Únor 2011

Elitní zbraně

28. února 2011 v 16:14 Wagaya no Oinari-sama
Mubyou a její maňásci ^^

Hellsing - recenze

28. února 2011 v 12:15 Anime recenze
Jenom takové menší upozornění na začátek, aby nedošlo k omylu. Tahle recenze se bude týkat anime, nikoliv OVAček, se kterými jsem neměla tu čest.
bloodline

In the name of God, impure souls of living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.

Lidé na tomto světě rozhodně nejsou sami. V temných koutech se to jen hemží nejrůznějšími nočními potvůrkami, zejména pak našimi známými zubatými přáteli a ghouly, kteří jim věrně přisluhují. Ovšem tito upíři jsou opravdoví upíři, takže místo veverek a jiných zvířátek si nejraději pochutnají na lidech. Což se lidem samozřejmě nelíbí. Proto v Londýně již po dlouhá léta existuje tajná organizace spadající pod britskou královnu, organizace nesoucí jméno Hellsing, v jejímž čele momentálně stojí lady Integra Wingates Hellsing, sebevědomá aristokratka řídící vše pevnou rukou. Součástí je i komorník Walter C. Dorneaz, který však rozhodně není jen neschopný stařík, jak se na první pohled může zdát. A tato organizace má právě na starosti likvidaci nebezpečných upírů. Paradoxem je, že hlavním esem této organizace je upír, ovšem ne jen tak ledajaký. Pravděpodobně nejsilnější žijící upír. Alucard. Což se samozřejmě moc nelíbí Vatikánu, vzájemné vztahy mezi ním a Hellsingem se pohybují na bodu mrazu. Dalo by se říct, že právě Alucard je hlavní postavou, ovšem prakticky celé anime se točí kolem mladé policistky Victorie Seras, která byla během jedné mise smrtelně zraněna a po otázce, jestli chce žít, přeměněna Alucardem na upíra. Připojuje se k Hellsingu a pokouší se vyrovnat s tím, že už není člověk. Do toho se začínají objevovat upíři uměle vytvoření pomocí čipu. Kdo tento čip vyrábí? A čeho chce vlastně dosáhnout? Jedná se jen o tohle, nebo je to všechno součástí mnohem většího spiknutí?

Jelikož je Hellsing upírské anime, je jasné, že v něm bude krev, a to v dost velkém množství. Pokud to pro vás není problém, tak rozhodně doporučuji se na Hellsing podívat. Grafika se mi líbila, ovšem naprosto bravurně jsou vykresleny jednotlivé charaktery. Další věcí je skvělý opening i ending a hudba celkově, která je občas až trochu groteskní, nicméně k použitým momentům dokonale sedí. Anime má jenom 12 dílů, takže spíše patří k těm kratším, ale existují i OVA, která se spíše drží mangy a pořád vycházejí. Co říct na závěr? Snad jen to, že jestli pořád pochybujete, zkuste dát Hellsingu šanci. Myslím, že nebudete zklamaní. A jen tak mimochodem ... zkuste si říci Alucard pozpátku. ;)


Ne, ještě jsem neumřela

27. února 2011 v 17:19 Herald z roku 2011
Tak to vidíte. Uplynulo pár dnů a všechno funguje tak, jak má. Stálo vám to za ty protesty? Asi jo, ale když vám to udělá dobře ... ;) Akorát koukám, že se nějak sere Squiby, ale to není až tak podstatné.

Opět se mi zdálo, že mám RHS. Tentokrát mi ovšem poslali jiný typ, než jsem chtěla, dokonce s polystyrenovou platformou bez podrážky (neptejte se, sama nevím, jak zrovna na tohle můj mozek přišel) To bude tím včerejším sledováním velmi rozporuplného kousku jménem 10 000 př. n. l. Působilo to na mě dojmem, že se Emmerich snaží splácat dohromady nejméně tři filmy (Mamuti v Egyptě? No, vážně už jsem jenom čekala, kdy se tam objeví Hvězdná brána nebo tak něco) Stručně řečeno, tohle se vážně moc nepovedlo. O to větší mám radost, když jsem zjistila, že dneska dávají Ostrov *aneb chtěla film s Ewanem a má ho, muhahaha >:3* Ještě dva dny si poležím doma, hezky v teplíčku. Ne že by kašel přestal, ale pak už do školy prostě musím, nechci toho víc zameškat. Navíc měla kamarádka narozeniny, takže také chceme příležitostně někam zajít (příležitost poprvé vyvětrat tophat, protože tahle kamarádka je k mým zálibám a oblečení tolerantní, za což jsem jí hodně vděčná ^^) A až budu fit a bude chuť, rozhodla jsem se, že zkusím upéct makronky, už jsem si našla i recept >:3

