Prosinec 2010

Jaký že byl vlastně rok 2010?

31. prosince 2010 v 15:55 Herald z roku 2010
No, odehrálo se v něm celkem dost věcí, bez kterých bych se klidně obešla, ale na druhou stranu se mi v něm podařila spousta jiných věcí. Odmaturovala jsem, dostala se na vysokou školu, byla jsem na svém prvním conu a ačkoliv někteří jedinci odešli, spousta lepších jich zase přišla, takže ano, rok 2010 by se dal považovat za vcelku úspěšný :) A jaké jsou vlastně plány do roku 2011? Zvládnout prvák a projít do druháku, shodit nějaké to kilo (no jo, nakynuli jsme, nakynuli ^^"), dostat se na Animefest, abych konečně viděla človíčky, se kterými se bohužel běžně vidět nemůžu. A kdyby se mi konečně podařila ukořistit nějaká hezká lolití sukně a popřípadně třeba i ty vysněné černé RHS, tak bych se taky nezlobila ^^

Doufám, že i vy jste ten náš pomalu, ale jistě končící kulatý rok jste přežili bez nějakých větších kixů a do toho nového vám přeji hodně štěstí, zdraví a úspěchů.

Já letošní Silvestr tak nějak sabotuji, hodlám se dneska dobře napapat, nabumbat, vidět Beetlejuice a Ozzáka v metalovém pekle (on stačil už Pivulák XD) a vypálit nějakou tu prskavku, takže spíše v klídečku, ale vy to hezky oslavte :)

A když budete chtít, zachovejte mi i nadále přízeň :)

new year
A moc se neztřískejte! ;)

Rest in peace

31. prosince 2010 v 10:50 Herald z roku 2010
Dnes je tomu přesně rok, co nás předčasně (a především nedobrovolně) opustila stránka anime---manga.blog.cz, mé předchozí působiště.

Dodnes nevím přesně, kdo se o to "zasloužil" (typ by byl a hodně přesný), každopádně doufám, že mu ta chvilková radost ze zničení něčeho, na čem jsme s Kagome pracovaly přes dva roky, kde jsme si tu návštěvnost poctivě vydřely, byla aspoň k něčemu >:D

Na druhou stranu, kdyby anime---manga nezmizel, nejspíš by ani nevznikl Underland, který už není jenom "anime centrála", ale pro mě je mnohem víc.

Stejně si ale anime---manga zaslouží mou vzpomínku, byl to první blog, na kterém jsem se naučila pracovat, vytvářet a nastavovat designy a podobně.

Měla jsem tě ráda ♥
anime---manga

Jak jde o hadry, neznám bratra (i když spíše sestru)

30. prosince 2010 v 16:18 Herald z roku 2010
Joj, to zas byla dneska událost XD Na dnešek totiž Tessu naplánovala svůj všemi dlouho očekávaný CC. Většinu CC jen tak projedu očima, kdyby mě náhodou něco zaujalo, ale tohle, tohle bylo něco jiného. Tady byla opravdu možnost urvat něco zatraceně dobrého (když už ne z oblečení, jelikož jedinci jako já na velikost žížala zkrátka nemají a ani mít nebudou, tak aspoň nějaký ten doplněk) Ano, prakticky se jedná o banální záležitost, ale všechen ten rozruch kolem mi chvílemi až připomínal přípravy na vrcholnou bitvu XD Zuřivé aktualizování stránky, odpočítávání posledních vteřin, netrpělivé vyčkávání způsobené menšími technickými potížemi a pak ... okamžik, kdy o vašm úspěchu rozhoduje jen čas. Kdo dřív píše, ten dřív bere a to doslova. Naštěstí jsou mezi námi i tak hodní lidé jako je má Kiruška (prosím, nezabíjejte nás ^^"), kteří jsou ochotní urvat pro vás chtěnou věc (v mém případě černý loli klobouček na čelence), protože vědí, že jí opravdu chcete, div jste se kvůli ní nevyspali, prolezli jste kvůli ní snad úplně všechno a až do téhle chvíli jste neměli možnost jí sehnat (plus, když už jí máte, máte také jiné povinnosti, kvůli kterým nemůžete jenom hlídat monitor) Jsou zkrátka okamžiky, kdy se my holky vrhneme na věci jako supi a všechno ostatní jde stranou. Vážně si nedokážu představit, co by se dělo, kdyby podobnou akci udělal nějaký butik ... obávám se, že pak by už možná tekla i krev XDagrrr

