátky, v realitě, která mě nutí zítra zase zabřednout do stereotypu všedních dní. Ale jsem šťastná, že jsem opět mohla být dva dny v jiném světě a vidět lidi, které zas jen tak neuvidím a opět jsem se vysmála tak, že mě ještě teď bolí panty. Tenhle ročník mi přišel ještě lepší než loňský a doufám, že příští rok to vyjde zase :)

P.S. Sama jsem moc nefotila, ale mám slíbené fotky od Alušky a Danteho, které rozhodně budou stát za to :D A až budou, tak vás o ně samozřejmě neoželím ;)


Adios v neděli

18. listopadu 2011 v 21:10 Herald z roku 2011
Tak jo, jak už všichni zákonitě víte, neb o tom tady v poslední době melu prakticky pořád, zítra mizím do Prahy na AkiCon, takže mě tu do neděle nečekejte. Vážně se těším, že si aspoň ten den a půl odpočinu od veškerých Nietzscheho odborných filosofických pindů, psychologických rozborů Daisy Miller a čtení Větrné hůrky, které mi už za poslední tři dny lezou dost solidně na mozek ... a stejně na nich budu muset po příjezdu makat ještě víc, jelikož mě začíná trochu tlačit čas.

Tak se tu mějte 8D


Dvojčata

18. listopadu 2011 v 10:37 Manga obrázky
Všechny tyhle obrázky jsou tak nějak děsivě fascinujícíFull Metal Panic! - recenze

17. listopadu 2011 v 18:07 Anime recenze
Šestnáctiletá Kaname Chidori si žije poklidným středoškolským životem ... tedy, až do doby, kdy jí do života vtrhne nový student Sousuke Sagara a doslova jí převrátí celý dosavadní život naruby. Sousuke totiž není obyčejný spolužák, nýbrž seržant Mithrillu, supertajné organizace bojující proti světovému terorismu, z větší části soustředěné pod dosti dětinskou, ale schopnou velitelkou Telethou Testarossou na supermoderní ponorce Tuatha de Danaan, která brázdí oceány bez jakéhokoliv širšího vědění. Ale jak do toho vlastně zapadá Kaname? Patří totiž mezi jedince zvané "Whispered", v jejichž genech jsou schované informace o tajných datech, ale také slabinách obřích bojových robotů. Samozřejmě, že o tato data mají velký zájem právě teoristé, a proto je Sousuke vyslán společně s kolegy Mellisou Mao a Kurzem Webberem do Tokya, aby dělali Kaname ochranku. Kámen úrazu je v tom, že Sousuke je zkrátka voják každým coulem a nedokáže se chovat jako normální středoškolák. A Kaname není z faktu, že jí tenhle militantní nadšenec má dělat bodyguarda, zrovna dvakrát odvázaná. Dalo by se říct, že jí leze dost silně na nervy. Tedy, až do chvíle, kdy opravdu začne jít do tuhého.

Takhle nějak by se dala shrnout základní dějová linie první řady. Ačkoliv se spojení školního anime a mechy může zdát poněkud nestravitelné, opak je pravdou. Ty hlášky a celkové chování Sousukeho za to zkrátka stojí. I když, musím říct, že třetí řada s názvem FMP? Fumoffu! se mi líbila možná ještě více (druhou řadu Second Raid jsem neviděla, není ani tolik známá a od dost lidí jsem slyšela, že se jim zdála nejslabší), bylo tam na můj vkus více vtipných scén a méně robotího bitkaření, ale jak říkám, záleží jedině na vašem vkusu. :) Jediná věc, která mě ale opravdu štvala, byla právě velitelka Testarossa ... jsem zkrátka alergická na roztomilé upištěné holčičky. ^^" Každopádně bych vám ale doporučovala FMP zkusit, pokud vás zaujme, věřím, že se budete královsky bavit. ^^ A pokud ne, Sousuke vám nakope prdel stylem Fumo Fumo. :D


Royal flowers

17. listopadu 2011 v 16:10 Velká Británie
Většina použitejch látek se mi fakt líbí ... vintage kytičky :3


My balls sparkle

16. listopadu 2011 v 15:08 Paranormální (z)jevy
Lol ... on je v sobotu večer na Primě Sajrajt?
No ... ještě, že jsem pryč :D


Ale když je tenhle týden Svírání, tak to by mohl být i Nový měchýř, že? :D