No nic, venku je zataženo, uvnitř voní levandulový olejíček a já si jdu dokoukat Midsomer, tak se mějte hezky =^^=
~ Nápad na tohle jsem si tak trochu půjčila od Kanušky, protože mě se ta její fotka s tophatem strašně líbila :3 ~

Denní porce slashe

27. února 2011 v 16:50 Odkazy
Skvělá stránka pro příznivce (spíš příznivkyně ... ale nebudeme diskriminovat ;) slashe, denně zde najdete aktualizace povídek a ty, co jsem zatím četla, stály za to ;)

Made in France

27. února 2011 v 12:59 Vše kolem Tweedledee
Nebojte, Francise se nedočkáte ... jenom tohodle vysoce uměleckého bagetového zátiší foceného před pár lety ve Francii ;)

D.Gray-man - recenze

27. února 2011 v 11:52 Anime recenze
Smrt je naprosto přirozenou součástí lidského života. Když však zemře někdo vám blízký, váš rozum ovládne zármutek, který může být tak silný, že začnete přemýšlet nad možnostmi, jak milované osobě vrátit zpět život. A právě v tomto okamžiku za vámi přijde tajemná postava, která se vám představí jako Millenium Earl a nabídne vám, že vaše přání splní. Stačí jen zavolat jméno toho, koho chcete oživit. A tehdy se zrodí Akuma, démonická zbraň, která je v plné moci Millenium Earla, stvořená z duše mrtvého a těla toho, kdo se ho pokoušel oživit. Duše Akumy touží po osvobození a klidném odpočinku, což jí samozřejmě není dopřáno. Místo toho je nucena ničit. Existují však i protihráči, Exorcisté sdružující se v organizaci zvané Black Order. Lidé, kteří mají schopnost spolupracovat s Innocence, substancí, která se vyskytuje v různých podobách a sama si vybírá svého hostitele. Substancí, s jejíž pomocí jsou schopni Akumy zničit. Jedním z nich je i Allen Walker, mladíček s tak trochu temnou minulostí (nebudeme spoilerovat ;), který dokáže díky svému levému oku poznat Akumu od člověka a dokonce v něm i vidí uvězněnou duši. Hlavní zápletkou je samozřejmě to, že Millenium Earl se svými početnými spojenci se snaží zničit svět, zatímco Exorcisté, jejichž řady se v průběhu děje rozšiřují, se mu v tom snaží zabránit.

Tohle anime jsem pořád ještě nedokoukala (protože na Animaxu ho utli a já byla líná ho hledat a stahovat >:D), ale můžu říct, že se mi vážně líbí. Kresba je krásná, bitky efektivní, hudba nádherná :3 Je fakt, že téma "trestu za pokus o oživení" mi docela dost připomnělo Fullmetal Alchemist, ale v průběhu jsem si na to už ani nevzpomněla. :) Dalším plusem je pro mě zasazení děje do éry cylindrů a kapesních hodinek, to je pro mě opravdu velké lákadlo. :3 Vážné okamžiky jsou odlehčené komickými scénami, u kterých jsem se občas skutečně válela smíchy (nejvíc asi u snahy zasvěcení Kroryho do normálního života XD). Allen jako hlavní postava (pro mě mimochodem dost dlouho známý jako "ten maník se Zlatonkou" ^^") mi taky vyhovoval, takže můžu říct, že tohle anime se mi vážně trefilo do vkusu. ;)


Pervert mode

26. února 2011 v 19:00 Kreativně-grafický koutek
Jedna taková mnou kdysi stvořená úchylácká blbostička ^^
pervert mode
Mmm, my ding ding dong ;) XD

Změna je život, tak se s tím smiřte

26. února 2011 v 14:13 Různé texty
Ano, blog.cz prošel několika změnami, což se ostatně jednou za čas děje už nějaký ten pátek. Na tomto serveru se pohybuji už nějakých pár let a můžu říct, že tyhle změny patří rozhodně k těm povedenějším. Líbí se mi jak zkrácení archivu, tak i abedední řazení rubrik. Z nového vzhledu editoru až tak nadšená nejsem, ale vím, že za nějaký čas si na něj zvyknu a budu ho brát tak, jak je.