Není nad hezké posezeníčko

29. prosince 2010 v 14:40 Historie conů, slezin a jiných akcí
Ano, dnes konečně nastal ten den, kdy jsem na sebe ráno nahodila cosi černého loli-inspired (po tom, aby mi umrzl zadek, jsem vážně netoužila) a někdy kolem jedenácté jsme měli s holkama spicha na náměstí a šlo se do tepla. Víte, co mám ráda na cukrárnách? To, že když z nich člověk vyjde ven, tak nesmrdí jako dobře zavedená tabáková plantáž. Právě z toho důvodu se tento náš tradiční sraz již po několik let koná v cukrárně Pinokio a ani letos tomu nebylo jinak. Ovšem, s úderem mrazů se změnila objednávka a namísto mléčných koktejlů přišly ke slovu zelené i ovocné čaje a horká jablka (aneb "takový ty chcanky" XD) Vážně mám tuhle akci ráda, protože jsem na ní s lidmi, se kterými si (na rozdíl od některých) mám o čem povídat. A jak to tak bývá, zdrbly jsme úplně všechno (a že bylo co, ani nit nezůstala suchá) A pak přišly na řadu dárečky. Já jsem pro holky měla dvě šperkovničky v čínském stylu plus pár pytlíčků mých oblíbených čajů a zelený sypaný čaj s ozdobnou dřevěnou jehlicí do vlasů. Sama jsem obdržela krabičku kapesníčků s dráčkem (a omalovánkou! ^^), krásně měkkoučké černé rukavice (neb jsem si jednou ve vlaku stěžovala, že ty staré už mi začínají řídnout XD), tři laky na drápky (rudý, sytě fialový a svrchní třpytkatý), voňavou svíčku s čínskou mincí, levandulové vonné tyčinky a levandulový aromatický olejíček :3 No, a po příchodu domů na mě ze stolu koukal marcipánový šneček, láhev vaječného koňaku, slevenky do Meka a svítící nalepovací ovečky s obláčky ^^ Zkrátka a dobře, na dnešek jsem se těšila a věděla jsem proč, rozhodně nejsem zklamaná ^^

Nejsme banda tupých retardů

28. prosince 2010 v 14:51 Téma týdne
yaoi
Chápu, že některé fanatické puberťačky, které začnou pištět, jen když uvidí dva muže v jedné místnosti, o tom moc nevypovídají, ale podle mého názoru je většina příznivců (příznivkyň, co si budeme povídat) schopna v běžném životě normálně fungovat. Do hlavy nám nikdo nevidí, takže myslet a představovat si můžeme co chceme a nemusíme se u toho chovat jak stádo slintajících magorů, není-liž pravda? :)

Tak holt máme úchylné (podle vás) zájmy, bezpochyby kazíme mládež (ovšem asi nevíte, že mládež je šikovná a zkazí se sama), pohoršujeme širokou veřejnost (nejspíš se najdou jedinci, které pohorší i tento článek) Tak nám to nechte :) Nechte si svůj Sajrajt, Haničku Fontánu a _ _ _ (doplňte si libovolný název či jméno nějakého současného fenoménu) Zkrátka yaoi a shonen ai dokonale vyhovuje našim představám. Proč se občas nezasnít, když většina "normálních" pairingů je tak ... tupá? Někdy má holt člověk náladu na něco romantičtějšího a tak sáhne po místy až sladkostí přetékajícím ňufacím shonen ai. A když ho popadne chuť na něco tvrdšího, od toho je tu yaoi. Vždyť zakázané ovoce chutná nejlépe ... nebo ne?

Pro vás může být yaoi nechutnost a prasárna největšího kalibru. Pro nás je to umění.
yaoi!

Gloomy Bear lolita

28. prosince 2010 v 13:58 Japonsko
Kdo by nechtěl šaty s vrahounskym růžovym méďou ^^"

Takano Miyo

27. prosince 2010 v 17:47 Higurashi no Naku Koro ni
Takano-sensei jako malá ... taky to neměla jednoduchý


Planktone Planktone, proč mi to děláš?

27. prosince 2010 v 15:55 Herald z roku 2010
Mám obrovskou chuť odstřelit veškeré antické filosofy. Proč proboha nemohli řešit nějaké normálnější věci? Né, nemohli prostě zůstat hezky u mýtu, museli se v tom začít rýpat, musel přijít logos a už to jelo -.- (předem se omlouvám, ale většina z vás asi nebude tušit, o čem je řeč, ale mě se uleví, tak prosím o strpení ^^) Kdyby to aspoň páni překladatelé přeložili nějakou čtivější formou, ale to je samé "arciže" a podobně. Zlatá filosofie 18. a 19. století T^T No, sice mě to vážně štve, chvílemi bych do toho nejradši kopla, ale na druhou stranu mám ze sebe dobrý pocit, že jsem za dnešek zase aspoň něco udělala pro školu. A snaha se cení >:D Po nějaké době mi zase sedlo Téma týdne. Sice jsem napoprvé pro yaoi nebyla, ale ... teď jsem ráda, je docela sranda pozorovat tu bitku kolem, stejně jako když bylo anime (Drama! Let's have popcorn and watch ;) Ráda se zasměju, ne že ne XD No nic, Platónů, Vladařů a ekologů už mám dneska nějak plné zuby, tak se asi půjdu na něco mrknout v telce, tak se mějte hezky a zatím čus ;)
boooooooks