A jak už to tak bývá, s nastavením změn vyvstaly také chyby s touto změnou spojené. Neříkám, že mě neštvaly, ale moc dobře chápu, že admini jsou také jenom lidé a i kdyby se roztrhli, tak během deseti minut to opravit prostě nedokážou. A jak že jsem to vyřešila? Jednoduše. Zkrátka jsem nechala plavat ty aspekty, v kterých se ony chyby vyskytovaly, sem tam zkusila, jestli už to náhodou nenahodili. A žiju.

Vážně nemám zapotřebí rozčilovat se tu jak malý fakan, mlátit o zem pěstičkama, vytvářet nesmyslné petice, kterými se stejně ničeho nedosáhne, vyhrožovat odchodem na jiný hosting a tak dále, ten výčet by byl rozhodně delší.

A vzkaz pro ty, kteří se v tomto výčtu našli:
Proč se proboha nedokážete chovat aspoň trochu rozumně? Když vás to tak šíleně štve, vypněte počítač a vypadněte na vzduch, třeba se vám ta hlava trošku provětrá (udělala bych to sama, kdybych nebyla nemocná) Pokud se vám ven nechce, běžte si dělat úkoly, přečtěte si knížku, ... fantazií se meze nekladou. A pokud si vážně myslíte, že kvůli tomuhle nutně musíte odejít nikam jinam, tak běžte. Nikdo vás tu přece nedrží.

Někteří se tu vážně chováte jak rozmazlená děcka. A vsaďte se, že až se tyhle změny trochu zaběhnou, nikdo na ně neřekne ani slovo. Naopak. Až přijde nová změna, všichni zase budete chtít zpátky tuhle, že?

Přírůstek zvířectva

26. února 2011 v 12:48 Různé texty
Jak už všichni, co jste sem zavítali aspoň jednou, nejspíš víte, mám doma pět megašnekounů. No, a teď už je jich u nás šest. Ovšem jeden z nich je bezdomovec, protože nemá ulitku. Je to totiž normální plžík :)

A jak se k nám vlastně dostal? Přicestoval k nám v hlávce německého salátu, kde jsme ho po vyndání z lednice také objevili (jakožto malinkou stočenou kuličku) Rozporcování nepřicházelo v úvahu, stejně tak ani vypuštění do toho mrazu, tak jsme se rozhodli si tu malou žížalku nechat, dokud se neoteplí a budeme ho moct vypustit zpátky do přírody. Dostal jméno Alfred (neptejte se, jak jsem na to přišla, prostě mě to napadlo a Helmut, Adolf nebo Hermann, což navrhovali jiní, jsem zavrhla >:D) A že se má žížalka k světu. Po tom, co procitnul z lednicové ztuhlosti, prošmejdil snad každý koutek nového domečku (což je mimochodem krabička od cottage sýru) a salátek, okurku i ovocnou kuličku doslova hltal :3

Spousta z vás si možná řekne "Fuj, slimák x_O", ale mě vážně bylo líto vyhodit ho ven, kde by buď umrzl, nebo by si ho dal k sváče některý z ptačích návštěvníků našeho balkonu. Takhle si to naše mimino můžu vykrmit, nechat ho vyrůst a poté slavnostně vrátit do přirozeného prostředí :)

Dokonalá symetrie

26. února 2011 v 10:58 Soul Eater
Že je Kid symetrickej magor, to každej ví XD


Tengo gripe

24. února 2011 v 15:17 Herald z roku 2011
Vážně si začínám připadat jako děsnej chcípák :'D Jelikož se toho zas ... kašle prostě nemůžu zbavit (aneb ať žijí teplotní přechody a -12 stupňů venku >:D), zavítala jsem dnes po roce k doktorovi. V čekárně jsem strávila krásnou hodinku a půl, pokecala si s jedním postarším pánem (asi jsem působila nějak důvěryhodně, i s červenými vlasy XD), abych se pak dozvěděla, že mám prachobyčejnou chřipajznu, kterou zkrátka potřebuji vyležet. Takže, nejdřív do úterka zůstávám doma a pak se uvidí. Ale pozitivum je, že za tu dobu, co jsem byla pryč, dorazil balíček (dokonale kreativně vyřešený a zabalený XD) s kloboučkem od Tessu, takže mám radost :3

Tak, to je ode mě prozatím vše, neb se jdu nasosat bylinkového čajíčku, který už mi teče i ušima >:D

Tak zatím ;)

Watson Loli!

22. února 2011 v 17:30 FanArts
Tohle je i na můj zmrzlej mozek moc XD
Tak sexy XDDD


Sixtales

21. února 2011 v 15:48 Manga obrázky
Šest ocasů, jednoduchý ;) A ty boty s ťapkama :3
kitsu
Zdroj: Haruhi

Hříšník (Andělé a démoni)

21. února 2011 v 12:15 Psací koutek
Tak jo, nápad na něco v tomhle stylu už mi taky haraší v hlavě dost dlouho a když jsem narazila na dokonale se hodící obrázek, bylo vymalováno ^^ Jo, fušuju Brownovi do zelí a je to částečně takové to "co by kdyby" (a věřte, že v hlavě mám ještě daleko zajímavější verze >:3), ale tak snad se to aspoň někomu bude líbit ;) Takže, taková menší fanfikce na Anděly a démony, tady je ;)

Chci je

20. února 2011 v 19:57 Brownoviny
... protože dvě z mých oblíbených knižních a filmových postav je nosí ... hádejte ;)

Prznění dějin? Jak pro koho

20. února 2011 v 17:22 Různé texty
Jo, samozřejmě chápu, že se Hetalie nemusí líbit všem, protože máme každý jiný vkus, dokonce chápu i to (ačkoliv mi to přijde tak, že člověk s tímto názorem by se měl umět trošku povznést nad věc), že někteří jí berou jako parodii, ne-li přímo urážku světových dějin. Fajn, proč ne, jejich názor, mají na to právo.

Ale označovat Hetalii jako Twilight anime světa?
>:D
 Pardon, ale tohle mě trochu ... ne trochu, tohle mě teda dost hodně urazilo. Co nám dal Tvajlajt? Svítící víly, co se maskují jako upíři vegetariáni, super. Nehodlám tady tvrdit, že Hetalie je Biblí, která spasí svět, ale když už nic, aspoň v člověku může probudit zájem o dějiny a občas si díky ní můžete zapamatovat i některé důležité události (víte, jak dobře se učí data díky Sabatonům? >:D)

Samozřejmě, že Hetalie není učebnicí dějepisu, ale to by snad měl pochopit každý člověk oplývající aspoň nějakou inteligencí. Kdo jí bere doslova a považuje za dogma, kdo si myslí, že Mussoliniho nejoblíbenější hláška byla "Pastaaa!", tak s tím je to pak HODNĚ těžké. Nebo to, že mám v Hetalii například ráda Ludwiga, ze mě nedělá nácka. Ale totálně šáhlí fanoušci se najdou u čehokoliv, v tomhle směru Hetalie není výjimkou. Co asi hatery štve nejvíc, že tady holt jako postavy vystupují země. A že si je holt fandové mezi sebou párují. Tak probůh dokažte, že jste inteligentnější než ti, které kritizujete, a povzneste se nad to. Mnohem jednodušší než vyvolávat žabomyší války.
máme rádi děti

Došly mi vysoce originální názvy

20. února 2011 v 14:03 Herald z roku 2011
Víte, já bych vám tu hrozně ráda něco napsala ... ale pohled z okna mě dokonale deprimuje. Zase mrzne, ráno dokonce sněžilo. Tohle už mě vážně nebaví, jsem namotaná na topení a ještě víc myslím na to, jak se těším, až už konečně bude jaro. Až bude zase všechno kvést, vzduch bude vonět a ptáci budou zpívat. Až na sebe nebudu muset navlékat několik vrstev oblečení, abych venku neumrzla. Až budu moct nosit hezky sukně a podkolenky a tak podobně, ach jo :( Což mi připomíná, že bych vážně potřebovala shodit nějaké to kilo. Ne kvůli někomu, ale kvůli sobě. Aspoň, že už se cítím o dost líp a nemusím vytáhnout nos z domu, stejnak by mě do toho hnusu nikdo nedostal. No nic, tak jsem se tu zas sama pro sebe vykecala a jdu něco dělat, třeba uklidit.

Tak čus

Obrázky

20. února 2011 v 10:44

FanArts


Všechny tři podoby

19. února 2011 v 12:59 Wagaya no Oinari-sama
Holka, kluk nebo liška, pořád je to Kuu ^^
Ale mezi námi, jako kluk je vážně k sežrání :3
tenko kuugen

Už jsem povýšila :'D

19. února 2011 v 9:18 Epické výroky
"Neber si to nějak špatně, ale ... ty mutuješ jak Lexa!"
nani?
Přesně tohle mi bylo dnes ráno u snídaně řečeno vlastním otcem ... chudák já :'D
Takže z hejkala na Lexu ... pane Ozzák! XD