Come to the dark side, we have yaoi

27. prosince 2010 v 13:45 Téma týdne
Těžký je život yaoistky. V zaheslovaných složkách skrývat choulostivé obrázky a pozdě v noci, až zhasnou všechna světla, krčit se u zářícího monitoru u choulostivých videjí a trnout strachy, aby někdo náhodou nešel kolem.

Ne, nezbláznila jsem se, jen jsem si vzpomněla na AkiCon a přednášku Yaoi fanynky jako fenomén ;)
yaoi
Proč je vlastně yaoi mezi dámským osazenstvem tak oblíbené? Jak vyplynulo z názoru většiny, lepší než jeden hezký kluk jsou přeci dva hezcí kluci spolu. A že jsou někdy kreslení? To pro většinu otaku vážně není problém ;) Jedna věc mi ale stejně přijde dost nefér. Když se chlapi koukají na dvě holky, je to naprosto v pořádku, nikdo jim nebude nadávat do úchylů. Ovšem když jsou to najednou dva chlapi, už je zle. Z yaoistek jsou najednou "úchylové, co koukaj na ňáký nechutný kreslený teplý porno", lesby a bůhví co ještě. Ať žije diskriminace.

Každý má své zájmy. My máme rády dva kluky ležící v objetí v posteli, no a co? Jsme v 21. století, tak už byste to snad mohli aspoň trochu respektovat. Nikdo vám ho nevnucuje, tak nevím, v čem je problém. Patrně v tom, že yaoi je kreslené a tímpádem úchylné (protože cokoliv kresleného musí být pohádka, že) Potěšilo by vás, že většina fandů yaoi třeba ráda sleduje i hrané filmy a seriály s homosexuální tématikou? Nepotěšilo, ale aspoň to víte.

Yaoi můžete buď milovat nebo nenávidět. Buď vás zaujme natolik, že budete chtít víc, nebo vás znechutí natolik, že už nikdy o nic podobného nezavadíte.

Yaoi se na vás podepíše, ať už chcete nebo ne ^^" Až zjistíte, že si podvědomě párujete různé (ještě by se hodilo dodat heterosexuální) mužské postavy, ať už z filmů nebo historie nebo vyhledáváte takové, které homosexuální skutečně byly (opovažte se mi někdo šahat na Rimbauda s Verlainem >:D), věřte, že to je ono ;)

Yaoistky jsou všude, i když o některých možná ani nevíte (umí se totiž setsakra dobře maskovat ;), je jich opravdu hodně a to, že je máte za úchyly, je jim upřímně jedno, naopak, jsou na to hrdé ;) A některé (jako například já) se o tuto tématiku zajímaly už dávno předtím, než měly o existenci nějakého yaoi vůbec potuchy.
při činu xD
... Because two dicks are better than one ;)

Happiness

27. prosince 2010 v 11:47 FanArts
Tyhle obrázky jsou prostě kouzelný
Kachny, kachny, kachny

26. prosince 2010 v 15:41 Herald z roku 2010
Jelikož bylo dneska docela pěkně a doma jsme měli zbytky starého chleba, po obědě jsme se vydali na procházku spojenou s krmením dravé zvěře. A že kačeny opět nezklamaly :) S mamkou jsme prakticky okamžitě byly obklíčeny kvákajícími zobáky, kachny i holubi by nám pomalu žrali z ruky. Když jsme zkrmily náš chleba, spolukrmící starší pán nám každému dal ještě dvě obří housky plus ještě jedni lidé tam s sebou měli celý pytel, takže dnes se zvířátka opravdu poměla :) Vylítala jsem se ve sněhové krustě, přeci jenom jsem zase byla po několika dnech venku, krásně mi namrzl xicht, ale bylo to fajn :) Měli jsme jet za babčou do Plzně, ale kvůli počasí to padlo a odsunulo se na neurčito (a to jsem ještě ani nedostala dárek k narozeninám T^T) No, včerejší Gladiátor (radiátor, glaciátor, jak chcete XD) mě nějak povzbudil v dopisování seminárek, takže jsem opět něco málo připsala, ale ten správný psavý moment se dnes prostě nedostavil >:D Šíleně se těším na středu, konečně zas po půl roce uvidím ty mý holky milovaný :3 Navíc je to zase příležitost, kdy vyvětrat pavúkosukni a džíny (i přes ty mrazy) schovat do skříně ;) No, za chvíli začíná Pekařův císař (Rudolfééé! XD) a toho si NIKDY nenechám ujít a večerní S čerty nejsou žerty už tuplem ne, tak se mějte krásně, pište básně a užívejte poslední sváteční večer =^^=choco

Přidávám ještě nádhernou vánoční koledu. Nemůžu si pomoct, ale má hrozně velké kouzlo, aspoň pro mě

~ John Williams - Carrol of the Bells ~

Cut it off

26. prosince 2010 v 11:01 FanArts
scissor

Gladiator - Main Theme

25. prosince 2010 v 20:20 Gramofon Underlandu
Now we are free ...

Další z filmů, které můžu vidět stokrát a pokaždé u nich budu brečet.
Hudba od mého milovaného Hanze Zimmera, celý soundtrack mám doma a nedám na něj dopustit


Vánoce 2010 ve fotkách

25. prosince 2010 v 16:02 Vše kolem Tweedledee
Snažila jsem se především o zachycení té štědrovečerní atmosféry. Jak se to povedlo posuďte sami =^^=


Růžovošnečí Vánoce

25. prosince 2010 v 10:09 Dary pro královnu
Musim to sem dát, protože mi tim včera Haruhi udělala hroznou radost :'3
A jak vidíte, nejen lišky, ale i šnečci jsou růžový ;)Tradiční chlubící článek aneb co nám Ježich naježil

24. prosince 2010 v 21:02 Herald z roku 2010
ježíšek
Večeře je zdlábnutá, dárky rozdány a pohádka dokoukána, takže se s vámi ať už chcete nebo ne podělím o to, co že jsem vlastně letos vychmátla pod stromečkem. Sice tam nebylo žádné extra překvapení nebo takzvaný hřeb večera jako tomu bylo občas dřív, ale jsem ráda :)

Čili, výčtově to bylo několik párů ponožek (Horo, asi tě zastřelim XD), dvoje černé návleky na nohy, balíček holicích strojků (ne na vousy >:D), stolní kalendář, paměťovka do mobilu, řasenka, krém na ruce a zázračný kelímek s vůní vanilky (vše Oriflame), placatka na chlast (jednu jsem kdysi měla, ale bohužel tekla) a Ztracený symbol od Dana Browna (počtu si, počtu :3)

Toť vše. Ani moc, ani málo, většina účelných věcí, ale i tak jsem spokojená, i za to, že venku sněží :3 No, 29. si ještě jdeme předat dárky s holkama, tak ještě uvidíme, třeba mě něco vážně překvapí :)

Tak, doufám, že vy jste dostali všechno, co jste chtěli a já se zas poroučím, tak dobrou noc a ještě jednou hezké Vánoce =^^=
christmas

Veselé Vánoce

24. prosince 2010 v 9:00 Herald z roku 2010
Chtěla bych všem návštěvníkům Underlandu (i těm dvanácti haterům ^^) popřát krásné prožití Vánoc, hezky v klidu a pokud možno bez větších kixů. Snad se vám splní všechno, co si přejete :)

Děkuji vám za vaši přízeň ♥
Vaše Sakuš alias Tweedledee 

Merii Kurisumasu =^^=

christmas

Francisův zadek XD

23. prosince 2010 v 21:00 Axis Powers Hetalia
*umřela* XDDD
ass xD

Vánoce za dveřmi

23. prosince 2010 v 19:03 Herald z roku 2010
Cukroví je doděláno (letošní vosí hnízda se mi povedla obzvlášť rumová, mňamy ^^), stejně tak bramborový salát, dárky jsou zabaleny (tedy aspoň u mě a že to byla fuška, atypičtější tvary jsem prostě vybrat nemohla, takže z toho nakonec vznikly takové velké hybridní bonbóny, ovšem na to, že to bylo nouzové řešení, vypadají docela dobře ;), takže Štědrý den už může přijít :3 Dokonce by snad mělo i sněžit, což by byla nádhera, bílé Vánoce si nepamatuji už hodně dlouho. Jenom bych vám chtěla říct, že zítra se tu budu vyskytovat minimálně, protože na mě připadá zdobení stromečku plus celková výzdoba, na kterou se těším celý rok, a také samozřejmé koukání na pohádky (sice mi to letos přijde nějaké slabé, ale na Štědrý den se nebudu učit, to až později) Zkrátka a dobře, chci si užít tu atmosféru jinak než na netu, takže takhle :) To je asi vše, co jsem vám zatím chtěla říct, večer mi dávají Anděla páně, tak se mějte krásně a užívejte si prázdninový večer =^^=
christmas time

Otaku Cimelium

23. prosince 2010 v 15:41 Odkazy
onigiri
Skvělá stránka se spoustou informací, já odtud vybírám především recepty, které jsou vážně moc dobré :3